LKL finalo starte užtikrinta „Žalgirio“ persvara prieš „Lietuvos rytą“ (FOTO, VIDEO) 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija startavo užtikrinta Kauno „Žalgirio“ pergale. „Žalgirio“ arenoje susirinkę krepšinio gerbėjai išvydo daugybę gražių epizodų ir žalgiriečių pergalę prieš „Lietuvos rytą“ 88:73 (32:18, 24:16, 13:19, 19:20).

Serijoje iki 4 pergalių kauniečiai pirmauja 1-0. Antrosios LKL finalo rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Vilniuje. Trečią kartą komandos susitiks „Žalgirio“ arenoje šį šeštadienį, gegužės 4 dieną.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmojo kėlinio metu „Žalgirio“ krepšininkai demonstravo pavyzdingą užsidegimą. Po Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškio, galingą dėjimą per Renaldą Seibutį atliko Mindaugas Kuzminskas, dar pridėjęs ir tris baudos metimus – 7:0. Mindaugas Katelynas atsakė 5 taškais (5:7), bet D.Lavrinovičius ir M.Kuzminskas surinko dar 7 taškus ir atstatė tokią pačią persvarą – 14:7. Po spaudimo per visą aikštę ir M.Kuzminsko perimto kamuolio pasižymėjo ir Rimantas Kaukėnas – 16:7. „Lietuvos ryto“ gretose į aikštę žengęs Tomislavas Zubčičius iškart surinko 6 taškus, tačiau nesugebėjo apsiginti nuo D.Lavrinovičiaus dėjimo „ore“ . Po Brolio realizuotų baudų ir Oliverio Lafayette‘o 5 taškų kauniečių persvara perkopė dviženklę ribą – 25:14. Ji dar labiau išaugo puikią atkarpą sužaidus M.Kuzminskui. Jis įdėjo po Marko Popovičiaus perdavimo, smeigė tritaškį iš kampo, sukūrė situaciją, po kurios įmetė Robertas Javtokas, ir bloku pavaišino Eimantą Bendžių – 32:18.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečių puolimas buvo laikinai subuksavęs – per pusketvirtos minutės vienintelis Kšištofas Lavrinovičius pelnė taškus. Po D.McGratho ir O.Lafaytte‘o dvitaškių sužaidus lygiai 15 minučių rezultatas buvo 38:28 „Žalgirio“ naudai. Užtat tuomet prasidėjo tiesiog nesustabdomas varžovų krepšio šturmas, kurio priešakyje buvo O.Lafayette‘as. Vieną po kito jis pataikė tris tritaškius, vieną tolimą šūvį pridėjo M.Popovičius (50:32). Tada iš jų estafetę perėmė R.Kaukėnas, atlikęs reidą per visą krepšį ir pasiuntęs kamuolį galingam R.Javtoko dėjimui. Negana to, „Žalgirio“ vidurio puolėjas įspūdingu bloku nubaudė R.Seibutį, o „Žalgiris“ po 20 minučių žaidimo pirmavo 56:34.

Po didžiosios pertraukos po susidūrimo su varžovu K.Lavrinovičiui buvo prakirstas antakis, o kauniečiai daugiau nei 4 minutes nepelnė taškų. Per tą laiką 13:0 spurtavęs „Lietuvos rytas“ priartėjo 43:56, tačiau žalgiriečiai sugebėjo atsitiesti. O.Lafayette‘as, R.Kaukėnas ir M.Kuzminskas išmaudė vilniečius ir šeimininkai atstatė pranašumą – 62:53. Iki trečiojo kėlinio pabaigos po vieną baudą įmetė D.Lavrinovičius ir A.Juškevičius, D.McGrathas pridėjo 5 taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 69:53.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžia ir vėl nebuvo itin rezultatyvi, tačiau „Žalgirio“ arena galėjo grožėtis efektingu savo numylėtinių žaidimu. Iš pradžių R.Javtokas dėjimu sudrebino varžovų krepšį, po to vilniečius į nokdauną pasiuntė įspūdingą šuolį pademonstravusio M.Kuzminsko „alley-oop‘as“ – 73:58. Tiksliu metimu iš vidutinio nuotolio oponentus baudė R.Kaukėnas, baudas pataikė K.Lavrinovičius, R.Javtokas, A.Juškevičius (83:70), o desertą pačiai pabaigai pasiliko M.Kuzminskas. Jis perėmė kamuolį ir sugrūdo jį per Simą Buterlevičių, pasiųsdamas „Žalgirio“ areną į ekstazę – 88:73.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 22 (7/8 dvit., 4 per. kam., 2 blk.), O.Lafayette‘as 20, D.Lavrinovičius 11, R.Javtokas 10 (9 atk. kam., 2 blk.), R.Kaukėnas 8, D.McGrathas 7, K.Lavrinovičius 4, M.Popovičius 3, A.Juškevičius 3, V.Lipkevičius 0, M.Delašas 0.

„Lietuvos rytas“: T.Zubčičius 14, M.Katelynas 12, N.Nedovičius 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).