NKL: jaunieji žalgiriečiai pasiekė 2 puikias pergales 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „Žalgiris-2“ ekipa galėjo džiaugtis puikiu savaitgaliu. Penktadienį jaunieji žalgiriečiai išvykoje įveikė „Gargždai-Bremena“ komandą 85:71, o kitą dieną Kaune po atkaklios kovos 93:91 palaužė „Šilutės“ krepšininkus.

Rungtynėse Gargžduose Tomo Masiulio auklėtiniai pirmąsias 15 minučių kvėpavo varžovams į nugaras, tačiau antrąjį kėlinį baigė spurtu 18:4. Sėkmingos atkarpos metu du tritaškius pataikė ir 10 taškų surinko Marius Grigonis, o „Žalgirio“ dubleriai išsiveržė į priekį 41:32.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Ernestas Serkevičius ir Lukas Lekavičius tritaškiais buvo padidinę persvarą iki 65:48, todėl paskutinysis ketvirtis tebuvo formalumas.

„Žalgiris-2“: A.Gudaitis 17 (11 atk. kam.), M.Grigonis 16 (4/6 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Tamulis 13, L.Lekavičius 11 (5 atk. kam.), E.Serkevičius 9, S.Kymantas 5 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 5, T.Dimša 5, N.Barauskas 4.

„Gargždai-Bremena“: D.Tarolis 21 (6 atk. kam.), M.Grigaitis 16, M.Sakalas 13 (3 per. kam.), D.Matutis 10 (5 rez. perd.).

Visai pagal kitokį scenarijų klostėsi mačas Kaune šeštadienį. Puikiai iš toli atakavę ir net 14 tritaškių pataikę „Šilutės“ krepšininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį. Pirmojo kėlinio pabaigoje jų persvara siekė net 15 taškų (29:14), bet prieš pat didžiąją pertrauką po Tomo Dimšos 7 taškų ir Vaido Kariniausko prasiveržimo jaunieji žalgiriečiai trumpai turėjo minimalią persvarą – 45:44.

Trečiajame kėlinyje šilutiškiai įmetė net 6 tritaškius ir vėl atsiplėšė 70:57. Tačiau E.Serkevičius, M.Grigonis ir Justas Tamulis taip pat buvo taiklūs iš toli ir per tris atakas sumažino skirtumą iki 66:70.

J.Tamulis pelnė dar 8 taškus ketvirtojo kėlinio pradžioje ir „Žalgiris-2“ pagaliau išlygino rezultatą 82:82. Tada žaidimo gijas į savo rankas perėmė V.Kariniauskas, kuris per paskutines 4 minutes pelnė visus 11 šeimininkų taškų. Jo pastangomis kauniečiai turėjo 5 taškų pranašumą (87:82, 89:84), bet likus žaisti 9 sekundes „Šilutė“ santykį išlygino – 91:91. Po minutės pertraukėlės V.Kariniauskas vėl ėmėsi iniciatyvos ir sėkmingai užbaigė pergalingą reidą po krepšiu – 93:91.

„Žalgiris-2“: V.Kariniauskas 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Grigonis 14 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), T.Dimša 13 (6 atk. kam.), A.Gudaitis 11 (12 atk. kam.), J.Tamulis 11, L.Lekavičius 10, E.Serkevičius 9, S.Kymantas 8 (9 atk. kam.).

„Šilutė“: E.Šaulys 22 (5 atk. kam.), G.Pakalniškis 18 (9 atk. kam.), M.Kasiulevičius 14, E.Mološčiakas 13.