LKL atkrintamąsias „Žalgiris“ pradėjo sutriuškindamas „Nevėžį“ 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamąsias varžybas. Ketvirtfinalio serija iki 2 pergalių startavo triuškinančia žalgiriečių pergale prieš Kėdainių „Nevėžio“ komandą 94:51 (23:18, 28:10, 18:9, 25:14). Atsakomasis mačas Kėdainiuose bus žaidžiamas ketvirtadienį.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis rezultatyviai vienas prieš kitą kovojo puolėjai Rolandas Jakštas ir Kšištofas Lavrinovičius. Pirmasis pelnė 5 taškus, o žalgirietis surinko 9. Po du taškus pridėjus Rimantui Kaukėnui ir Vyteniui Lipkevičiui bei baudą įmetus Robertui Javtokui, „Žalgiris“ pirmavo 14:8. Į aikštę žengę Mindaugas Kuzminskas ir Adas Juškevičius iškart pasižymėjo (19:12), bet ketvirtuosius taškus pelnę Gediminas Žylė ir Tony Bishopas sumažino atsilikimą (16:19). Pirmąjį kėlinį prasiveržimais baigė Oliveris Lafayette‘as ir su sirena įmetęs A.Juškevičius – 23:18.

Antrasis kėlinys „Žalgirio“ komandai buvo žymiai rezultatyvesnis. Iš pradžių įdėjo Darjušas Lavrinovičius, varžovą apžaidė M.Kuzminskas, iš vidutinio nuotolio pataikė O.Lafayette‘as (29:21), o po to kauniečiai pelnė dar 10 taškų be atsako. Penkis iš jų surinko D.Lavrinovičius, tritaškį nuo lentos pataikė Marko Popovičius, pridėjęs ir gražų perdavimą M.Kuzminsko dėjimui „ore“ – 39:21. Sėkmingos gynybos ir atakų uraganą pratęsė į aikštę grįžęs A.Juškevičius, dvitaškius su pražangomis pelnė M.Kuzminskas ir Jeffas Foote‘as. Antrojo kėlinio paskutinius 4 taškus pelnė J.Foote‘as – 51:28.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ atakų smaigalyje dažnai atsidurdavo R.Kaukėnas. Jis pelnė 6 taškus, ilgą K.Lavrinovičiaus perdavimą lengvais taškais pavertė ir V.Lipkevičius. Donnie McGratho perdavimą išpildęs K.Lavrinovičius padidino persvarą iki 30 taškų (62:32). Po tuščių 150 sekundžių Kšištofas sumetė baudas, dvitaškį ir baudos metimą pridėjo R.Javtokas (67:32), o trečiąjį kėlinį po gražaus M.Popovičiaus perdavimo dėjimu užbaigė M.Kuzminskas – 69:37.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu dvitaškiu ir po to įmesta bauda pradėjo R.Javtokas, dar ir pridėjęs perdavimą M.Popovičiaus tritaškiui – 75:40. Porą metimų iš po krepšio prametęs Mario Delašas išsiliejo įdėdamas viena ranka per varžovo galvą bei iškart apdovanodamas „Nevėžio“ krepšininką bloku. Prieš tai pelnęs paprastą dvitaškį įdėjo ir D.Lavrinovičius (82:45). Per paskutiniąsias 5 minutes „Žalgiriui“ 6 taškus pelnė O.Lafayette‘as, o po 2 surinko M.Delašas, V.Lipkevičius ir D.Lavrinovičius. Žalgiriečių pergalė iškovota galutiniu rezultatu 94:51.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 14 (7 atk. kam.) D.Lavrinovičius 13 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 12, O.Lafayette‘as 10 (4 rez. perd.), R.Kaukėnas 8, J.Foote‘as 7, V.Lipkevičius 7 (6 atk. kam.), R.Javtokas 7 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 6, M.Popovičius 6 (4 rez. perd., 3 per. kam.), M.Delašas 4, D.McGrathas 0 (4 rez. perd.).

„Nevėžis“: M.Girdžiūnas 12 (5 atk. kam.), R.Jakštas 11, A.Aleksandrovas 11.