„Žalgiris“ net 53 taškų skirtumu sutriuškino „Šiaulius“ ir žengė į BBL finalą (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ komanda aštuntą kartą iš eilės rungtyniaus Baltijos krepšinio lygos (BBL) finale. Šeštadienį Šiauliuose žalgiriečiai lengvai peržengė pusfinalio barjerą sutriuškindami „Šiaulių“ ekipą 117:64 (31:12, 31:25, 31:13, 24:12). „Žalgirio“ varžovas finale paaiškės po Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Rygos VEF komandų susitikimo.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmajame kėlinyje kauniečiai pribloškė „Šiaulius“ kibia ir sėkminga gynyba. Per 7 minutes šeimininkai tepelnė 2 taškus, kai „Žalgiris“ per tą laiką surinko net 19. Tikslą pasiekė Pauliaus Jankūno ir Tomo Delininkaičio tritaškiai, Robertas Javtokas užbaigė tiek Manto Kalniečio pradėtą greitą ataką, tiek dėjimu pavertė P.Jankūno perdavimą, o Vytenis Lipkevičius ir T.Delininkaitis sumetė baudas – 19:2. Rashaunas Broadusas individualiais veiksmais „Šiauliams“ pelnė taškus (6:19, 12:25), tačiau Tadas Klimavičius ir Marko Popovičius tritaškiais grąžino solidžią persvarą svečiams. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje 31:12.

Prasidėjus antrajam kėliniui žalgiriečiai tęsė puikų pasirodymą. M.Popovičius ir D.Šalenga įšovė po tritaškį, o T.Klimavičius dėjimu drebino krepšį ir kiek vėliau pridėjo dar 4 taškus (43:21). Tada du tritaškius pataikė „Šiaulių“ legionierius Cameronas Longas, tačiau P.Jankūnas ir T.Delininkaitis atsakė tuo pačiu – 51:29. Netrukus P.Jankūnas pataisė komandos draugo metimą, o aikštelėje pasirodęs Žygimantas Janavičius iškart pasižymėjo prasiveržimu su pražanga. Prieš tai 3 baudas įmetęs Mindaugas Kuzminskas pataikė ir iš toli (60:32). Antrąjį kėlinį pelnydamas savo vienuoliktąjį tašką baigė T.Klimavičius – 62:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje įspūdingai rungtyniavo Paulius Jankūnas. Jis dukart įmetė iš po krepšio, pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio bei tritaškį (71:40). Iš jo estafetę perėmė Milovanas Rakovičius, sėkmingai užbaigęs dvi atakas iš eilės. Tritaškį įmetęs M.Kalnietis atliko rezultatyvų perdavimą ir M.Popovičiaus tolimam šūviui. Dvitaškiu su pražanga savo 21-ąjį tašką pelnė P.Jankūnas, o M.Rakovičius ir Ž.Janavičius sumetė baudas – 87:44. Besibaigiant trečiajam kėliniui M.Rakovičius pridėjo dar 4 taškus, D.Šalenga realizavo baudos metimus ir „Žalgiris“ pirmavo 93:50.

M.Rakovičius ir toliau buvo rezultatyvus, jam gerai talkino T.Klimavičius, o šimtąjį tašką 33-iąją minutę pelnė Ž.Janavičius (100:52). Paskutiniam kėliniui įpusėjus V.Lipkevičius ir T.Klimavičius pelnė po 4 taškus, M.Kalnietis ir M.Kuzminskas pridėjo po 2 (110:59). T.Klimavičius ir toliau buvo sunkiai sustabdomas – po M.Kalniečio perdavimo jis dėjimu surinko savo 19-ąjį tašką. Paskutinis rungtynėse pasižymėjo V.Lipkevičius – 117:64.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (6 atk. kam.), T.Klimavičius 19 (10 atk. kam.), M.Rakovičius 13 (5 atk. kam.), T.Delininkaitis 11 (5 rez. perd.), M.Popovičius 11 (6 rez. perd.), V.Lipkevičius 10, M.Kuzminskas 8, D.Šalenga 7, M.Kalnietis 6 (6 rez. perd.), Ž.Janavičius 6, R.Javtokas 5.

„Šiauliai“: R.Broadusas 14, C.Longas 10, J.Jucikas 9 (5 atk. kam.), V.Vasylius 8.