„Žalgirio“ dubleriai tęsia kovas NKL čempionate 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda penktadienį Mažeikiuose pralaimėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderiams 73:83. Užtat grįžę į Kauną jaunieji žalgiriečiai šeštadienį 85:72 nugalėjo Joniškio „Delikateso“ ekipą.

Susitikime su „Mažeikiais“ kauniečiai pabandė mesti iššūkį NKL pirmaujančiai komandai. Tryliktąją minutę rezultatas dar buvo lygus 22:22, bet po to spurtą 16:3 laimėję šeimininkai įpusėjus rungtynėms pirmavo 42:30.

Mažeikiškiai 23-iąją minutę buvo priekyje 49:33, tačiau Mariaus Grigonio ir du tritaškius pataikiusio Tomo Dimšos pastangomis „Žalgirio“ dubleriai prieš paskutinį ketvirtį sumažino atsilikimą iki minimumo – 57:58.

Prasidėjus lemiamam kėliniui dar vieną tritaškį pataikęs T.Dimša ir į krepšį įdėjęs Artūras Gudaitis išvedė „Žalgiris-2“ komandą į priekį 63:61. Visgi, dar vienas „Mažeikių“ spurtas 16:2 buvo lemiamas ir šeimininkai galiausiai šventė pergalę 83:73.

„Žalgiris-2“: M.Grigonis 17 (8 atk. kam.), V.Kariniauskas 16 (6 atk. kam.), T.Dimša 15 (4/7 trit.), A.Gudaitis 7, J.Tamulis 6, N.Barauskas 5, S.Kymantas 4, L.Lekavičius 3, S.Januškis 0.

„Mažeikiai“: O.Mačernis 20, R.Giedraitis 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Kojenets 18 (6 atk. kam.).

Šeštadienį rungtynes namuose su „Delikateso“ krepšininkais Tomo Masiulio auklėtiniai pradėjo užsivedę ir po 6 iš eilės Simono Kymanto taškų pirmavo 11:4. Antrajame kėlinyje 8 taškus iš eilės pelnęs Lukas Lekavičius padidino pranašumą iki 28:19. Nors per likusias 6 antrojo kėlinio minutes „Žalgirio“ dubleriai pataikė 3 tritaškius, tai buvo vieninteliai taiklūs jų metimai ir joniškiečiai sugebėjo persverti rezultatą 41:37.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai susigrąžino iniciatyvą. Trečiąjį kėlinį vedini A.Gudaičio jie pradėjo spurtu 13:2 ir po 30 minučių žaidimo pirmavo 58:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jaunieji žalgiriečiai galutinai nušlavė varžovus. A.Gudaitis dukart triuškinamai įdėjo į krepšį, M.Grigonis vieną po kito pasiuntė tris taiklius tritaškius, Vaidas Kariniauskas irgi pasižymėjo iš toli ir dar užmetė kamuolį įspūdingam T.Dimšos dėjimui – 80:59. Penkioliktąją pergalę 26-ajame NKL ture „Žalgiris-2“ iškovojo galutiniu rezultatu 85:72.

„Žalgiris-2“: M.Grigonis 19 (5/8 trit., 6 rez. perd., 6 per. kam.), A.Gudaitis 15 (13 atk. kam., 2 blk.), L.Lekavičius 12 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), V.Kariniauskas 11 (5 rez. perd.), N.Barauskas 9, T.Dimša 7, S.Kymantas 6 (7 atk. kam.), J.Tamulis 3, E.Serkevičius 3, S.Januškis 0.

„Delikatesas“: A.Kvederavičius 19 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), L.Lukoševičius 13 (4 rez. perd.), Ž.Petraitis 10 (4 rez. perd.), M.Pukinskas 10.