„Žalgiris“ sutriuškino baskus ir užsitikrino vietą „Top 16“ etape (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugrįžo į pergalių kelią Eurolygoje. Septintojo turo dvikovoje kauniečiai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje nušlavė Vitorijos „Caja Laboral“ komandą 82:45 (22:15, 21:9, 16:9 23:12), iškovojo šeštąją pergalę ir išliko vienvaldžiais C grupės lyderiais.

Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmuosius penkis rungtynių taškus pelnė žalgiriečiai, kai Darjušas Lavrinovičius atliko idealų perdavimą Ibrahimui Jaaberui, o Marko Popovičius prie tritaškio linijos surado laisvą Paulių Jankūną – 5:0. Vėliau tarp dviejų taiklių Andreso Nocioni tritaškių įsiterpė I.Jaabero tolimas šūvis – 9:8. Abi komandos sau kūrėsi antrąsias progas atsikovodamos kamuolius puolime – būtent po dar vieno tokio epizodo su pražanga įdėjo D.Lavrinovičius (12:8). Aikštelėje pasirodęs Rimantas Kaukėnas užbaigė greitą ataką, iškart perėmė kamuolį bei perdavė jį Oliveriui Lafayette‘ui, kuris įmetė dvitaškį ir dar po to pridėjo du baudos metimus. Spurtą 10:2 pratęsė dar du Kšištofo Lavrinovičiaus ir Mindaugo Kuzminsko perimti kamuoliai, po kurių Jeffas Foote‘as ir pats M.Kuzminskas pelnė taškus – 22:12. Dukart nepataikius iš patogių padėčių apmaudžiai baigėsi paskutinė pirmojo kėlinio ataka, bet „Žalgiris“ pirmavo 22:15.

Nors po dar vieno atkovoto kamuolio puolime M.Kuzminskas pelnė taškus (24:15), dvi žalgiriečių klaidos iš eilės leido „Caja Laboral“ pelnyti 5 taškus per 20 sekundžių (24:20). Po poros minučių tylos iš vidutinio nuotolio įmetė M.Popovičius, o O.Lafayette‘as pridėjo galingą reidą po krepšiu su pražanga (29:20). Prastokai metant baudas K.Lavrinovičius pridėjo tik tašką, bet įsišaudė M.Popovičius, pelnęs 5 taškus iš eilės. Po dar vieno perimto kamuolio iš po krepšio pasižymėjo D.Lavrinovičius, o Popas šovė dar vieną tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas toliau augo – 40:22. Antrąjį kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio baigė Jeffas Foote‘as – 43:24.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ persvara augo lyg ant mielių. M.Popovičius buvo taiklus iš vidutinio nuotolio, D.Lavrinovičius – iš trijų taškų zonos, o I.Jaaberas prasiveržimu žlugdė varžovus – 50:27. Kiek vėliau M.Popovičius įsmeigė savo trečiąjį tritaškį bei Tremmellas Dardenas įmetė tolimą dvitaškį – 55:28. Privertę žalgiriečius viršyti komandinių pražangų limitą svečiai bent nuo baudų metimo linijos rinko taškus. Be to, patys kauniečiai užsidirbo tris pražangas puolime ir beveik 4 minutes nepelnė taškų. Tylą nutraukė J.Foote‘as ir D.Lavrinovičius, dvitaškiais užbaigę trečiąjį kėlinį – 59:33.

Dvi minutes žalgiriečiai nepelnė taškų ir prasidėjus ketvirtajam kėliniui, tačiau M.Popovičius „įkalė“ dar vieną tritaškį, D.Lavrinovičius prasiveržė po krepšiu ir toliau vedė iš proto varžovus. Jie net užsidirbo techninę pražangą ir galutinai nuleido rankas. Lengvus taškus pelnė I.Jaaberas, po to jis dar įmetė tritaškį ir atliko perdavimą M.Kuzminskui – 73:43. M.Kuzminskas tęsė savo šou ir toliau: jis galingu dėjimu baigė ataką, perėmė kamuolį ir pelnė dar 3 taškus. Paskutinių dviejų minučių metu žalgiriečiai net 4 kartus atkovojo kamuolį puolime, kol galiausiai J.Foote‘as ir vėl M.Kuzminskas pelnė paskutinius taškus – 82:45.

„Žalgiris“: M.Popovičius 19, D.Lavrinovičius 13, M.Kuzminskas 13, I.Jaaberas 12, J.Foote‘as 8, O.Lafayette‘as 7, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam.), T.Dardenas 2 (5 atk. kam.), R.Kaukėnas 2 (3 per. kam.), K.Lavrinovičius 1, V.Lipkevičius 0 (5 atk. kam.), M.Delašas 0.

Caja Laboral“: F.Causeuras 10, A,Nocioni 10, T.Pleissas 6.