Kauno „Žalgiris“ baigė pasirodymą 2012-2013 m. sezone 0

Viso sezono metu ryžtingai kovojusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams paskutiniam mačui jėgų neužteko. Ketvirtosiose VTB Vieningosios lygos pusfinalio rungtynėse žalgiriečiams Krasnodare nepavyko atsilaikyti prieš „Lokomitv-Kuban“ komandą. Kauniečiai pralaimėjo mačą 62:84 (11:15, 16:17, 19:30, 16:22), o seriją – rezultatu 1-3.

Į šeimininkų startą 4:0 tritaškiu atsakė Rimantas Kaukėnas ir du taškus pridėjęs Robertas Javtokas – 5:4. Po to beveik 4 minutes žalgiriečiai arba klydo, arba pramesdavo laisvus metimus iš toli, todėl „Lokomotiv-Kuban“ atsiplėšė 10:5. Į aikštę žengęs Mario Delašas drąsiai atakavo krepšį, bet Mantas Kalnietis įmetė savo antrąjį tritaškį, padidinusį persvarą iki 15:7. Po minutės pertraukėlės kauniečiai sustygavo savo darbą gynyboje ir iki pirmojo kėlinio pabaigos nukirpo skirtumą perpus, kai pasižymėjo R.Kaukėnas ir M.Delašas – 11:15.

Antrojo kėlinio pirmosios penkios minutės žalgiriečiams buvo nesėkmingos. Vienintelį mūsiškių dvitaškį įmetė M.Delašas, o Krasnodaro komandą į priekį vedė Nickas Calathes, padidinęs savo ekipos pranašumą iki dviženklio 24:13. Tada įsižaidė Oliveris Lafayette‘as, kuris per trumpą laiką pelnė 6 taškus ir atliko perdavimą Marko Popovičiaus tritaškiui (22:30). Pataisytu kamuoliu virš lanko ir taikliu tritaškiu pirmąją rungtynių pusę baigė atitinkamai Kšištofas Lavrinovičius ir Donnie McGrathas, sumažinę atsilikimą iki 5 taškų – 27:32.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai greitai atstatė dviženklę persvarą (43:32). Po dvi baudas pataikę K.Lavrinovičius ir R.Javtokas bandė kovoti su varžovais, bet nesulaikomai žaidė Simas Jasaitis, pataikęs trečiąjį tritaškį per kelias minutes. Nors „Žalgirio“ gretose iš žaidimo įmetė M.Popovičius, R.Javtokas ir K.Lavrinovičius, svečių gynyboje žiojėjo skylės – 42:55. Kšištofo ir Popo baudų metimai buvo išlaikę skirtumą ties 11 taškų riba, tačiau dar vienas S.Jasaičio tritaškis ir Derricko Browno dėjimas sugniuždė žalgiriečius – 46:62.

Skirtumui išaugus iki 20 taškų, iš vidutinio nuotolio pataikę M.Delašas ir D.McGrathas laimėjo trumpą atkarpą 6:0, tačiau M.Kalnietis smeigė tritaškį, kuris užgesino paskutines kibirkštis žalgiriečių akyse. D.McGrathas dar pataikė iš trijų taškų zonos, taškus pelnė M.Delašas ir Tomas Dimša, bet paskutines sezono rungtynes kauniečiai paliko nuleistomis galvomis – 62:84.

„Žalgiris“: M.Delašas 10, K.Lavrinovičius 10 (6 atk. kam.), D.McGrathas 10 (3 rez. perd.), M.Popovičius 9, R.Kaukėnas 7, O.Lafayette‘as 6 (6 rez. perd.), R.Javtokas 6 (5 atk. kam.), T.Dimša 2, D.Lavrinovičius 1, A.Juškevičius 1 (3 per. kam.), V.Lipkevičius 0.

„Lokomotiv-Kuban“: M.Kalnietis 18 (10 rez. perd., 3 per. kam.), D.Brownas 17 (5 rez. perd.), S.Jasaitis 15 (4/5 trit.), R.Hendrixas 11 (8 atk. kam.).