LKL finalo serija prasidėjo puikia „Žalgirio“ pergale (FOTO, VIDEO) 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija „Žalgirio“ arenoje prasidėjo įtikinama šeimininkų pergale. Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 71:56 (21:11, 16:19, 25:14, 9:12) ir serijoje iki 3 pergalių pirmauja 1-0.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmąsias 5 minutes žalgiriečių gynyba buvo ideali. Vilniečiai buvo priversti atakuoti iš sudėtingų padėčių ir dažnai klydo. Audringai savo žiūrovų palaikomi žalgiriečiai tris kartus po krepšiu išvedė Robertą Javtoką, po kurio lengvų 6 taškų bei Tomo Delininkaičio tritaškio pirmavo 10:0. Iš R.Javtoko estafetę perėmė Milovanas Rakovičius, dvi atakas užbaigęs rezultatyviai. Artūrui Jomantui ir Jonui Valančiūnui pelnius po 4 taškus, „Lietuvos rytas“ kiek priartėjo 8:14. Situaciją ėmėsi taisyti Marko Popovičius, kurio du tritaškiai pasiekė tikslą (20:8). Po pirmojo kėlinio kauniečiai buvo priekyje 21:11.

Antrojo kėlinio pradžioje Paulius Jankūnas tritaškiu grąžino „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (24:13). Antruoju bandymu jo iš toli mestas kamuolys išsisuko iš lanko, bet po to sekė sėkmingas komandos kapitono prasiveržimas – 26:16. Po R.Javtoko galingo dėjimo „Žalgirio“ pranašumas vėl siekė 12 taškų (28:16), bet svečiai netrukus sugebėjo sumažinti atsilikimą – 23:28. Porą minučių trukusią sausrą nutraukė Mantas Kalnietis, o Dainius Šalenga tritaškiu ir ryžtingu reidu link krepšiu atstatė 10 taškų persvarą – 35:25. Penktąjį rezultatyvų M.Kalniečio perdavimą taškais pavertė Tadas Klimavičius. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ pirmavo 37:30.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui taikliais tritaškiais apsikeitė P.Jankūnas ir Aleksandras Rašičius. Kitoje „Žalgirio“ atakoje M.Kalnietis atliko juvelyrinį perdavimą pro nugarą P.Jankūnui – 42:33. Aktyvumo pliūpsnį įnešė ir T.Delininkaitis, tiek įmetęs iš toli, tiek ir prasiveržęs po krepšiu. Tada pakaitomis T.Klimavičius ir M.Popovičius užbaigė 4 atakas ir padidino skirtumą iki 20 taškų – 56:36. Trečiojo kėlinio pabaigoje M.Kalnietis sumetė tris baudos metimus, o jį paskutinei atakai pakeitęs Žygimantas Janavičius pataikė tritaškį aidint sirenai – 62:44.

Paskutiniojo kėlinio pirmosios 5 minutės buvo nerezultatyvios – per jas abi komandos tepelnė po 2 taškus. Po T.Delininkaičio perdavimo R.Javtokas įspūdingai krovė kamuolį į krepšį (64:44), bet po to keletą kartų suklydo. Likus žaisti pusketvirtos minutės tylą pagaliau nutraukė M.Rakovičius – 66:49. Kiek vėliau jis įmetė baudą, o M.Popovičius pranėrė pro visą varžovų gynybą – 69:52. Tašką rungtynėse padėjo M.Rakovičius – 71:56.

„Žalgiris“: M.Popovičius 13 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), R.Javtokas 10 (10 atk. kam.), M.Rakovičius 10, T.Delininkaitis 8 (5 rez. perd., 3 per. kam.), M.Kalnietis 5 (7 rez. perd.), D.Šalenga 5, T.Klimavičius 6, Ž.Janavičius 3, M.Kuzminskas 0, V.Lipkevičius 0.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 12, J.Valančiūnas 11, A.Rašičius 8.