Daug klydę žalgiriečiai pralaimėjo Eurolygos vicečempionams (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ komandai startas Eurolygoje apkarto. Susitikime su Madrido „Real“ komanda per pirmąją mačo pusę suklydę net 18 kartų žalgiriečiai turėjo pripažinti Ispanijos čempionų pranašumą 63:83 (13:16, 11:19, 20:29, 19:19).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmosios trys minutės prabėgo žaibo greičiu. Per jas Paulius Jankūnas dukart įveikė varžovų gynybą – 4:4. Justinas Dentmonas metimu iš vidutinio nuotolio ir puikią verpstę atlikęs Vytenis Lipkevičius buvo išvedę kauniečius į priekį (6:4, 8:7), bet du tritaškius pataikęs Sergio Llullas ir į „Žalgirio“ areną sugrįžęs Tremmellas Dardenas persvėrė rezultatą – 12:8. Į aikštę žengęs Šarūnas Jasikevičius savo taškų sąskaitą šio sezono Eurolygoje atidarė baudų metimais, o po poros minučių įskraidino ir tritaškį (13:14). Po pirmojo kėlinio šeimininkai atsilikinėjo 13:16.

Per pirmąsias 10 minučių suklydę net 9 kartus per antrąjį kėlinį žalgiriečiai šį skaičių padvigubino. Nenuostabu, kad Eurolygos vicečempionai sugebėjo tokiomis dovanomis pasinaudoti. Nepaisant P.Jankūno baudų metimų ir Tado Klimavičiaus dvitaškio, po kėlių greitų atakų „Real“ atsiplėšė 25:17. Robertas Javtokas taip pat pasižymėjo iš po krepšio, bet ispanai pelnė dar 9 taškus be atsako – 34:19. Prieš pat didžiąją pertrauką kovingumo kibirkštėlę pademonstravo V.Lipkevičius ir tolimą metimą pataikęs Š.Jasikevičius, todėl skirtumas nustojo augti – 24:35.

Per pirmąsias dvi trečiojo kėlinio atakas P.Jankūnas įmetė dvitaškį, o R.Javtokas – tritaškį (29:35). Tai tarsi supykdė madridiečius, kurie rezultatyviai užbaigė net 8 atakas iš eilės. Per tą laiką tritaškį pataikė Tomas Dimšą ir vėl pasižymėjo P.Jankūnas, bet „Real“ nutolo 54:34. Po tritaškį smeigę Artūras Milaknis ir Š.Jasikevičius bei po dvi baudas realizavę R.Javtokas ir Siimas-Sanderis Vene mėgino užvesti komandą, tačiau švieslentėje išliko toks pats neigiamas skirtumas – 44:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Dentmono pelnyti 5 taškai ir P.Jankūno dvitaškis ir baudos metimas iš judino „Žalgirio“ areną – 52:66. Po poros sėkmingu svečių atakų dar vienas P.Jankūno metimas ir Š.Jasikevičiaus tritaškis grąžino 14 taškų deficitą (57:71). Tą patį padarė ir T.Klimavičius bei J.Dentmonas – 61:75. Per paskutines dvi minutes žalgiriečiams taškus pelnė tik T.Dimša, tad rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 63:83.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (6/9 dvit., 8 atk. kam.), Š.Jasikevičius 13 (3/5 trit.), J.Dentmonas 9, R.Javtokas 7, T.Dimša 6, V.Lipkevičius 4 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 4, A.Milaknis 3, S.Vene 2, M.Pocius 0 , K.Vecvagaras 0.

„Real“: N.Mirotičius 18, S.Llullas 17 (5/5 dvit.), R.Fernandezas 11 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), I.Bourousis 10.