„Žalgirio“ dublerių savaitgalis: pergalė sostinėje ir apmaudus pralaimėjimas po pratęsimo 0

Šį savaitgalį Kauno „Žalgiris-2“ ekipa Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sostinėje palaužė vietos „Vilnius-MRU“ komandą, o po dramatiškos 45 minučių kovos namuose nusileido Šilutės „Šilutė“ krepšininkams. Tomo Masiulio auklėtiniai penktadienį išvykoje pergalę iškovojo rezultatu – 87:79, o šeštadienį po pratęsimo apmaudžiai pralaimėjo Šilutės komandai – 94:97.

Šeštajame Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) ture žalgiriečiams teko kelionė į Vilnių. Visų rungtynių metu solidžiai atrodęs „Žalgiris-2“ nugalėjo „Vilnius-MRU“ krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę. Arti dvigubo dublio buvusio Donato Tarolio vedini kauniečiai rungtynes laimėjo rezultatu 87:79.

„Žalgiris“: D.Tarolis 25 (9 atk. kam., 2 blk.), J.Tamulis 15 (3 per. kam.), A.Kojenetsas 12 (6/8 dvit.), L.Lekavičius 11 (6 rez. perd.), N.Barauskas 9 ,I.Fiodorovas 6, M.Varnas 5, P.Valinskas 4, P.Mykolaitis 0, R.Ulvydas 0.

„Vilnius-MRU“: D.Bičkauskis 15 (8 atk. kam.), R.Sugintas 15, T.Padegimas 12 (6 kld.), K.Brusokas 10 (8 atk. kam.), V.Lukša 10.

Sėkmingai užbaigti savaitgalį jauniesiems žalgiriečiams sutrukdė fantastiškai tritaškius metę šilutiškiai. „Žalgirio“ treniruočių centre susirinkę žiūrovai išvydo įspūdingą 45minučių dvikovą. Net 19 tolimų metimų pataikę „Šilutės“ krepšininkai, fortūnos padedami, palaužė žalgiriečius – 97:94.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Žalgirio“ jaunimas. Trys sėkmingi D.Tarolio reidai po krepšiu leido šeimininkams pirmauti 8:2, tačiau tuomet pabudo šilutiškių snaiperiai. Net 4 tritaškius pataikę „Šilutės“ krepšininkai spurtavo 18:2 ir buvo priekyje solidžia persvara 20:10. Dviženklės persvaros svečiai neišlaikė, tačiau po pirmojo kėlinio pirmavo būtent jie – 27:20.

Antrąjį kėlinį vėl energingiau pradėjo žalgiriečiai. Puikiai rungtyniavo nuo suolo pakilęs Martynas Varnas, po kurio 5 taškų, komandas teskyrė du taškai – (27:29). Tolimesnė kėlinio eiga buvo gana sinchroniška – Luko Lekavičiaus ir Justo Tamulio tandemo pastangos bei taiklūs tolimi šilutiškių metimai. Būtent toliašaudės artilerijos dėka svečiai pirmavo ir po antrojo kėlinio 52:47.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Dar keli tolimi svečių metimai ir „Šilutės“ ekipa vėl susigrąžino 9 taškų persvarą (53:62). Kovingai nusiteikę D.Tarolis ir J.Tamulis surengė spurtą ir prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai turėjo vos vieno taško deficitą 64:65.

Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms „Žalgiris-2“ priekyje buvo jau 7 taškais (79:72), tačiau tuomet darbo ėmėsi svečių lyderis Eivydas Mološčiakas. Įžaidėjas pelnė 5 taškus iš eilės, po pastarojo perdavimo tritaškį smeigė Deividas Pukis ir likus minutei „Šilutė“ turėjo vieno taško persvarą (80:79). Paskutinė minutė susiklostė dramatiškai – esant lygiam rezultatui „Žalgirio“ dubleriai turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau pažeidė 5 sekundžių taisyklę, o tuo pasinaudoję varžovai išsiveržė į priekį 82:80. Visą šią dramą vainikavo J.Tamulio išprovokuota pražanga aidint sirenai. Žalgiriečio rankos nesudrebėjo ir šis realizavęs baudos metimus savo ekipai išplėšė pratęsimą – 82:82.

Per papildomas penkias minutes aikštėje ir toliau virė įnirtinga kova. Ir nors didžiąją laiko dalį T.Masiulio auklėtiniai buvo priekyje, sėkmė nusišypsojo Šilutės komandai. E.Mološčiakas likus 10 sekundžių pataikė eilinį tritaškį, o lemiama žalgiriečių ataka nenusekė ir „Žalgiris-2“ patyrė apmaudžią nesėkmę 94:97.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 28 (10/14 dvit., 6 atk. kam., 3 blk.), J.Tamulis 28 (5/8 dvit., 4/8 trit., 3 per. kam.), L.Lekavičius 13 (14 rez. perd.), N.Barauskas 8 (5 atk. kam.), P.Valinskas 5, M.Varnas 5, A.Kojenetsas 3, P.Mykolaitis 2 , I.Fiodorovas 2.

„Šilutė“: E.Mološčiakas 28 (6/10 trit., 5 rez. perd.), T.Lekūnas 18 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), E.Sosnovskis 17 (15 atk. kam.), E.Šaulys 11 (6 atk. kam.).