„Top 16“: laimėję Bamberge žalgiriečiai nutraukė išvykų prakeiksmą 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vienu kartu panaikino kelis prakeiksmus. Po pratęsimo įveikę Bambergo „Brose Baskets“ komandą 88:87 (23:20, 15:16, 19:19, 19:21, 12:11) kauniečiai ne tik nutraukė nesėkmių paskutinėmis sekundėmis šio sezono „Top 16“ etape seriją, bet ir po 23 mačų laimėjo „Top 16“ rungtynes išvykoje. Tai buvo trečioji „Žalgirio“ pergalė per septynerias rungtynes E grupėje.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo darniu žaidimu puolime: Oliveris Lafayette‘as atliko perdavimus Tremmellui Dardenui ir Pauliui Jankūnui, Marko Popovičius įmetė tritaškį – 7:2. Rezultatyvų puolimą pratęsė Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškis su pražanga ir dar penki M.Popovičiaus taškai – 15:10. Nepaisant Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio, vis atsikovodami kamuolius po žalgiriečių krepšiu Bambergo krepšininkai išlygino rezultatą – 17:17. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą baudas sumetė O.Lafayette‘as ir Rimantas Kaukėnas, o Mindaugas Kuzminskas puolime atsikovotą kamuolį pavertė dėjimu – 23:20.

Nors po K.Lavrinovičiaus dviejų tritaškių „Žalgiris“ buvo neženkliai padidinęs pranašumą (26:20, 29:25), per daugiau nei 6 minutes tai buvo vieninteliai du taiklūs svečių metimai. „Brose Baskets“ tai išnaudojo ir išsiveržė į priekį 34:29. Galiausiai vokiečių zoninę gynybą įveikė D.Lavrinovičiaus metimas iš vidutinio nuotolio ir M.Popovičiaus prasiveržimas (33:34). Atlikęs reidą per visą aikštę Adas Juškevičius buvo išlyginęs rezultatą (35:35), o R.Kaukėnas trimis baudų metimais prieš didžiąją pertrauką sugrąžino minimalią persvarą „Žalgiriui“ – 38:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Brose Baskets“ žaidėjai prametė 4 tritaškius iš eilės ir du kartus suklydo, tačiau kauniečių veiksmai puolime buvo dar labiau išsiderinę. Po septynių nesėkmingų „Žalgirio“ atakų pagaliau D.Lavrinovičiaus perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė P.Jankūnas, o dar po minutės komandos kapitonas pats atsilygino Broliui tuo pačiu – 43:45. Per likusias 5 trečiojo ketvirčio minutes žalgiriečiai itin dažnai stojo prie baudų metimo linijos. Iš žaidimo pataikė tik D.Lavrinovičius ir R.Kaukėnas, bet jie abu, taip pat ir M.Popovičius, T.Dardenas bei O.Lafayette‘as, taikliai metė baudas (52:47, 55:49). Visgi, du šeimininkų tritaškiai vėl sumažino Kauno komandos persvarą iki 2 taškų – 57:55.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo R.Kaukėno tritaškis ir Mario Delašo metimas iš 4 metrų (62:57), bet po to sekė dvi svečių pražangos puolime ir užminta šoninė linija. Nesėkmių ruožą nutraukė į aikštelę sugrįžęs ir iškart tritaškį su sirena smeigęs K.Lavrinovičius (65:59). Po to jis atliko perdavimą T.Dardeno tolimam šūviui ir pataikė savo ketvirtąjį tritaškį – 71:61. Dviženklę persvarą įgiję žalgiriečiai labai greitai ją iššvaistė. Neapsigynę nuo kelių varžovų atakų iš eilės, nepaisant R.Kaukėno prasiveržimo, mūsiškiai pralaimėjo atkarpą 2:11 ir dar leido vokiečiams laisviems atakuot iš toli (72:73). Antonas Gavelas tritaškį prametė, o kitoje aikštės pusėje iš toli atakavęs O.Lafayette‘as buvo taiklus – 76:72. Apsigynę žalgiriečiai galėjo įtvirtinti pergalę, bet kovoje dėl kamuolio D.Lavrinovičius buvo nubaustas paprasta ir po to technine pražanga. Tokią dovaną A.Gavelas išnaudojo sumesdamas visas 4 baudas (76:76). Kauniečiai sugebėjo apsiginti nuo dviejų varžovų atakų ir turėjo galimybę užbaigti paskutinį antpuolį, bet R.Kaukėno metimas tikslo nepasiekė – 76:76.

Prasidėjus pratęsimui Sharrodas Fordas sumetė abi baudas – 78:76. Tada iniciatyvos ėmėsi M.Popovičius, įmetęs tritaškį po gražaus derinio ir kitoje atakoje prasiveržęs po krepšiu – 81:78. Po to M.Delašas ir Robertas Javtokas įmetė po baudą ir padidino pranašumą iki 5 taškų (83:78). Šios persvaros ilgam neužteko, nes baudą pataikęs S.Fordas po to įkalė savo trečiąjį tritaškį, o A.Gavelas dvitaškiu su pražanga persvėrė rezultatą „Brose Baskets“ naudai 85:83. Grįžęs į aikštę K.Lavrinovičius realizavo du baudos metimus (85:85), bet žalgiriečiai vėl nesugaudė A.Gavelo, kuris likus žaisti 15 sekundžių vėl suteikė pranašumą šeimininkams – 87:75. Paskutinės atakos metu iš toli atakavęs M.Popovičius buvo sustabdytas pražanga ir jau pasibaigus rungtynių laikui stojo prie baudų metimo linijos. Popas pataikė visas 3 baudas, tapo mačo didvyriu ir išplėšė „Žalgiriui“ pergalę 88:87!

„Žalgiris“: M.Popovičius 21, K.Lavrinovičius 16 (4/7 trit.), R.Kaukėnas 14 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), D.Lavrinovičius 11 (6 kld.), T.Dardenas 7 (5 atk. kam.), O.Lafayette‘as 6 (6 rez. perd.), P.Jankūnas 5, M.Delašas 3, M.Kuzminskas 2, A.Juškevičius 2, R.Javtokas 1, V.Lipkevičius 0.

„Brose Baskets“: A.Gavelas 25 (14/16 baud., 5 atk. kam.), S.Fordas 20 (5 atk. kam.), P.Neumannas 13, C.Jacobsenas 11.