Rezultatyvus dublerių savaitgalis: pralaimėjimas Šakiuose bei solidi pergalė prieš „Olimpą“ 0

Po savaitės pertraukos atsinaujino Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovos. Kauno „Žalgirio“ dubleriai išvykoje ginklus surėmė su turnyrinės lentelės kaimynais Šakių „Zanavyko“ krepšininkais bei namie priėmė savojo žaidimo nerandančią Plungės „Olimpo“ ekipą. Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai po atkaklios kovos turėjo pripažinti šakiečių pranašumą 96:102, tačiau šeštadienį reabilitavosi nepalikdami vilčių „Olimpui“ 101:71.

Aštuntąsias rungtynes NKL „Žalgiris-2“ žaidė Šakiuose. Gražų ir rezultatyvų mačą laimėjo užtikrinčiau pabaigoje sužaidęs „Zanavykas“. Tai buvo penktasis jaunųjų žalgiriečių pralaimėjimas čempionate. Šeimininkams laimėti rungtynes padėjo ir kur kas agresyvesnis žaidimas – suvalkiečiai nuo baudų metimo linijos atakavo net 47 kartus, tuo tarpu žalgiriečiai metė dvigubai mažiau baudos metimų – 22.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 25 (5/10 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), L.Lekavičius 23 (7/9 dvit., 7 rez. perd.), D.Tarolis 15 (8 atk. kam., 3 blk.), M.Varnas 11, A.Kojenetsas 10, N.Barauskas 5, P.Valinskas 3, R.Ulvydas 3, I.Fiodorovas 1, P.Mykolaitis 0, J.Klimavičius 0, M.Echodas 0.

„Zanavykas“: P.Beliavičius 24 (3/6 trit., 5 atk. kam.), P.Kleiza 14, P.Abramavičius 12, V.Vaikšnis 12, R.Simanavičius 11 (5 atk. kam.), M.Užupis 11, V.Šumskis 10.

Po patirto pralaimėjimo „Žalgiris-2“ reabilitavosi savų žiūrovų akivaizdoje. Nuo pat rungtynių pradžios dominavę kauniečiai lemiamą spurtą surengė antroje rungtynių dalyje ir be gailesčio sutriuškino ir toliau klumpančią Plungės „Olimpo“ komandą rezultatu 101:71. „Žalgirio“ dubleriai ne tik šventė pergalę, bet ir džiūgavo šį sezoną pirmą kartą pelnytu 100-ju tašku.

„Žalgiris-2“ pranašumas išryškėjo jau pirmosiomis rungtynių minutėmis. Puikiai baudos aikštelėje rungtyniavę Donatas Tarolis ir Martynas Echodas sukūrė Kauno komandai 7 taškų pranašumą (12:5). Plungiškiai nepasimetė ir turėjo savų rezervų, išlaikiusių trapią šeimininkų persvarą – 18:22.

Antrajame kėlinyje ir toliau sėkmingai rungtyniavo D.Tarolis, pelnęs dar 6 taškus, tolimą metimą pataikė Ignas Fiodorovas ir „Žalgirio“ jaunimas nutolo (33:24). Sėkmingas plungiškio Evaldo Lengvino žaidimas vėl leido priartėti svečiams (30:33), tačiau „Žalgiris-2“ susigrąžino turėtą pranašumą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 45:36.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ jaunimas įjungė dar aukštesnę pavarą. Kauno ekipos gretose taškus pelnė vienas krepšininkas po kito ir žalgiriečiai įgijo 17 taškų persvarą (57:40). Kėlinį užbaigė 7 taškus pelnęs D.Tarolis bei šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį atrodė sudėlioję visus taškus šiose rungtynėse 73:52.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams teliko sutvarkyti formalumus. Sėkmingi Pauliaus Valinsko reidai baudos aikštelėje leido „Žalgiris-2“ komandai įgyti rekordinę persvarą (88:62). T.Masiulis suteikė progą ir atsarginiams komandos žaidėjams, kurie puikiai įsiliejo į žaidimą, o pergalę vainikavo taiklus P.Valinsko dvitaškis. Jis ne tik užbaigė rungtynes, bet ir suteikė komandai dar didesnę progą džiūgauti – ekipa pirmą kartą šį sezoną peržengė 100 taškų ribą – 101:71.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 21 (7/10 dvit., 3 blk.), P.Valinskas 20 (7/9 dvit.), L.Lekavičius 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), M.Echodas 11 (5 atk. kam.), N.Barauskas 9 (10 atk. kam.), M.Varnas 8 (7 atk. kam.), J.Tamulis 6, A.Kojenetsas 7 (5 atk. kam.), I.Fiodorovas 5 (5 atk. kam.), J.Klimavičius 2, P.Mykolaitis 0, R.Ulvydas 0.

„Olimpas“: D.Vaitelis 21 (7 atk. kam.), V.Kazonas 12 (6 atk. kam.), E.Lengvinas 10.