Atkakliai kovojęs „Žalgiris“ pralaimėjo „EA7 Emporio Armani“ ekipai 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko parsivežti pergalės iš Milano. Antroje rungtynių pusėje intrigą atkūrę žalgiriečiai galiausiai turėjo pripažinti „EA7 Emporio Armani“ pranašumą 75:82 (19:25, 12:18, 27:20, 17:19).

Kauniečiai pradėjo mačą neblogai gindamiesi, o pirmuosius taškus išlįsdamas iš už užtvaros ir pataikydamas tritaškį pelnė Martynas Pocius bei baudas sumetė Vytenis Lipkevičius – 5:2. Tada komandos lyg apsikeitė vietomis – per daugiau nei 4 minutes iš „Žalgirio“ pasižymėjo tik prasiveržęs M.Pocius, kai šeimininkų gretose tai padarė keli krepšininkai (7:11). Po dvi baudas realizavę Robertas Javtokas ir M.Pocius švelnino skirtumą, o dar labiau mūsiškių puolimą atgaivino Šarūnas Jasikevičius, kurio perdavimą išnaudojo Tadas Klimavičius (13:15). Po Pauliaus Jankūno perdavimo savo taškų sąskaitą Eurolygoje atidarė Vytenis Čižauskas, vėliau 4 baudas sumetė Š.Jasikevičius, bet Nicolo Melli per porą minučių pelnė 6 taškus ir „Žalgirio“ deficitas išaugo – 19:25.

Italijos rinktinės nariai N.Melli ir Alessandro Gentile, kartu surinkdami 9 taškus, antrojo kėlinio pradžioje skandino „Žalgirį“. Nepaisant T.Klimavičiaus dvitaškio, 5 minučių atkarpą „EA7 Emporio Armani“ laimėjo 14:2 ir atsiplėšė rezultatu 39:21. Kėliniui perkopus į antrąją pusę, 4 taškus pelnė R.Javtokas, dvitaškį iš vidutinio nuotolio pridėjo Š.Jasikevičius ir varžovų treneris turėjo prašyti minutės pertraukėlės (27:39). Po jos Milano komanda iškart užbaigė porą atakų, bet prieš pat didžiąją pertrauką vėl nesulaikė dešimtąjį tašką pelniusio R.Javtoko – 31:43.

R.Javtokas ir tritaškį pataikęs Justinas Dentmonas vos prasidėjus trečiajam kėliniui sumažino skirtumą iki vienaženklio (36:45). Iki tol nepasižymėjusį P.Jankūną puikiu perdavimu surado V.Lipkevičius ir šis epizodas prabudino „Žalgirio“ kapitoną. Netrukus Paulius smeigė tritaškį, pridėjo dar 4 taškus ir po J.Dentmono greitos atakos – 48:55. Tarp M.Pociaus prasiveržimo ir taiklaus tritaškio įsipaišė dar 3 P.Jankūno taškai ir kovingas „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki 56:59. Galiausiai P.Jankūnas pelnė 14-ąjį tašką per trečiąjį kėlinį ir prieš paskutinįjį ketvirtį rezultatas buvo 58:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje P.Jankūnas atliko perdavimą T.Klimavičiui, kuris įmetė su pražanga. Nuo baudų metimo linijos neklydo ir J.Dentmonas, ir R.Javtokas, todėl žalgiriečiai priartėjo – 65:67. Deja, po to per 3 minutes taškus pelnė tik šeimininkai. „EA7 Emporio Armani“ amerikiečiai spurtavo 8:0 ir vėl įgijo 10 taškų pranašumą (75:65). Baudas sumetė M.Pocius ir kauniečiai dar bandė darbuotis gynyboje, bet triskart neatsikovotas kamuolys ir N.Melli pelnyti 4 taškai nužudė paskutines viltis – 67:79. Per paskutines porą minučių „Žalgiris“ nesileido mindomas ir M.Pociaus, Š.Jasikevičiaus bei P.Jankūno pastangomis skirtumas buvo aptirpdytas – 75:82.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (4 rez. perd.), M.Pocius 16, R.Javtokas 12 (6 atk. kam.), Š.Jasikevičius 10 (4 rez. perd.), J.Dentmonas 10, T.Klimavičius 7, V.Lipkevičius 2 (5 atk. kam.), V.Čižauskas 2, S.Vene 0, A.Milaknis 0.

„EA7 Emporio Armani“: N.Melli 20 (9/10 dvit., 9 atk. kam.), D.Mossas 16, C.Jerrellsas 14 (6 rez. perd.), K.Langordas 9 (4 rez. perd.).