„Žalgiris-2“ metė iššūkį NKL lyderiams, tačiau pergalių neiškovojo 0

Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar dvejas rungtynės. Šį kartą „žaliai-baltų“ kelyje pasitaikė dvi čempionato favoritėmis laikomos Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ bei Kauno „JAZZ-KTU“ ekipos. Po atkaklių ir permainingų kovų kauniečiams rungtynių pabaigoje teko pripažinti abiejų favoritų pergales. Molėtiškiams nusileista 64:72, o Kauno miesto derbyje pralaimėta rezultatu 72:77.

Penktadienį jaunieji žalgiriečiai rungtyniavo Molėtuose, kur po atkaklios kovos nusileido vietos „TiuMenas-Ežerūnas“ komandai. Luko Lekavičiaus vedama „Žalgiris-2“ ekipa kovojo, tačiau beveik visada turėjo vytis varžovus. Laikinosios sostinės ekipai dar labiau kibti į atlapus ambicingajam priešininkui trukdė pralaimėta kova dėl kamuolio (22:35). Rungtynes šeimininkai laimėjo rezultatu 72:64.

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 21 (6/7 dvit., 2/3 trit., 4 rez. perd.), J.Tamulis 9, N.Barauskas 8 (3/5 dvit.), P.Valinskas 7, A.Kojenetsas 6 (5 atk. kam.), D.Tarolis 6 (5 atk. kam.), I.Fiodorovas 4, M.Echodas 3, R.Ulvydas 0.

„TiuMenas-Ežerūnas“: M.Janišius 17 (7/9 dvit.), T.Gaidamavičius 15 (3 per. kam.), O.Mačernis 11, M.Kadzevičius 10.

Po molėtiškių egzamino „Žalgirio” dublerių laukė dar vienas rimtas išbandymas. Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienį susirėmė su be pralaimėjimų žygiuojančiais „JAZZ-KTU“ krepšininkais. Kauno miesto derbis iš tiesų pateisino lūkesčius. Nuožmi kova nei minutei neleido atsikvėpti ekipoms ir tik solidžiau sužaidę rungtynių pabaigą svečiai pratęsė pergalių seriją, o „Žalgiris-2“ pirmą kartą suklupo savo žiūrovų akivaizdoje – 72:77.

Pirmoji pirmojo kėlinio pusė vyko tarsi ant svarstyklių, pirmaujanti ekipa dažnai keitėsi (11:11). Kėliniui įgavus pagreitį išryškėjo labiau patyrusių svečių pranašumas, o jų komandos aukštaūgis, netikėtai pataikęs sudėtingą tolimą metimą kėliniui baigiantis, žalgiriečiams sukrovė 11 taškų deficitą 14:25.

Antrajame kėlinyje šeimininkai iš karto ėmėsi darbo. Puikiai atrodęs L.Lekavičiaus ir Aleho Kojenetso tandemas ne tik panaikino dviženklį pranašumą, tačiau ir leido jauniesiems žalgiriečiams susigrąžinti persvarą (29:27). Rungtynėms įpusėjus Kauno miesto derbyje minimaliai priekyje buvo „žaliai-balti“ 40:39.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvos šeimininkų gretose ėmėsi kitas tandemas – šį kartą varžovų galvos skausmu tapo Justas Tamulis ir Donatas Tarolis, jų taškai „Žalgiris-2“ komandai buvo leidę įgyti rekordinį pranašumą (51:44). Deja, tačiau solidesnio pranašumo „Žalgirio“ jaunimui išlaikyti nepavyko ir prieš lemiamą ketvirtį komandas vėl teskyrė taškas 60:59.

Ketvirtasis kėlinys kiek priminė pirmąjį. Aštuonios minutės vyko permainingai ir atkakliai, tiesa dažniau priekyje buvo šeimininkai. Jaunatviškas entuziazmas ir klaidos pakišo „Žalgirio“ dubleriams koją ir neleido Rolando Urkio komandos „apdovanoti“ pirmuoju pralaimėjimu – 72:77.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 19 (4/7 trit.), A.Kojenetsas 14 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 13 (5 atk. kam, 6 rez. perd.), D.Tarolis 13 (10 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), P.Valinskas 9 , N.Barauskas 4, I.Fiodorovas 0, M.Varnas 0, M.Echodas 0.

„JAZZ-KTU“: G.Staniulis 19 (19 atk. kam.), D.Sabeckis 19 (4 rez. perd., 5 per. kam.), M.Stašelis 13 (5/5 dvit., 4 rez. perd.), P.Petrilevičius 13 (13 atk. kam., 3 blk.).