„Žalgiris“ neatsilaikė prieš Madrido „Real“ galybę 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko mesti iššūkio šiuo metu stipriausiai Europos komandai. Eurolygos šeštojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo Madrido „Real“ ekipai 67:95 (14:28, 18:28, 21:23, 14:16). Bambergo „Brose Baskets“ komandai pralaimėjus Strasbūre, kauniečiai su 2 pergalėmis liko ketvirtoje B grupės vietoje.

Pratęsdamas puikų praėjusios savaitės pasirodymą Justinas Dentmonas mačą su „Real“ pradėjo pelnydamas 5 taškus – 5:2. Deja, iškart po to „Žalgirio“ puolimas stabtelėjo, o šeimininkai įsivažiavo. Sergio Llullas ir Tremmellas Dardenas smeigė po tritaškį ir „Real“ surinko 12 taškų be atsako – 14:5. Po Martyno Pociaus perdavimo tylą nutraukė J.Dentmono tritaškis, bet Rudy Fernandezas taip pat taikliai atakavo iš toli – 17:8. Po keitimų aikštelėje pasirodę Siimas-Sanderis Vene, Šarūnas Jasikevičius ir Tadas Klimavičius įmetė po dvitaškį, tačiau T.Dardenas bei Nikola Mirotičius pelnė savo aštuntuosius taškus ir „Žalgiris“ atsiliko 14:28.

Po Š.Jasikevičiaus perdavimo Robertas Javtokas įmetė dvitaškį su pražanga. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje 6 taškus iš eilės pelnė Sergio Rodriguezas – 36:17. „Žalgiris“ kuriam laikui sugebėjo atgaivinti puolimą, kai į aikštę grįžo J.Dentmonas – jo perdavimą tritaškiu pavertė Artūras Milaknis. Netrukus S.Rodriguezas pasielgė nesportiškai ir pabandė nokautuoti „Žalgirio“ įžaidėją. Papildomą ataką gražia verpste ir taškais užbaigė R.Javtokas, o J.Dentmonas įšovė tritaškį – 26:38. „Real“ nutraukė nesėkmingą atkarpą, tačiau kamuolį perėmęs J.Dentmonas idealiai jį perdavė Vyteniui Lipkevičiui bei dviem gražiais reidais po krepšiu pridėjo dar 4 taškus – 32:46. Deja, per paskutines 2 antrojo kėlinio minutes Madrido krepšininkai pelnė dar 10 taškų, o S.Rodriguezo tritaškis su sirena išaugino „Žalgirio“ deficitą iki 24 taškų – 32:56.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui skirtumas viršijo ir 30 taškų ribą, nes ispanai ir toliau puikiai pataikė iš visų distancijų – 65:33. Sportinį pyktį pademonstravo Martynas Pocius, pataikęs du tritaškius iš eilės (39:67). Šeimininkai dar kartą grąžino persvarą iki 32 taškų (71:39), bet aikštelėje pasirodęs Vytenis Čižauskas drąsiai prasiveržė po krepšiu, R.Fernandezo gynybą įveikė M.Pocius, o A.Milaknis pataikė tritaškį su atakos pabaigos sirena – 46:73. „Real“ ir toliau sekėsi – S.Llullo tritaškis tikslą pasiekė pašokinėjęs ant lanko. Kėlinio pabaigoje 5 taškus pelnė Paulius Jankūnas ir dar sykį po krepšiu prasiveržė V.Čižauskas – 53:79.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Milaknis tritaškiu sumažino atsilikimą iki 23 taškų – 56:79. Tai nelabai patiko S.Rodriguezui, kuris įskraidino dar du tritaškius. Didžiausias skirtumas rungtynėse buvo 35 taškai (91:56), kurį ėmėsi mažinti A.Milaknis, pataikęs savo ketvirtąjį tritaškį bei pridėjęs metimą iš po krepšio po perimto kamuolio. Baudas sumetė V.Lipkevičius, keturis taškus pridėjo Kšištofas Lavrinovičius ir švieslentė užfiksavo galutinį rezultatą – 67:95.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 16 (4 rez. perd.), A.Milaknis 14 (4/7 trit.), M.Pocius 8, P.Jankūnas 5 (8 atk. kam.), R.Javtokas 5, V.Lipkevičius 4, V.Čižauskas 4, K.Lavrinovičius 4, Š.Jasikevičius 2, S.Vene 2, T.Klimavičius 2, M.Kupšas 0.

„Real“: N.Mirotičius 17, R.Fernandezas 16 (7 rez. perd.), S.Rodriguezas 15 (5 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), S.Llullas 10 (5 rez. perd.).