Eurolygos jaunimo turnyro starte – lengva žalgiriečių pergalė 0

Kauno „Žalgirio“ jaunių komanda triuškinama pergale pradėjo Eurolygos jaunimo finalo turnyrą Stambule. B grupės mače jaunieji žalgiriečiai lengvai susitvarkė su bendraamžiais iš Kinijos 107:76 (33:15, 28:17, 23:18, 23:26). Rytoj kauniečiai susitiks su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ aštuoniolikmečiais.

Mačo pradžioje lietuviai sėkmingai užbaigė 9 atakas iš eilės. Puolimo smaigalyje vis atsidurdavo Rokas Gustys, pelnęs 10 taškų, o Marius Grigonis 4 taškais ir 4 rezultatyviais perdavimais valdė visas žaidimo gijas – 18:11. Netrukus skirtumas perkopė ir dviženklę ribą, kai nuo suolelio pakilęs Tomas Dimša dėjimu sudrebino „Abdi Ipekci“ arenos lanką (25:13). Iki pirmojo kėlinio pabaigos skirtumas dar labiau išaugo – 33:15 „Žalgirio“ naudai.

Antrajame kėlinyje kauniečiai ir toliau didino persvarą. Justas Tamulis įsūdė net tris tritaškius, kamuolį perėmęs Mantvydas Staselis užmetė jį nuo lentos T,Dimšos dėjimui ir „Žalgiris“ pirmavo 61:32.

Trečiąjį kėlinį vėl pelnydamas 8 taškus pradėjo R.Gustys (74:44). Prasiveržęs pro galinę liniją dėjimu ataką užbaigė J.Tamulis, o T.Dimša pranašumą buvo padidinęs iki 37 taškų – 84:47.

Paskutinysis ketvirtis tebuvo formalumas. Žalgiriečiai kiek atleido vadžias gynyboje, todėl Kinijos krepšininkai nežymiai sumažino atsilikimą. Prie šimtojo taško lietuvius priartino 6 taškus pelnęs M.Staselis, o simbolinę ribą peržengė kamuolį perėmęs Lukas Lekavičius. Galutinis rungtynių rezultatas – 107:67.

„Žalgiris“: R.Gustys 20 (9 atk. kam.), J.Tamulis 18 (4/9 trit.), M.Staselis 16 (3/3 trit.), T.Dimša 11, M.Grigonis 10 (6 atk. kam.), S.Raupys 8 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 8 (4 rez. perd.), T.Miškinis 6, K.Vene 4, P.Šatkus 4, S.Januškis 2, K.Červinskis 0.

Kinijos rinktinė: S.Gao 32 (6 atk. kam.), H.Dai 13, Q.Wu 11 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kld.).