„Žalgirio“ ir CSKA veteranų mūšyje – intriga iki pat pabaigos 0

Antrajame Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA veteranų susitikime nugalėjo draugystė. Legendų mačas Maskvoje baigėsi lygiosiomis 28:28. Rungtynės truko du kėlinius po 12 minučių nestabdant laiko.

Pirmąjį legendų susitikimą Kaune 46:45 buvo laimėję žalgiriečiai.

„Žalgirio“ marškinėlius sekmadienį apsivilko pirmosiose rungtynėse nežaidę Saulius Štombergas, Tomas Masiulis, Arnoldas Masalskis, Robertas Ragauskas, Gintaras Staniulis, o CSKA sudėtį papildė Vasilijus Karasiovas, Valerijus Tichonenka, Sergejus Panovas, Jevgenijus Kisurinas.

Ekipoms vadovavo kiti strategai: prie „Žalgirio“ vairo Kaune stovėjusius Vladą Garastą ir Henriką Giedraitį pakeitė Rusijoje dirbantis Rimantas Kurtinaitis, maskviečiams dirigavo Jurijus Selichovas.

Rungtynės

„Žalgirio“ veteranų starto penkete pasirodė: Vytautas Ribinskas, Gintaras Staniulis, Saulius Štombergas, Tomas Masiulis ir Arvydas Sabonis.

Veteranų rungtynės prasidėjo šeimininkų atakomis, tačiau juos atvėsino A.Sabonio tritaškis. Po to Arvydas šovė dar vieną tolimą tritaškį, kurį pataikė su bauda. Kauniečiai buvo priekyje 11:4.

Sabui sėdus ant suolo atsikvėpti, maskviečiai nesnaudė. Jie spurtavo ir po V.Tichonenkos dvitaškio su pražanga ėmė pirmauti 16:15.

Antrojo kėlinio pradžioje taiklių metimų – dvitaškių ir tritaškių seriją pažėrė S.Štombergas, išvedęs svečius į priekį 22:16.

CSKA gretose aktyviai rungtyniavo Igoris Kudelinas, Sergejus Tarakanovas ir kiti.

Aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas nutraukė šeimininkų ataką, o Virginijus Jankauskas pataikė dvitaškį – 26:24 (likus mažiau nei 3 min.). Dar vienas V.Jankausko dvitaškis buvo taiklus likus žaisti 1 minute – 28:25.

Minutės pertraukėlės metu nusprendę spausti varžovus CSKA krepšininkai perėmė kelis kamuolius ir skirtumą sušvelnino iki minimalaus – 27:28. Likus 15 sek. prie baudų metimo linijos stojo Igoris Migliniekas – pataikė vieną 28:28.

Paskutinėje atakoje A.Sabonis perdavimu išvedė G.Staniulį tritaškiam metimui, bet šio metimas skriejo pro šalį.