Įveikę „Rūdupį“ žalgiriečiai ir vėl rungtyniaus LKL finale (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo ir antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynes bei devynioliktą kartą iš eilės žengė į finalą. Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai dar kartą įveikė Prienų „Rūdupį“ 89:81 (20:13, 24:32, 23:21, 22:15). LKL finalo serija su Vilniaus „Lietuvos rytu“ prasidės gegužės 6 d., sekmadienį, „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynių startas nebuvo rezultatyvus. Per keturias minutes po du taškus pelnius Robertui Javtokui ir Dainiui Šalengai, rezultatas buvo lygus 4:4. D.Šalengai realizavus dvi baudas, Marko Popovičiui įšovus du tritaškius ir puikiai po abejais krepšiais žaidžiant Milovanui Rakovičiui, „Žalgiris“ kiek atsiplėšė (15:7). „Rūdupis“ pelnė 5 „sausus“ taškus, bet sulaukė tokio paties atsakymo iš Žygimanto Janavičiaus ir M.Popovičiaus, kuris su pirmojo kėlinio pabaigos sirena pataikė dar vieną tritaškį – 20:13.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu iš kampo pradėjo Tadas Klimavičius (23:13). Prieniškiai pelnė 6 taškus iš eilės, bet vėl neapsigynė nuo M.Popovičiaus metimų tiek iš vidutinio nuotolio, tiek iš trijų taškų zonos (28:20). Kiek vėliau Mantas Kalnietis ketvirtuoju rezultatyviu perdavimu sukūrė progą T.Klimavičiui bei netrukus pats pelnė taškus – 32:23. Į svečių du tritaškius, taikliu šūviu atsakė D.Šalenga, o Paulius Jankūnas pridėjo du tolimus metimus bei dvitaškį – 43:36. Per paskutines tris minutes iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai pelnė tik 1 tašką, todėl „Rūdupis“ netgi išsiveržė į priekį 45:44.

Nors trečio kėlinio pradžioje perėmęs kamuolį įdėjo D.Šalenga bei M.Kalniečio aštuntąjį perdavimą taškais pavertė R.Javtokas, „Rūdupiui“ Adas Juškevičius surinko 7 taškus – 54:48. P.Jankūnas ir D.Šalenga baudų metimais bei M.Rakovičius sudėtingu dvitaškiu lygino rezultatą (54:54). Po M.Popovičiaus 4 taškų, P.Jankūno baudų metimų ir Tomo Delininkaičio tritaškio „Žalgiris“ vėl pirmavo – 63:60. Po dešimtojo M.Kalniečio rezultatyvaus perdavimo T.Delininkaitis grąžino minimalią persvarą šeimininkams su trečiojo kėlinio sirena – 67:66.

Tomas atidarė ir ketvirtojo kėlinio taškų sąskaitą. Netrukus „Rūdupio“ komanda buvo nubausta dviem techninėmis pražangomis, kurias 4 taškais pavertė M.Popovičius, vėliau įsmeigęs ir tritaškį (76:68). Nors M.Kalnietis ketvirtuoju bandymu pagaliau pataikė iš toli, A.Juškevičius 5 taškais iš eilės paliko viltį savo komandai (76:79). Ją galutinai palaidojo abi baudas įmetęs R.Javtokas, dvitaškį pataikęs P.Jankūnas ir dviem galingais dėjimais krepšį sudrebinę D.Šalenga ir tas pats R.Javtokas – 89:76. Galutinis antrojo LKL pusfinalio rezultatas – 89:81.

„Žalgiris“: M.Popovičius 27 (5/9 trit.), P.Jankūnas 14 (5 atk .akm.), D.Šalenga 13 (4 per. kam.), R.Javtokas 8 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 7 (9 atk. kam., 10 rez. perd.), T.Delininkaitis 7, T.Klimavičius 6, M.Rakovičius 5, Ž.Janavičius 2, M.Kuzminskas 0.

„Rūdupis“: G.Orelikas 18 (9/9 baud., 3 per. kam.), S.Buterlevičius 18 (5 atk. kam.), A.Juškevičius 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Kadžiulis 9.