Įspūdingame mače J.Dentmonas išplėšė pergalę prieš Milaną (FOTO, VIDEO) 0

Banguojanti „Žalgirio“ arena penktadienį išvydo itin gražias ir įtemptas Eurolygos rungtynes. Jose triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, įveikę Milano „EA7 Emporio Armani“ komandą 73:71 (17:17, 22:14, 21:19, 13:21). Tai buvo trečioji žalgiriečių pergalė per 7 Eurolygos rungtynes.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Mačą 3 baudų metimais pradėjo Justinas Dentmonas, tritaškį pataikė Martynas Pocius, bet svečiai atsakė trimis dvitaškiais – 6:6. Tada po M.Pociaus perdavimo pasižymėjo Paulius Jankūnas ir du prasiveržimus iš eilės ryžtingai realizavo Vytenis Lipkevičius. Greitą ataką tiksliai užbaigė J.Dentmonas ir „Žalgiris“ pirmavo 14:11. Po to per 3 minutes žalgiriečių nepelnė nė taško, tačiau varžovų į priekį nepaleido. Tomas Dimša paskutines 7 pirmojo kėlinio sekundes išnaudojo slalomui per visą aikštę, išlyginusiam rezultatą – 17:17.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 16:1. Šešias minutes trukusi atkarpa startavo galingu Tado Klimavičiaus dėjimu po idealaus M.Pociaus perdavimo. Įmetė ir pats M.Pocius, 3 baudas realizavo K.Lavrinovičius, o skirtumą iki 10 taškų padidino Šarūnas Jasikevičius – 27:17. Užsivedę žalgiriečiai nesustojo: T.Klimavičius ir J.Dentmonas pridėjo po 2 taškus bei įspūdingą greitą ataką užbaigė M.Pocius – 33:18. Po minutės pertraukėlės Milano ekipa atkuto ir, sėkmingai užbaigusi net 4 atakas iš eilės, priartėjo 29:35. Prieš didžiąją pertrauką svečių entuziazmą apramino P.Jankūnas ir V.Lipkevičius – 39:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Dentmonas smeigė tritaškį, K.Lavrinovičius pridėjo dvitaškį – 44:35. Kelių minučių tylą nutraukė T.Klimavičiaus ir M.Pociaus taškai, bet „EA7 Emporio Armani“ sumažino atsilikimą iki 46:51. Reikiamu momentu tritaškį įmetė Vytenis Čižauskas, iškart po to tą patį padarė Š.Jasikevičius, dar ir užmetęs „alley-oop‘ą“ Robertui Javtokui – 56:48. Po Šaro perimto kamuolio J.Dentmonas atliko perdavimą M.Pociui bei pats vėliau pelnė taškus – 60:50.

Po gerų komandos draugų perdavimų P.Jankūnas ir V.Čižauskas didino persvarą – 64:52. Ją dviženkle išlaikė ir Š.Jasikevičiaus dvitaškis – 66:55. Kėlinio viduryje „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai nebuvo patenkinti teisėjų darbu, o svečiai priartėjo 60:66. Audringai žalgiriečius palaikę aistruoliai išjudino komandą: T.Klimavičius pelnė du taškus ir įspūdingai blokavo varžovo metimą, baudas sumetė V.Lipkevičius – 70:60. Visgi varžovų lyderis Keithas Langfordas pelnė 5 taškus iš eilės ir grąžino įtampą rungtynėse. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes, J.Dentmonas nesportinę pražangą pavertė vos viena taiklia bauda ir italai sumažino atsilikimą iki 69:71. Priešpaskutinė „Žalgirio“ ataka nebuvo sėkminga ir svečiai išlygino rezultatą 71:71. Užtat paskutinis antpuolis pasibaigė J.Dentmono taikliu metimu ir „Žalgirio“ pergale 73:71!!!

Kauno „Žalgiris“: J.Dentmonas 15 (5 rez. perd.), M.Pocius 13 (4/5 dvit.), T.Klimavičius 9 (4/6 dvit.), V.Lipkevičius 8 (3/4 dvit.), Š.Jasikevičius 7 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 6 (11 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), V.Čižauskas 5, K.Lavrinovičius 5, R.Javtokas 2, T.Dimša 2, A.Milaknis 1.

Milano „EA7 Emporio Armani“: K.Langfordas 29 (6/9 dvit., 6 atk. kam. 36 naud. bal.), D.Mossas 12 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), A.Gentile 11.