NKL savaitgalis: „Žalgiris-2“ įveikė autsaiderius, bet nusileido lyderiams 0

Antrą savaitgalį iš eilės Kauno „Žalgirio“ dubleriai sėkmingiau sužaidė svečiuose nei namų aikštėje. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate „Žalgiris-2“ penktadienį 75:65 įveikė Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ komandą, bet šeštadienį 84:87 nusileido Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ krepšininkams.

Radviliškyje jauniesiems žalgiriečiams prireikė galingo spurto ketvirtajame kėlinyje, kad palaužtų vienus NKL autsaiderių. Nors antrajame kėlinyje po Justo Tamulio 4 taškų svečiai pirmavo 31:22, bet netrukus rezultatas jau buvo lygus 33:33.

Trečiajame ketvirtyje „Radviliškis-Juodeliai“ buvo išsiveržę į priekį 11 taškų skirtumu (46:35, 48:37), tačiau du tritaškius įmetęs Tomas Dimša neleido augti šeimininkų persvarai. Po truputį įsibėgėję Tomo Masiulio auklėtiniai ketvirtąjį kėlinį laimėjo 28:12 ir iškovojo septintąją pergalę NKL čempionate.

„Žalgiris-2“: T.Dimša 19 (6 rez. perd.), A.Gudaitis 17 (6 atk. kam.), M.Grigonis 17, J.Tamulis 6, P.Sorokas 6 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 4, L.Lekavičius 2 (6 atk. kam.), N.Barauskas 2, E.Serkevičius 2.

„Radviliškis-Juodeliai“: J.Jurgo 18 (12 atk. kam.), R.Rauktys 17 (5/8 trit.), V.Trepočka 10.

Šeštadienį Kaune geriau startavo svečiai iš Marijampolės, pradėję rungtynes 9 taškais be atsako. Nors Marius Grigonis, J.Tamulis ir Ernestas Serkevičius tritaškiais buvo persvėrę rezultatą „Žalgiris-2“ naudai 15:14, tačiau iki didžiosios pertraukos „Sūduva-Mantinga“ išlaikė 7 taškų persvarą – 46:39.

Marijampoliečių pranašumas buvo išaugęs ir iki 11 taškų (63:52), bet po dviejų Nerijaus Barausko dėjimų ir M.Grigonio 7 taškų prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ dubleriai teatsilikinėjo 64:66.

Artūras Gudaitis ir Lukas Lekavičius taikliais tritaškiais buvo išvedę kauniečius į priekį (69:67, 72:71), tačiau 7 taškus per porą minučių surinkęs Žilvinas Kuklierius vėl leido atsiplėšti svečiams – 82:76. „Žalgiris-2“ nesudėjo ginklų ir po trijų iš eilės sėkmingų atakų išlygino rezultatą 82:82. Visgi, paskutinės 90 sekundžių jaunimui susiklostė nesėkmingai ir „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo iškovoti pergalę, leidusią likti tarp 5 stipriausių NKL komandų.

„Žalgiris-2“: M.Grigonis 20 (7 atk. kam.), A.Gudaitis 14 (7 atk. kam., 2 blk.), P.Sorokas 12 (7 atk. kam.), V.Kariniauskas 9 (5 rez. perd.), J.Tamulis 8, T.Dimša 7 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 7, N.Barauskas 4, E.Serkevičius 3.

„Sūduva-Mantinga“: Ž.Kuklierius 25 (4 rez. perd., 5 kld.), A.Mineikis 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Žibūda 16 (6 atk. kam.), M.Kalvelis 13 ( 7atk. kam.).