NKL: „Žalgirio“ jaunimas dukart pralaimėjo Trakų ekipai 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) du kartus susitiko su Trakų „Trakai“ ekipa. Laikinosios sostinės komanda Trakuose išbarstė solidų pranašumą ir pralaimėjo rezultatu 66:73. Nors namuose buvo tikimasi dar labiau kibti į atlapus vieniems iš čempionato lyderių, klaidos ir uraganinis svečių puolimas nepaliko vilčių kauniečiams 56:74.

Jaunieji žalgiriečiai pirmąjį NKL reguliariojo sezono ratą užbaigė rungtynėmis Trakuose. Tomo Masiulio auklėtiniai didžiąją laiko dalį kontroliavo padėtį, tačiau ketvirtąjį kėlinį pralaimėjo (8:24) ir buvo priversti kapituliuoti 66:73. Komandai laimėti nepadėjo ir po traumos į aikštelę grįžęs Ernestas Serkevičius. Tai buvo aštuntoji „Žalgiris-2“ nesėkmė per 14 rungtynių.

„Žalgris-2“: D.Tarolis 23 (11/18 dvit., 12 atk. kam., 33 naud. bal.), J.Tamulis 14, N.Barauskas 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), A.Kojenetsas 6 (6 atk. kam.), V.Jasikevičius 5, L.Lekavičius 4 (5 rez. perd.), P.Valinskas 2, M.Varnas 2, I.Fiodorovas 0, M.Echodas 0, E.Serkevičius 0.

„Trakai“: E.Jezukevičius 20 (9/15 dvit., 7 atk. kam.), R.Juknevičius 10, S.Lekys 10, E.Baniulis 10 (6 atk. kam.).

Kitą dieną jau Trakų „Trakams“ teko keliauti į Kauną. Po gana sėkmingų rungtynių svečių aikštelėje, žaliai-balti tikėjosi dar labiau pasipriešinti antroje vietoje esančiai komandai. Tačiau dažnai klydę šeimininkai (24 klaidos) nuo pat pirmųjų minučių paleido Trakų ekipą ir nesugebėjo jiems antrą kartą iš eilės mesti rimto iššūkio. Pralaimėta rezultatu 56:74.

Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios išryškėjo svečių komandos pranašumas. Šie jaunuosius žalgiriečius spaudė kiekviename aikštės centimetre. Pasimetę šeimininkai darė vieną klaidą po kitos, o tuo pasinaudoję Trakų krepšininkai greitai nubėgdavo į puolimą ir atakas užbaigdavo rezultatyviai (10:0). Nors Kauno ekipos puolimas pagerėjo, gynyboje ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti greitas priešininkų atakas. Kėlinį efektingu dėjimu su sirena užbaigė „Žalgiris-2“ komandos kapitonas Alehas Kojenetsas, sumažinęs atsilikimą iki 15 taškų – 12:27.

Antrajame kėlinyje toliau sėkmingai pradėtą darbą tęsė A.Kojenetsas. Po jo keturių taškų bei Justo Tamulio tritaškio per rankas kauniečių žaidime atsirado dar daugiau pasitikėjimo savimi (19:32). Tuomet iniciatyvos Trakų ekipoje ėmėsi Osvaldas Olisevičius bei veteranas Andrius Šležas. Šie du krepšininkai savo ekipai pelnė 11 taškų ir skirtumas dar labiau išaugo (43:21). Prieš antrąją rungtynių dalį „Žalgirio“ dubleriai turėjo 26 taškų deficitą 21:47.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Trakų ekipa ir toliau dominavo, stengėsi gynyboje žaisti dar agresyviau. Be didesnių atsipalaidavimo ženklų rungtyniavę svečiai tvirtai žengė pergalės link – 59:38.

Ketvirtajame kėlinyje svečiams tereikėjo sutvarkyti formalumus. T.Masiulis nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios aikštelėn išleido mažiau žaidžiančius savo auklėtinius. Puikiai rungtyniavo tiek Martynas Echodas, tiek po traumos į rikiuotę grįžęs E.Serkevičius. Nors tiek šį, tiek trečiąjį kėlinį laimėjo kauniečiai, rungtynių nugalėtoją nulėmė pirma rungtynių pusė. „Žalgiris-2“ antrą kartą per savaitę nusileido „Trakams“, šįkart –56:74.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 10 (5/6 dvit.), L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), J.Tamulis 9, A.Kojenetsas 8 (4/6 dvit.), D.Tarolis 8, E.Serkevičius 6, V.Jasikevičius 2, M.Varnas 2, N.Barauskas 2, P.Mykolaitis 0, I.Fiodorovas 0, J.Klimavičius 0.

„Trakai“: O.Olisevičius 17 (4/5 dvit., 3/6 trit.), J.Kazakauskas 10 (5/6 dvit., 12 atk. kam.), T.Pipiras 9 (3/3 dvit.).