Jaunieji žalgiriečiai – vėl NKL finalo ketverte 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda šeštadienį namuose nugalėjo Plungės „Olimpą“ 72:67, laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio seriją 2-0 ir pateko į NKL finalo ketvertą.

Jaunieji žalgiriečiai NKL finalo ketverto varžybose rungtyniaus antrus metus iš eilės. Praėjusį sezoną Tomo Masiulio auklėtiniai buvo iškovoję bronzos medalius.

Atsakomosios rungtynės su „Olimpu“ klostėsi žymiai atkakliau nei pirmasis mačas Plungėje. Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus, o antrojo pradžioje svečiai sugebėjo atitrūkti 26:17. Po T.Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės Marius Grigonis pakabino kamuolį įspūdingam Tomo Dimšos dėjimui, kuris užvedė kauniečius, sugebėjusius priartėti 31:33.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dubleriai greitai privertė varžovus viršyti pražangų limitą ir išsiveržė į priekį 43:35. Kovingasis „Olimpas“ nepasidavė ir vėl buvo trumpam persvėręs rezultatą (52:51), kurį, pataikęs tritaškį su trečiojo kėlinio sirena, savo komandos naudai atstatė Artūras Gudaitis – 54:52.

Ketvirtąjį kėlinį A.Gudaitis pradėjo dar dviem dėjimais, po to pridėjo dar 3 taškus ir galiausiai po Justo Tamulio dvitaškio jaunieji žalgiriečiai atsiplėšė 65:55. Plungiškiai nesudėjo ginklų ir buvo priartėję (65:69, 67:70), bet likus žaisti 30 sekundžių Lukas Lekavičius rezultatyviu reidu užbaigė svarbią ataką ir „Žalgiris-2“ šventė pergalę 72:67.

„Žalgiris-2“: A.Gudaitis 18 (10 atk. kam., 5 blk.), M.Grigonis 12 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Dimša 11, L.Lekavičius 10, V.Kariniauskas 6 (4 per. kam.), J.Tamulis 5, S.Kymantas 5, N.Barauskas 5.

„Olimpas“: J.Kazakauskas 17 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 2 blk.), I.Razutis 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Maneikis 11 (7 atk. kam.).

NKL finalo ketverto varžybos balandžio 13-14 d. bus surengtos Alytuje. Pusfinalyje „Žalgiris-2“ susitiks su šeimininkų „Dzūkijos“ komanda.