LKL: nuo tritaškių neapsigynęs „Žalgiris“ krito Prienuose 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė antrąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Žalgiriečiai išvykoje neapsigynė nuo Prienų „TonyBet“ komandos tritaškių metimų (15/30) ir pralaimėjo rungtynes 83:101 (21:22, 13:29, 19:21, 29:30).

Šiam susitikimui „Žalgirio“ gretose nebuvo registruoti Justinas Dentmonas, Tadas Klimavičius, Siimas-Sanderis Vene ir Artūras Gudaitis.

Mačo pradžioje Robertas Javtokas dukart įveikė varžovų gynybą – 4:4. Kauniečiai greitai privertė šeimininkus surinkti 4 komandines pražangas, bet Tomo Dimšos ir Martyno Pociaus baudų metimai nublanko prieš „TonyBet“ snaiperių tolimus šūvius. Keturis tritaškius iš eilės įmetę prieniškiai atsiplėšė 18:7. Tada žalgiriečiai įjungė aukštesnę persvarą gynyboje ir 4 minutes išlaikė savo krepšį sausą. Kitoje aikštės pusėje T.Dimša pelnė dvitaškį su pražanga, Šarūnas Jasikevičius realizavo 6 baudas ir iškišo perdavimą Mindaugui Kupšui, kuris išlygino rezultatą – 20:20. Kiek vėliau baudas sumetė ir Kasparas Vecvagaras – 22:21.

Antrąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Gintaras Kadžiulis. Į tai metimais po atkovotų kamuolių puolime atsakė Vytenis Lipkevičius ir M.Kupšas. Š.Jasikevičiui pridėjus tolimą dvitaškį „Žalgiris“ pirmavo 28:27. Šeimininkai ir toliau puikiai atakavo iš toli, taip pat surasdavo laisvus komandos draugus po krepšiu ir, laimėję atkarpą 14:0, perėmė iniciatyvą – 41:28. Vytenis Čižauskas pataikė pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį, 4 taškus pelnė Paulius Jankūnas, bet kauniečiai neapsigynė nuo devintojo „TonyBet“ tolimo šūvio ir prieš didžiąją pertrauką turėjo 15 taškų deficitą – 35:50.

Tęsdami puikų pasirodymą Mindaugas Lukauskis ir Gintaras Kadžiulis įmetė po dar vieną tritaškį ir trečiojo kėlinio pradžioje. Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu ir pora perdavimų R.Javtokui – 41:60. P.Jankūnas pasižymėjo iš po krepšio, dar 4 taškus surinko R.Javtokas, bet G.Kadžiulis pelnė dar 7 taškus iš eilės ir padidino Prienų ekipos pranašumą iki 20 taškų – 67:47. T.Dimša dukart rezultatyviai užbaigė atakas, tritaškį iš kampo pataikė Kšištofas Lavrinovičius, tačiau po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ atsilikinėjo 54:71.

Jau nebuvo keista, kad prasidėjus ketvirtajam kėliniui prieniškiai smeigė dar du tritaškius ir nutolo 77:54. K.Lavrinovičius baudomis ir T.Dimša dėjimu bandė gaivinti „Žalgirio“ puolimą. Po tritaškį įmetė P.Jankūnas ir Artūras Milaknis (66:85), bet kažką pakeisti rungtynėse buvo per vėlu. Per paskutines 3 minutes V.Čižauskas buvo taiklus iš po krepšio, Tauras Jogėla – iš vidutinio nuotolio, A.Milaknis – iš trijų taškų zonos (73:92). Skirtumas buvo dar labiau aptirpęs po V.Čižausko dėjimo bei K.Vecvagaro atakos „2+1“ ir to paties V.Čižausko tritaškio (81:94). Įdėjo ir M.Kupšas, bet simboliška, kad M.Lukauskis pataikė 15-ąjį komandos tritaškį iš 30 bandymų ir žalgiriečiai turėjo palikti aikštę nuleidę galvas – 83:101.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13 (6 atk. kam.), R.Javtokas 12 (5 atk. kam.), V.Čižauskas 10, T.Dimša 10, Š.Jasikevičius 10, A.Milaknis 6, M.Kupšas 6, K.Lavrinovičius 5 (6 atk. kam.), K.Vecvagaras 5, M.Pocius 2, V.Lipkevičius 2, T.Jogėla 2.

„TonyBet“: M.Lukauskis 23 (5/10 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam.), G.Kadžiulis 21 (5/7 trit.), Ž.Janavičius 17 (4 rez. perd.), M.Linkevičius 17 (3/4 trit., 6 atk. kam.), A.Valeika 12 (5 atk. kam., 9 rez. perd., 2 blk.).