LKL starte – įtikinama „Žalgirio“ pergalė prieš „Palangą“ 0

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjo 2012-2013 m. sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovas. Žalgiriečiai Klaipėdoje nepasigailėjo Palangos „Palanga“ krepšininkų, kurių pasipriešinimą palaužė rezultatu 101:59 (25:8, 27:21, 38:15, 11:15).

Rungtynes su praėjusio sezono LKL autsaidere „Žalgirio“ vyr. treneris Joanas Plaza pradėjo tokiu startiniu penketu: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Klimavičius, Mario Delašas. Palangiškiai ryžtą kautis demonstravo vos kelias pirmąsias minutes, kai rado atsvarą T.Klimavičiaus dvitaškiui, A.Juškevičiui tritaškiui ir M.Kuzminsko dėjimui (8:7). Netrukus 4 taškus pridėjo M.Delašas, o aikštelėje pasirodžius labiau patyrusiems žalgiriečiams, svečiai kėlinį baigė atkarpa 17:1. Jos metu Paulius Jankūnas pelnė 6 taškus, Mantas Kalnietis dėjimu sudrebino varžovų krepšį, savo taškų sąskaitas atidarė ir abu broliai Lavrinovičiai – 25:8.

Po 2 minučių pertraukėlės jau „Palangos“ krepšininkai atsakė spurtu pelnydami aštuonis „sausus“ taškus. Tai neilgai nesitęsė: Oliveris Lafayette‘as užmetė kamuolį M.Kuzminsko dėjimui ir pats įsmeigė tritaškį (30:16). Palangiškių lyderis Marcusas Relphorde‘as sugebėjo per antrąjį kėlinį pelnyti 13 taškų, tačiau „Žalgirio“ puolimo diapazonas buvo dar platesnis. V.Lipkevičius surinko 7 taškus, T.Klimavičius – 6, M.Delašas ir M.Kuzminskas pridėjo dar po 4 ir įpusėjus rungtynėms kauniečiai pirmavo 52:29.

Trečiąjį kėlinį kartu aikštelėje pradėjo broliai Lavrinovičiai. Tai iškart davė vaisių: po Darjušo perdavimo tritaškį įmetė Tremmellas Dardenas, o patys broliai greitai surinko po 6 taškus. Rimantas Kaukėnas ir T.Dardenas netrukus dar kartą pasižymėjo mesdami iš toli. Tuo tarpu po R.Kaukėno užbaigtos greitos atakos „Žalgiris“ įgijo 40 taškų pranašumą – 77:37. Skirtumas ir toliau augo, kai dar 5 taškus pelnė M.Delašas, 4 pridėjo M.Kuzminskas ir dvitaškį – P.Jankūnas (90:44).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai šiek tiek atsipalaidavo. Per 7 minutes po du taškus pelnė vos du žaidėjai M.Delašas ir M.Kuzminskas. Tuo pasinaudodama „Palanga“ šiek tiek priartėjo 55:94. Žalgiriečiams buvo iškilusi grėsmė nepelnyti šimtojo taško, tačiau po M.Kuzminsko, T.Klimavičiaus dvitaškių ir M.Delašo tolimo metimo „Žalgiris“ šventė pergalę 101:59.

„Žalgiris“: M.Delašas 18 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 18 (12 atk. kam.), T.Klimavičius 10 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 9, P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas 8, D.Lavrinovičius 8, K.Lavrinovičius 8, T.Dardenas 6 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 3 (4 per. kam.), O.Lafayette‘as 3, M.Kalnietis 2.

„Palanga“: M.Relphorde‘as 20 (6 atk. kam., 4 per. kam., 5 kld.), M.Mockevičius 15 (3 per. kam.), P.Brownas 7 (6 atk. kam., 7 kld.).