Po įspūdingos kovos „Žalgiriui“ vėl pritrūko taško (FOTO, VIDEO) 0

Visas jėgas atidavusiai Kauno „Žalgirio“ komandai iki pergalės vėl pritrūko vieno taško. Eurolygos „Top 16“ etapo dešimtojo turo rungtynėse su Madrido „Real“ komanda sėkmė nuo žalgiriečių nusisuko tiek ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tiek pratęsime. Mačą kauniečiai pralaimėjo 104:105 (29:19, 15:21, 17:23, 23:21, 20:21).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Kurtinančiu „Žalgirio“ arenos švilpimu pasitiktas Rudy Fernandezas jau pirmoje atakoje smeigė tritaškį, tačiau Madrido komandai įsismarkauti neleido Mario Delašas. Du kamuolius puolime atsikovojęs puolėjas atliko perdavimus Darjušo Lavrinovičiaus tritaškiui ir Tremmello Dardeno dėjimui bei perėmęs kamuolį pats pelnė taškus – 7:6. Iš M.Delašo estafetę perėmė Oliveris Lafayette‘as. Tikslą pasiekė tiek „Žalgirio“ įžaidėjo tritaškis, tiek reidas po krepšiu – 12:6. Tada Sergio Llullas pataikė du tolimus metimus (12:14), bet nesulaikomai žaidė ir T.Dardeno bei O.Lafayette‘o tandemas. Tremmellas triskart įmetė iš vidutinio nuotolio, o Oliveris 6 taškus pridėjo tritaškiais. Tuo tarpu spurtą 13:2 užbaigė Roberto Javtoko dvitaškis su pataikyta bauda – 27:14. Pirmojo kėlinio pabaigoje varžovo gynybą įveikė Kšištofas Lavrinovičius ir „Žalgiris“ po 10 minučių žaidimo pirmavo 29:19.

Nepaisant sėkmingo Rimanto Kaukėno prasiveržimo, prasidėjus antrajam kėliniui „Real“ komanda buvo sumažinusi atsilikimą iki 5 taškų (26:31). „Žalgirio“ puolimą atgaivino Donnie McGratho dvitaškis ir į aikštę grįžęs Marko Popovičius. Jis lyg peiliu praskrodė varžovų gynybą, sulaukė taiklių K.Lavrinovičiaus baudos metimų ir neįtikėtinu tritaškiu su sirena padidino šeimininkų persvarą iki 14 taškų (40:26). Po minutės pertraukėlės Madrido ekipa priartėjo 32:40, bet M.Delašas šovė svarbų tritaškį – 43:32. Visgi antrajam kėliniui einant į pabaigą, ko nepadarė patys ispanai, jiems padėjo atlikti žalgiriečiai. Po apmaudžių klaidų „Real“ įkalė du tritaškius, net M.Popovičius prametė dvi baudas iš eilės ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgirio“ persvara sumenko – 44:40.

Kėlinio pradžioje vėl aktyvesni buvo žalgiriečiai. T.Dardenas įmetė tiek iš toli, tiek iš arčiau, O.Lafayette‘as realizavo baudų metimus, dvitaškį po R.Javtoko perdavimo pridėjo K.Lavrinovičius ir Kauno komanda pirmavo 53:42. Deja, po to per 5 minutes „Žalgiris“ tesukrapštė tašką, o du tritaškius įmetęs R.Fernandezas nukirpo atsilikimą iki 2 taškų (52:54). Nors 4 taškus pelnė K.Lavrinovičius, įsimėtę „Real“ snaiperiai baudė žalgiriečius už kiekvieną klaidą. Pataikę dar 3 tritaškius jie išsiveržė į priekį 63:58. „Žalgirio“ arenos džiaugsmui paskutinės trečiojo kėlinio atakos metu tuo pačiu atsakė ir D.McGrathas – 61:63.

R.Kaukėnas elegantišku prasiveržimu (63:63) ir M.Kuzminskas triuškinančiu dėjimu dukart lygino rezultatą (65:65). Dar daugiau energijos žalgiriečiams suteikė puiki gynyba – ilgiau nei minutė trukusi „Real“ ataka baigėsi nerezultatyviai ir ji užvedė šeimininkus. M.Kuzminskas galingai sužaidė po krepšiu, M.Popovičius smeigė tolimą tritaškį, o po D.Lavrinovičiaus perdavimo tas pats M.Kuzminskas dar kartą dėjimu sudrebino varžovų krepšį – 72:67. Madrido trenerių štabas iškart paprašė minutės pertraukėlės, kuri kiek pristabdė „Žalgirio“ puolimą – 72:70. Nesėkmingų atakų seriją nutraukė D.Lavrinovičiaus baudų metimai ir M.Kuzminsko tritaškis – 77:70. Baudas sumetę svečiai priartėjo (74:77), bet ir vėl situaciją gelbėjo M.Kuzminskas ir D.Lavrinovičius, pasiuntę „Žalgirio“ areną į ekstazę likus žaisti 70 sekundžių – 81:74. Po dar vienos minutės pertraukėlės „Real“ sugebėjo surinkti 5 taškus iš eilės – 79:81. Likus žaisti 18 sekundžių pražanga buvo sustabdytas M.Delašas, kuris pataikė abu baudos metimus – 83:79. Po to jis prasižengė prieš Nikolą Mirotičių, kuris pataikė 14-ąją baudą iš eilės. Tuo tarpu likus žaisti 9 sekundes D.McGrathas pataikė tik vieną baudą – 84:81. Sergio Rodriguezas irgi nepataikė antrosios baudos, bet kamuolį atsikovojęs N.Mirotičius buvo sustabdytas pražanga ir vėl neklydo – 84:84. Paskutinei „Žalgirio“ atakai buvo likusios 3,4 sekundės, bet antpuolis susiklostė chaotiškai ir M.Popovičiaus desperatiškas metimas tikslo nepasiekė – 84:84 ir pratęsimas.

Papildomos 5 minutės vyko labai rezultatyviai. Iš pradžių pirmavo „Real“ (87:84, 89:86), bet T.Dardeno tritaškis ir dėjimas greitoje atakoje trumpam persvėrė svarstykles – 91:89. „Real“ atsakė 4 taškais, tačiau paliko laisvą R.Javtoką, kuris pataikė tritaškį – 94:93! Deja, svečiai nepasimetė ir pataikė du tritaškius iš eilės, nulėmusius mačo baigtį, o N.Mirotičius nuo baudų metimo linijos surinko 31-ąjį tašką. Žalgiriečiai nepasidavė ir per 20 sekundžių sugebėjo pelnyti 9 taškus, bet iki pergalės vėl pritrūko to vieno taško – 104:105.

„Žalgiris“: T.Dardenas 20 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 16, K.Lavrinovičius 14 (5 atk. kam.), D.McGrathas 9, M.Popovičius 8, D.Lavrinovičius 7 (5 atk. kam.), M.Delašas 7, R.Javtokas 6, R.Kaukėnas 4, V.Lipkevičius 0.

„Real“: N.Mirotičius 31 (18/18 baud., 11 atk. kam.), J.Carrollas 21, S.Llulas 14 (5 rez. perd.).