LKL: „Žalgiris“ eilinį kartą buvo stipresnis už „Lietuvos rytą“ (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją prieš „Lietuvos rytą“. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių dvikovoje žalgiriečiai išvykoje nugalėjo Vilniaus ekipą 90:79 (20:26, 23:20, 25:17, 22:16).

Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza tęsėjo pažadą LKL čempionate leisti pasireikšti Kauno ekipos jaunimui, todėl rungtynes pradėjo Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas ir Jeffas Foote‘as. Taškų sąskaitą po A.Juškevičiaus perdavimo pelnė M.Delašas, tačiau po kelių sėkmingų epizodų gynyboje Renaldas Seibutis pataikė 3 tritaškius iš eilės. Agresyviai sužaidę J.Foote‘as ir M.Kuzminskas buvo sustabdyti pražangomis ir sumetė po 2 baudas, o V.Lipkevičius pridėjo tritaškį po Oliverio Lafayette‘o perdavimo – 9:11. Visgi vilniečiai ir toliau išnaudojo „Žalgirio“ spragas ginantis bei kiek atsiplėšė 17:9. Svečių stabtelėjimą nutraukė Rimanto Kaukėno prasiveržimas ir O.Lafayette‘o atsikovotas kamuolys, virtęs taškais, ir Kšištofo Lavrinovičiaus baudos – 15:21. Po to Janis Blūmas ir Marko Popovičius apsikeitė taikliais tritaškiais, o paskutinius pirmojo kėlinio taškus nuo baudų metimo linijos pelnė O.Lafayette‘as – 20:26.

Antrąjį kėlinį O.Lafayette‘as pradėjo dviem klaidomis aikštės viduryje, po kurių vilniečiai rinko lengvus taškus. Dar 2 minutes žalgiriečiams neradus kelių prie varžovų krepšio, Nemanja Nedovičius padidino šeimininkų persvarą iki 12 taškų (32:20). Tylą nutraukė M.Kuzminskas, bet po to greitos atakos metu gražaus Ibrahimo Jaabero perdavimo neišnaudojo Paulius Jankūnas ir tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ pirmavo 35:22. J.Plaza reagavo į įvykius ir po minutės pertraukėlės aikštėje pasirodė kitoks „Žalgiris“: I.Jaabero perdavimą įspūdingu dėjimu su pražanga užbaigė M.Kuzminskas, keturis taškus iš eilės pelnė M.Popovičius. Puikiai gynyboje rungtyniavęs I.Jaaberas perėmė kamuolį ir atliko dar vieną perdavimą M.Kuzminsko dėjimui bei kitoje atakoje pats smeigė tritaškį – 33:37. Žalgiriečius atšaldyti galėjo desperatiškas N.Nedovičiaus tritaškis (40:33), bet M.Popovičius sumetė baudas, o I.Jaaberas pridėjo dvitaškį iš vidutinio nuotolio, sumažinusį Kauno komandos deficitą iki 2 taškų – 38:40. Penktasis „Žalgirio“ numeris ir toliau tęsė puikų pasirodymą – įmetė tritaškį iš kampo (41:42) ir vainikavo antrąjį kėlinį sėkmingu reidu po krepšiu – 43:46.

Į Mindaugo Katelyno 6 taškus trečiojo kėlinio pradžioje atsakymus rado K.Lavrinovičius, O.Lafayette‘as ir R.Kaukėnas (49:52). Simas Buterlevičius pataikė savo antrąjį tritaškį (55:49), bet V.Lipkevičius ir M.Popovičius prasiveržimais išlaikė žalgiriečius per žingsnį nuo varžovų – 53:55. Skirtumas galutinai ištirpo Popui sumetus abi baudas ir I.Jaaberui perėmus dar vieną kamuolį R.Kaukėnas irgi realizavo baudos metimus bei dar pridėjo prasiveržimą, persvėrusį rezultatą – 59:57. Netrukus M.Popovičius buvo taiklus iš vidutinio nuotolio, veržliai žaidęs M.Kuzminskas – nuo baudų metimo linijos, o V.Lipkevičius įmetė vos mindamas tritaškio liniją – 66:63. Paskutinei trečiojo kėlinio atakai „Žalgiris“ turėjo 5 sekundes ir jas reidu per visą aikštę rezultatyviai išnaudojo I.Jaaberas – 68:63.

Prasidėjus ketvirtajam tikslą pasiekė jau trijų taškų vertės V.Lipkevičiaus metimas – 71:63. Perpus sumažėjusį skirtumą (67:71) žalgiriečiai atstatė K.Lavrinovičiaus ir R.Kaukėno dvitaškiais – 75:67. Dar kartą panaši situacija susiklostė po poros minučių, kai I.Jaaberas baudomis ir M.Popovičius greitoje atakoje grąžino 8 taškų persvarą – 79:71. „Lietuvos ryto“ negelbėjo nė minutės pertraukėlė – P.Jankūnas pasižymėjo po atkovoto kamuolio puolime, o kamuolius perėmus M.Popovičiui ir I.Jaaberui, pastarasis ir R.Kaukėnas pelnė lengvus taškus greitose atakose – 85:73. Intrigą rungtynėse pabandė sugrąžinti teisėjai, skyrę dvi abejotinas pražangas K.Lavrinovičiui, bet kauniečiai nepasidavė spaudimui ir P.Jankūnas bei M.Popovičius taikliais metimais įtvirtino dar vieną „Žalgirio“ pergalę prieš „Lietuvos rytą“ – 90:79.

„Žalgiris“: M.Popovičius 20, I.Jaaberas 16 (5 per. kam.), R.Kaukėnas 12 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 10, M.Kuzminskas 10, K.Lavrinovičius 7, O.Lafayette‘as 6 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 5, M.Delašas 2, J.Foote‘as 2, A.Juškevičius 0.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 25 (6 rez. perd., 5 kld.), N.Nedovičius 11, M.Katelynas 10.