NKL: „Žalgirio“ dubleriai šventė dvi pergales 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda 2013-uosius metus Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pradėjo sėkmingai. Traumų ir ligų išretinti Tomo Masiulio auklėtiniai savaitgalį iškovojo dvi pergales. Penktadienį išvykoje „Žalgiris-2“ įveikė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ komandą 80:76, o šeštadienį Kaune jaunieji žalgiriečiai nugalėjo Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ ekipą 87:74.

Penktadienio dvikovoje prieš vienus NKL lyderių „Žalgirio“ dubleriai galėjo išrikiuoti vos 8 sveikus krepšininkus. Be to, marijampoliečiai buvo kupini ryžto atsirevanšuoti už praėjusio sezono NKL ketvirtfinalio serijoje patirtą sensacingą pralaimėjimą, užvėrusį jiems kelią į NKL finalo ketverto varžybas.

Rungtynės Marijampolėje klostėsi labai atkakliai. Po 15 minučių žaidimo šeimininkai pagaliau kiek atsiplėšė 36:28, tačiau su tuo nesitaikstė Marius Grigonis. Rezultatu 19:4 laimėtos atkarpos metu jis pelnė 13 taškų ir išvedė į priekį „Žalgiris-2“ komandą 47:40.

„Sūduva-Mantinga“ nesudėjo ginklų ir kelis kartus vėl buvo persvėrusi rezultatą, tačiau rungtynių pabaigoje iniciatyvą vėl perėmė „Žalgirio“ dubleriai. Puikiai žaidusio Luko Lekavičiaus ir Tomo Dimšos pastangomis kauniečiai sugebėjo trapia persvara laimėti rungtynes 80:76.

„Žalgiris-2“: M.Grigonis 24 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), N.Barauskas 17 (5 atk. kam.), T.Dimša 11 (4 rez. perd., 4 per. kam., 2 blk.), K.Vene 4, J.Tamulis 3, E.Serkevičius 3, S.Kymantas 0.

„Sūduva-Mantinga“: M.Valukonis 19 (6 atk. kam.), Ž.Kuklierius 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Mineikis 14 (8 atk. kam.), A.Žibūda 10.

Rungtynės su apatinėje NKL turnyrinės lentelės pusėje esančia „Radviliškis-Juodeliai“ komanda šeštadienį Kaune įnirtingos kovos nežadėjo, tačiau šeimininkams galiausiai teko gerokai paprakaituoti.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris-2“ atsilikinėjo 13:20. Tada T.Dimša pelnė 10 taškų per kelias minutes, 6 taškus pridėjo L.Lekavičius ir jaunieji žalgiriečiai, atrodė, buvo perimantys iniciatyvą (38:34).

Trečiojo kėlinio viduryje po 6 iš eilės Nerijaus Barausko taškų ir dar vieno T.Dimšos dvitaškio „Žalgirio“ dubleriai pirmavo dviženkle persvara (58:48), tačiau radviliškiečiai vėl pamažu priartėjo iki minimumo (60:61).

Lemiamame ketvirtyje žaidimo vadžias į savo rankas tvirtai suėmė L.Lekavičius ir M.Grigonis. Kartu pelnę 17 taškų jie įtvirtino 14-ąją „Žalgiris-2“ pergalę NKL čempionate. Po 24 turų kauniečiai NKL turnyrinėje lentelėje užima 8-ąją vietą.

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 28 (7/9 dvit., 3/4 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), T.Dimša 22 (4/5 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Grigonis 11, N.Barauskas 10, J.Tamulis 9, E.Serkevičius 4, V.Kariniauskas 3.

„Radviliškis-Juodeliai“: V.Trepočka 25 (7 atk. kam.), L.Kutra 12 (8 rez. perd., 5 kld.), A.Montrimavičius 11 (11 atk. kam.).