Kauno „Žalgiris“ po dviejų pratęsimų apmaudžiai pralaimėjo Kroatijoje 0

Pustrečios valandos trukusi įnirtinga kova baigėsi pirmąja Kauno „Žalgirio“ nesėkme Eurolygoje. Šeštojo turo rungtynėse Zagrebe žalgiriečiai po dviejų pratęsimų nusileido „Cedevita“ komandai 106:108 (28:19, 12:20, 20:24, 23:19, 15:15, 6:8).

Pirmosios septynios rungtynių minutės klostėsi lygiai. Iš pradžių Darjušas Lavrinovičius dvitaškiu su pražanga ir Paulius Jankūnas metimu iš vidutinio nuotolio leido „Žalgiriui“ pirmauti 5:2, bet Mickaelis Gelabale‘is buvo sunkiai sustabdomas „Cedevita“ gretose ir vedė savo komandą į priekį (7:5). Tremmellas Dardenas dusyk ir D.Lavrinovičius kartą lygino rezultatą (11:11). Po M.Gelabele‘io aštuntojo tašką dar kartą lygybę atstatė Rimantas Kaukėnas (13:13), kitoje atakoje dar ir pataikęs tritaškį – 16:15. Šeštąjį tašką pelnęs Predragas Suputas paskutinį kartą pirmajame kėlinyje persvėrė rezultatą (17:16). Po to D.Lavrinovičius pelnė 4 taškus ir dar atliko ilgą perdavimą T.Dardeno dėjimui, P.Jankūnas irgi pridėjo 4 taškus iš eilės, o Marko Popovičius praskrodė varžovų gynybą, užbaigdamas spurtą 12:2. „Žalgiris“ laimėjo pirmąjį kėlinį 28:19.

Per pirmąsias keturias antrojo kėlinio minutes žalgiriečiai nepasižymėjo. Kroatai pelnė 4 taškus, bet netrukus kamuolį perėmęs Mindaugas Kuzminskas sumetė baudas bei Oliveris Lafayette‘as tritaškiu padidino žalgiriečių persvarą iki 10 taškų (33:23). Į dar keturis Zagrebo komandos taškus dėjimu po D.Lavrinovičiaus perdavimo atsakė Jeffas Foote‘as – 35:27. Keturias komandines pražangas gan greitai surinkę kauniečiai vis dažniau ėmė dovanoti lengvus taškus varžovams ir šie priartėjo – 34:36. Ibrahimas Jaaberas prasiveržimu bandė įpūsti ugnies į svečių žaidimą (38:34), tačiau apsiginti be pražangų vis nepavykdavo ir „Cedevita“ žaidėjai, beveik be klaidų mesdami baudas, vėl išsiveržė į priekį 39:38. Dar vieną agresyvų I.Jaabero reidą pataisytu kamuoliu užbaigė vienuoliktąjį tašką pelnęs D.Lavrinovičius ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ turėjo minimalų pranašumą – 40:39.

Trečiojo kėlinio pradžia vėl nuteikė optimistiškai, kai D.Lavrinovičius pelnė 4 taškus ir dvi baudas sumetė R.Kaukėnas – 46:41. Tuomet įsižaidė „Cedevita“ ekipos įžaidėjas Marquesas Greenas, prieš savo du taiklius tritaškius šūvius dar ir išvedęs tolimam metimui M.Gelabale‘į – 49:46. Kšištofas Lavrinovičius, mindamas tritaškio liniją, ir R.Kaukėnas baudomis persvėrė rezultatą (50:49), bet šeimininkai surinko septynis taškus be atsako ir atitrūko 56:50. Baudas sumetęs K.Lavrinovičius ir pagirtinai kovojęs R.Kaukėnas neleido varžovams didinti persvaros. O.Lafayette‘as ją dar sumažino (58:60), tačiau dukart po savo krepšiu kamuolio neatsikovoję žalgiriečiai leido Bracey Wrightui įmesti iš toli. K.Lavrinovičius pataikė iš po krepšio, o jo brolio tritaškis paskutinę trečiojo kėlinio sekundę tikslo nepasiekė – 60:63.

D.Lavrinovičius ir M.Popovičius ryžtingai pradėjo ketvirtąjį kėlinį, bet žalgiriečių gynyba buvo bedantė. B.Wrightas, M.Gelabale‘is ir P.Suputas lengvai rinko taškus (70:64). Skirtumui augti neleido du tritaškius įskraidinęs M.Popovičius, tačiau ir vėl iš toli įmetė Vlado Ilievski – 76:70. Po minutės pertraukėlės Popas iškišo perdavimą D.Lavrinovičiui, o kamuolį perėmęs I.Jaaberas pataikė sudėtingą metimą su pražanga – 75:76. Kai reikėjo, šeimininkams tritaškį įmetė Marko Tomasas ir vėl padidino persvarą iki 5 taškų (80:75). Išprovokavęs pražangą M.Popovičius sumetė baudas, kitoje atakoje D.Lavrinovičius pasižymėjo su pražangą ir išlygino rezultatą 80:80. Po to žalgiriečiai dar kartą apsigynė, tačiau P.Jankūnas ir T.Dardenas pataikė tik 2 baudas iš penkių (82:80) ir vietoj to, kad užtvirtintų pranašumą, suteikė šansą varžovams. Goranas Sutonas įmetė dvitaškį nuo lentos ir paliko 17 sekundžių „Žalgirio“ atakai. Šeimininkams iškart prasižengus, M.Popovičius realizavo tik vieną baudą. „Cedevita“ sugebėjo prarasti kamuolį ir šį kartą Popas abusyk buvo tikslus – 85:82. Tačiau B.Wrightas šovė tritaškį ir lygino rezultatą, palikdamas „Žalgiriui“ 3 sekundes. Per jas R.Kaukėnas prarado kamuolį ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 85:85.

Pratęsimą abiejų ekipų įžaidėjai M.Greenas ir I.Jaaberas pradėjo taikliais tolimais metimais, bet „Cedevita“ žaidėjas mynė tritaškio liniją, o žalgirietis – ne. Apsigynus I.Jaaberas iškišo perdavimą T.Dardenui – 90:87. G.Sutonas ir M.Tomasas sumetė baudas ir vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 91:90. Prieš tai suklydęs P.Jankūnas irgi buvo taiklus nuo baudų metimo linijos – 92:91. Prieš prasidedant paskutinei pratęsimo minutei G.Sutonas ir P.Jankūnas apsikeitė dvitaškiais – 94:93. Privertus varžovus suklysti P.Jankūnas įveikė varžovo gynybą ir padidino persvarą – 96:93. Po minutės pertraukėlės B.Wrightas prametė ir kamuolį atkovojęs T.Dardenas pataikė nors vieną baudą – 97:93. Likus žaisti 21 sekundę B.Wrightas sumetė abi baudas, o prabėgus 4 sekundėms tą patį padarė ir R.Kaukėnas – 99:95. V.Ilievski sugebėjo įmesti greitą tritaškį, o M.Popovičius pataikė tik 1 baudą – 100:98. B.Wrighto tolimas šūvis skriejo pro šalį, tačiau M.Gelabale‘is dėjimu išlygino rezultatą – 100:100. Po minutės pertraukėlės M.Popovičius prasiveržė pro varžovų gynybą, bet nepataikė ir komandoms teko žaisti antrąjį pratęsimą.

Antrąjį pratęsimą gražiais dvitaškiais pradėjo P.Jankūnas ir D.Lavrinovičius (104:100), po to baudas sumetė M.Popovičius, bet V.Ilievski ir B.Wrightas atsakė tritaškiais – 106:106. Abi komandos apsikeitė trimis nerezultatyviomis atakomis, kol galiausiai atkovotą kamuolį prarado D.Lavrinovičius ir V.Ilievski sumetė baudas – 108:106 „Cedevita“ naudai. Likus žaisti 40 sekundžių O.Lafayette‘as prametė savo antrąjį tritaškį iš eilės ir kamuolys atiteko šeimininkams. Žalgiriečiai apsigynė, bet paskutinė ataka susiklostė nesėkmingai – I.Jaabero tritaškis nepasiekė tikslo ir „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje 106:108.

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius 24 (10/13 dvit., 5 atk. kam.), M.Popovičius 19, P.Jankūnas 15 (6/6 dvit., 6 atk. kam.), R.Kaukėnas 15 (7 rez. perd.), T.Dardenas 10 (7 atk. kam.), I.Jaaberas 8 (4 rez. perd.), K.Lavrinovičius 6, O.Lafayette‘as 5, M.Kuzminskas 2, J.Foote‘as 2, A.Juškevičius 0.

„Cedevita“: M.Gelabale‘is 23 (10 atk. kam.), B.Wrightas 20 (4/6 trit.), P.Suputas 18 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), V.Ilievski 16 (4/5 trit.).