LKL pusfinalio starte žalgiriečiai įgijo 7 taškų pranašumą 0

Po neįprastos dešimties dienų pertraukos į aikštelę grįžęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo pergalę pirmajame LKL pusfinalyje. Antradienį Prienuose žalgiriečiai įveikė „Rūdupį“ 81:74 (22:11, 21:23, 22:27, 16:13). Pirmą kartą LKL istorijoje pusfinalyje yra kovojama ne iki dviejų pergalių, o nugalėtojas paaiškės po dviejų rungtynių, skaičiuojant taškų skirtumą. Atsakomasis susitikimas „Žalgirio“ arenoje įvyks gegužės 2 d.

Rungtynių pradžioje kauniečiai kibiai gynėsi ir 4 minutes neleido šeimininkams pelnyti taškų. „Žalgirio“ gretose per tą laiką pasižymėjo tritaškį įmetęs Mantas Kalnietis bei po krepšiu prasiveržę Tomas Delininkaitis ir Paulius Jankūnas (7:0). Tada po keturis taškus skirtingose aikštės pusėse pelnė Adas Juškevičius ir Robertas Javtokas. „Rūdupiui“ kiek priartėjus (7:11), 6 taškus surinko Marko Popovičius, įdėjo M.Kalnietis, o pirmąjį kėlinį taikliu metimu baigė Dainius Šalenga – 22:11.

Prasidėjus antrajam kėliniui spurtą 11:0 baigė po puikaus M.Popovičiaus perdavimo įmetęs Tadas Klimavičius ir perimtą kamuolį dėjimu pavertęs D.Šalenga (26:11). Tuomet žalgiriečiai įsivėlė į kiek chaotišką žaidimą. Nors taškus pelnė R.Javtokas ir A.Juškevičiaus gynybą įveikęs M.Kalnietis, bet „Rūdupis“ sumažino skirtumą iki vienženklio (22:30). Tritaškiu iš kampo dešimtąjį tašką pelnęs M.Kalnietis ir R.Javtoko užtvara pasinaudojęs M.Popovičius atgaivino „Žalgirio“ puolimą – 35:22. Estafetę iš jų perėmė P.Jankūnas, kuris pataikė tris metimus iš vidutinio nuotolio, tačiau Prienų ekipoje įsižaidė Gintaras Kadžiulis. Per porą minučių jis sugebėjo surinkti 8 taškus. Antrojo kėlinio pabaigoje M.Popovičius baudų metimais irgi pelnė dešimtąjį tašką – 43:34.

Po didžiosios pertraukos R.Javtoko ir M.Popovičiaus pastangas niekais pavertė 9 taškus kartu pelnę Valdas Dabkus ir A.Juškevičius – 45:48. M.Kalnietis sumetė baudas, po tritaškį pataikė P.Jankūnas ir T.Delininkaitis, vėliau pridėję ir po metimą iš po krepšio – 61:50. Tačiau „Rūdupis“ ir vėl atsitiesė: sėkmingai žaidę A.Juškevičius ir G.Kadžiulis sumažino atsilikimą iki 2 taškų (61:63). Besibaigiant kėliniui vėl baudas realizavo M.Popovičius – 65:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingu M.Popovičiaus ir R.Javtoko tandemo žaidimu (70:64). Tik tolimais metimais taškus rinkęs Arnas Labuckas vėl pasiuntė žalgiriečius į nokdauną (70:72). Prieš tai pasižymėjęs M.Kalnietis šeštuoju rezultatyviu perdavimu laisvam tritaškiui išvedė T.Delininkaitį (75:70) ir neleido šeimininkams persverti rezultato. Porą minučių abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų ir dažnai klydo. Suirutę nutraukė po dvi baudas pataikę R.Javtokas ir M.Popovičius bei dvitaškį pridėjęs P.Jankūnas (81:70). Per paskutines 20 sekundžių „Žalgiris“ prarado 4 taškus, tačiau vis tiek šventė pergalę 81:74.

„Žalgiris“: R.Javtokas 18 (7/7 dvit., 4/6 baud.), P.Jankūnas 16 (7 atk. kam.), M.Popovičius 16 (4/4 dvit., 0/6 trit., 8/8 baud., 4 rez. perd.), M.Kalnietis 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Delininkaitis 10, D.Šalenga 4, T.Klimavičius 2, M.Rakovičius 1.

„Rūdupis“: G.Kadžiulis (8 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), A.Juškevičius 13, V.Dabkus 12, S.Buterlevičius 12, P.Butkevičius 11 (5 atk. kam.).