„Žalgiris-2“ pasidalijo po pergalę su NKL turnyrinės lentelės kaimynais 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar dvejas rungtynes. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai petys petin susirėmė su panašiai čempionate žygiuojančiomis Jonavos bei Marijampolės ekipomis.

Jonavoje, savojo žaidimo neatradę Tomo Masiulio auklėtiniai pralaimėjo rezultatu 61:72. Visai kitokį vaizdą žiūrovai išvyko Kaune vykusiose rungtynėse prieš Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ekipą. Galingai rungtyniavę kauniečiai pirmavo visų rungtynių metu ir nugalėjo suvalkiečius 81:66. Tai buvo penktoji laikinosios sostinės komandos pergalė lygoje per 11 rungtynių.

Kauno „Žalgirio“ dubleriai penktadienį rungtyniavo Jonavoje. Vos 36 taškus per pirmuosius tris kėlinius įmetę kauniečiai ketvirtajame kėlinyje bandė griebtis paskutinio šiaudo (59:64), tačiau „Petrochemos“ krepšininkai solidžiau užbaigė rungtynes ir šventė pergalę – 72:61. Verta paminėti, kad iki šių rungtynių naudingiausiu lygos krepšininku buvęs Lukas Lekavičius strigo priešininkų gynybos gniaužtuose ir pelnė viso labo 3 taškus bei prasižengė 5 kartus.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 18, V.Jasikevičius 12, A.Kojenetsas 12 (11 atk. kam.), D.Tarolis 7, P.Valinskas 5, L.Lekavičius 3, J.Klimavičius 2, N.Barauskas 2, P.Mykolaitis 0, M.Varnas 0, M.Echodas 0.

„Petrochema“: H.Vorotnikovas 13 (6/6 dvit., 7 atk. kam.), T.Sebežiovas 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), K.Šarukas 10, T.Milinskas 10.

Šeštadienį brandžiau rungtyniavę žalgiriečiai vos kartą (2:0) leido pirmauti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ekipai ir pergalingai užbaigė savaitgalio kovas. „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai šiose rungtynėse suklydo dvigubai mažiau kartų (10) nei rungtynėse penktadienį. Septyniese rungtyniavusius varžovus šeimininkai pranoko visose statistikos kategorijose ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 81:66.

Sėkmingai rungtynes pradėję šeimininkų aukštaūgiai – Alehas Kojenetsas ir Donatas Tarolis nesunkiai susidorojo su oponentais baudos aikštelėje ir smeigė vieną dvitaškį po kito (15:8). Išsaugoję susikrautą persvarą žalgiriečiai pavyzdingai rungtyniavo gynyboje bei po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 20:14.

Antrajame kėlinyje šeimininkai apsukų nemažino ir žingsnis po žingsnio didino atotrūkį. Po Justo Tamulio tolimo metimo bei D.Tarolio dėjimo iš viršaus pranašumas dar labiau išaugo (36:21). Nors vienu metu ekipas skyrė daugiau 20 taškų (44:23), pirmąją rungtynių pusę marijampoliečiai užbaigė 8 taškais be atsako. Po dviejų kėlinių – 44:31 „Žalgiris-2“ naudai.

Pavojingai priartėdami trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Sūduva-Mantinga“ krepšininkai (43:51). Jaunieji žalgiriečiai kuriam laikui sugebėjo atstatyti dviženklį pranašumą (58:45), bet prieš pat kėlinio pabaigą iš jų persvaros liko tik 5 taškai – 60:55.

Lemiamą ketvirtį įspūdingai pradėjo D.Tarolis. Puolėjui vieninteliam pavyko rinkti taškus savo komandoje per pirmąsias 6 minutes, tad jo puikaus žaidimo dėka žalgiriečiai pirmavo (70:62). Po Marijampolės ekipos tolimo metimo svečiai buvo priartėję iki 5 taškų, bet tuomet T.Masiulio auklėtiniai atsakė šešiais taškais ir pergalė buvo ranka pasiekiama (76:65). Per likusį laiką aikštelėje niekas nepasikeitė ir „Žalgiris-2“ įsirašė penktąją pergalę 81:66.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 23 (12 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk., 31 naud. bal.) , J.Tamulis 21 (4/5 trit.), A.Kojenetsas (7/11 dvit., 7 atk. kam.), L.Lekavičius 11 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), P.Valinskas 4, M.Varnas 3, N.Barauskas 2, V.Jasikevičius 2, P.Mykolaitis 1, I.Fiodorovas 0, M.Echodas 0, R.Ulvydas 0.

„Sūduva-Mantinga“: B.Bagdonavičius 17 (3/5 trit.), I.Labutis 12, M.Valiukonis 11 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Gvazdaitis 10 (8 atk. kam.).