Kovingas „Žalgiris“ buvo priverstas pasiduoti Krasnodare (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiosiose VTB Vieningosios lygos pusfinalio rungtynėse pademonstravo ryžtingą žaidimą, tačiau išvykoje buvo priversti nusileisti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai 72:82 (21:25, 23:17, 10:17, 18:23). Žalgiriečiai serijoje iki 3 pergalių atsilieka 1-2. Ketvirtosios rungtynės bus žaidžiamos antradienį Krasnodare 18.00 val. Lietuvos laiku.

Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė aukštaūgiai Mario Delašas ir Darjušas Lavrinovičius, tuo tarpu šeimininkams – du tritaškius pataikę gynėjai (8:4). Toliašaudę artileriją netruko įjungti ir kauniečiai, kai taikliai atakavo Oliveris Lafayette‘as ir M.Delašas – 10:10. M.Delašas ir toliau žaidė puikiai bei atliko du rezultatyvius perdavimus Robertui Javtokui, o kamuolį perėmęs Mindaugas Kuzminskas pavaišino varžovus dėjimu – 16:13. Rezultatyviame pirmajame kėlinyje dar pasižymėjo O.Lafayette‘as ir Kšištofas Lavrinovičius, bet Simas Jasaitis surinko 11 taškų „Lokomotiv-Kuban“ komandai, kuri pirmavo 25:21.

Nepaisant Marko Popovičiaus tritaškio, Krasnodaro ekipa antrojo kėlinio pradžioje padidino persvarą 29:24. Tačiau žalgiriečiai pajautė žaidimo ritmą ir surengė rezultatyvų atsakymą. Spurto 13:0 metu 7 taškus surinko K.Lavrinovičius, tritaškį bei gražų rezultatyvų perdavimą Vyteniui Lipkevičiui pridėjo Marko Popovičius ir varžovus klysti versti „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 37:29. Šeimininkams kiek priartėjus (34:37), mūsiškiams padėjo Joano Plazos minutės pertraukėlė, po kurios pasižymėjo M.Kuzminskas ir O.Lafayette‘as – 41:34. S.Jasaitis ir K.Lavrinovičius apsikeitė tritaškiais, bet prieš pat didžiąją pertrauką „Lokomotiv-Kuban“ pelnė 5 taškus, sumažinusius „Žalgirio“ persvarą – 44:42.

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį kauniečiai buvo žingsneliu priekyje. Taškų sąskaitą pirmasis atidarė M.Popovičius, po to atlikęs gražų perdavimą M.Kuzminsko dėjimui – 48:45. Šeimininkams dar kartą pataikius iš toli (48:48), „Žalgirį“ pirmyn patempė 5 taškus surinkęs K.Lavrinovičius – 53:50. Tačiau per paskutines tris trečiojo kėlinio minutes svečiams vos tašką sukrapštė D.Lavrinovičius, o Krasnodaro ekipa surinko 9 taškus – 54:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ pralaimėta atkarpa 2:14 prasitęsė iki 6 minučių (55:64). Tada K.Lavrinovičius po krepšiu išmaudė varžovus, tritaškį smeigė Adas Juškevičius (60:66), bet Nickas Calathesas „Lokomotiv-Kuban“ ekipai pelnė dešimtąjį tašką per ketvirtąjį kėlinį ir padidino atotrūkį iki 76:62. Žalgiriečiai nepasidavė ir pademonstravo pavydėtiną atkaklumą. Rimantas Kaukėnas pelnė 4 taškus, po 2 pridėjo O.Lafayette‘as bei K.Lavrinovičius ir puikios gynybos dėką, likus žaisti pusantros minutės svečiai teatsilikinėjo 70:76. Dar kartą apsigynus kovoje dėl kamuolio pražanga ir vėl buvo skirta „Žalgirio“ krepšininkui, po kelių akimirkų nebuvo užfiksuoti ir žingsniai Derrickui Brownui, kurio dvitaškis panaikino intrigą. „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai šventė pergalę 82:72.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 24 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), O.Lafayette‘as 9 (7 rez. perd., 3 per. kam.), M.Popovičius 8 (3 rez. perd., 3 per. kam.), M.Delašas 7 (3 rez. perd.), R.Javtokas 6, M.Kuzminskas 6, R.Kaukėnas 4 (3 rez. perd.), A.Juškevičius 3, D.Lavrinovičius 3, V.Lipkevičius 2.

„Lokomotiv-Kuban“: N.Calathes 20 (4/7 trit., 12 rez. perd., 6 kld.), S.Jasaitis 18 (4/6 trit.), D.Brownas 14, V.Likhodei 12.