Dar kartą įveikę „Nevėžį“ žalgiriečiai žengė į LKL pusfinalį 0

Kauno „Žalgiris“ be didesnių problemų pasiekė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Antrojoje ketvirtfinalio dvikovoje žalgiriečiai įveikė Kėdainių „Nevėžio“ komandą 91:71 (26:18, 21:19, 24:21, 20:13). Laimėję ketvirtfinalio seriją 2-0 kauniečiai LKL pusfinalyje susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ arba Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais.

Pataikę du tritaškius kėdainiečiai pirmavo 6:5, bet netrukus sulaukė 12 sausų taškų į savo krepšį. „Žalgirio“ gretose mačą aktyviai pradėjo Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 7 taškus, ir vienu mažiau surinkęs Vytenis Lipkevičius. Sužaidus 6 minutes Joanas Plaza pakeitė visą žaidėjų penketą, iš kurio pirmasis pasižymėjo Robertas Javtokas – 18:5. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Nevėžio“ komanda įmetė dar 4 tritaškius, o „Žalgiris“ į tai atsakė vienu Marko Popovičiaus šūviu iš toli ir Kšištofo Lavrinovičiaus 4 taškais – 26:18.

Net 21 tašką vien tritaškiais surinkę Kėdainių krepšininkai turbūt perrašė LKL istoriją (21:26). Mindaugas Kuzminskas taip pat pataikė iš toli, po dvitaškį pridėjo K.Lavrinovičius ir Adas Juškevičius (33:24), bet šeimininkai sugebėjo priartėti iki 31:34. Tam daug įtakos turėjo ir žalgiriečių netikslūs baudų metimai, kurių mūsiškiai per pirmąją mačo pusę pataikė vos 8 iš 15 (53 proc.). Galiausiai K.Lavrinovičius dukart įmetė iš vidutinio nuotolio, D.Lavrinovičius pridėjo 5 taškus, po tašką sukrapštė Mario Delašas ir Oliveris Lafayette‘as, o antrąjį kėlinį dvitaškiu greitoje atakoje baigė V.Lipkevičius – 47:37.

Po gražaus M.Popovičiaus perdavimo lengvus taškus pelnė M.Delašas, iš kurio estafetę perėmė D.Lavrinovičius. Pasinaudojęs A.Juškeivičius ir M.Popovičiaus perdavimai Brolis surinko 8 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ pirmavo 57:43. Puikiai įvykdę derinį tolimam metimui kauniečiai išvedė M.Popovičių (60:44). Už prašymą dar ir skirti varžovui pražangą jis buvo nubaustas technine nuobauda, po kurios „Nevėžis“ surinko 5 taškus iš eilės. Tada R.Javtokas įmetė puskablį ir kitoje atakoje iškišo kamuolį K.Lavrinovičiui, o tritaškį pataikęs D.McGrathas ir tas pats Kšištofas padidino persvarą iki 17 taškų (69:52). Kėdainių ekipa nepasidavė ir vėl pelnė 6 greitus taškus, kol trečiąjį kelinį baudų metimais užbaigė M.Kuzminskas – 71:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po krepšiais dominavo R.Javtokas, tarp kurio 6 taškų įsipaišė ir K.Lavrinovičiaus perdavimas M.Kuzminskui (79:65). Po O.Lafayette‘o metimo iš vidutinio nuotolio ir M.Kuzminsko bei R.Javtoko dėjimų „Žalgiris“ pagaliau įgijo 20 taškų pranašumą (85:65). Po tritaškį įmetus O.Lafayette‘ui ir M.Kuzminskui toks skirtumas išliko iki rungtynių pabaigos – 91:71.

„Žalgiris“: D.Lavrinovičius 20 (7/7 dvit.), R.Javtokas 14 (9 atk. kam.), K.Lavrinovičius 14 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 12, V.Lipkevičius 8, M.Popovičius 6, O.Lafayette‘as 6 (3 per. kam.), R.Kaukėnas 3 (4 rez. perd.), D.McGrathas 3, M.Delašas 3, A.Juškevičius 2 (5 rez. perd.).

„Nevėžis“: G.Žylė 15 (5 atk. kam.), V.Jasikevičius 14 (5 atk. kam.), A.Aleksandrovas 13, M.Girdžiūnas 12 (5 rez. perd., 2 blk.).