Jaunieji žalgiriečiai patyrė skaudų pralaimėjimą Stambule 0

Antrąją Eurolygos jaunimo turnyro Stambule dieną Kauno „Žalgirio“ jauniai apmaudžiai išleido pergalę iš savo rankų. Pralaimėję šeimininkų „Fenerbahce Ulker“ aštuoniolikmečiams 81:87 (15:28, 25:15, 25:13, 16:31) jie beveik prarado šansus patekti į turnyro finalą. Tam reikia pergalės rytoj prieš „KK Zagreb“ ekipą ir turkų pralaimėjimo Kinijos rinktinei.

Pirmasis kėlinys jauniesiems žalgiriečiams klostėsi sunkiai. Nors pradžioje atsilikinėta tik 8:10, netrukus „Fenerbahce Ulker“ jau džiaugėsi dviženkle persvara (23:12, 28:15).

Antrajame kėlinyje Marius Grigonis ir Mantvydas Staselis įskraidino po du tritaškius. Pastarasis dar pridėjo prasiveržimą su pražanga ir skirtumas sumenko iki 40:43.

Trečiajame kėlinyje estafetę iš jų perėmė Tomas Dimša bei Rokas Gustys ir iniciatyva jau priklausė „Žalgiriui“. R.Gustys pelnė 7 taškus per kėlinį, T.Dimša – 8 ir taikliu tritaškiu aidint sirenai padidino pranašumą iki 65:56.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Justo Tamulio ir T.Dimšos tritaškiai išlaikė „Žalgirį“ priekyje – 71:62. Laikui senkant kauniečių puolimas pradėjo kiek strigti, bet likus žaisti pusketvirtos minutės po Luko Lekavičiaus baudos metimų pirmauta 77:70. Tuomet audringai savų žiūrovų palaikomi turkai surengė lemiamą spurtą, per kurį pataikė tiek du tolimus metimus, tiek baudas, bei galiausiai palaužė žalgiriečius 87:81.

„Žalgiris“: M.Grigonis 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Dimša 15 (3/5 trit.), R.Gustys 14 (8 atk. kam.), J.Tamulis 10, L.Lekavičius 8 (8 rez. perd.), M.Staselis 8, S.Raupys 7 (5 atk. kam.), T.Miškinis 2.

„Fenerbahce Ulker“: J.Birsenas 23 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), U.Atinas 16 (5 atk. kam.), A.Guleryuzas 12, B.Ugurlu 10.