„Žalgiris“ laimėjo Bamberge ir tvirtai žengė į „Top 16“ etapą 0

Net ir sužinoję, kad jau pateko į „Top 16“ etapą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai per paskutines 10 minučių panaikino 11 taškų deficitą ir iškovojo penktąją pergalę Eurolygoje. Kauniečiai išvykoje įveikė Bambergo „Brose Baskets“ komandą 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11) ir B grupėje užėmė trečiąją vietą.

Tai taip pat buvo pirmoji žalgiriečių pergalė šio sezono išvykos rungtynėse. Nesugadintas liko ir tarpusavio rungtynių rezultatas su „Brose Baskets“ – 8:0.

Septynias pirmojo kėlinio minutes kauniečiai buvo žingsneliu priekyje. Iš pradžių 4 taškus pelnė Paulius Jankūnas bei tritaškį pataikė Artūras Milaknis – 7:5. Naudingai žaidė ir Robertas Javtokas, pataisęs metimą puolime ir perėmęs kamuolį, o tritaškį įmetė P.Jankūnas (12:7). Vytenis Lipkevičius baudomis, Justinas Dentmonas tritaškiu ir R.Javtokas kabliu buvo padidinę „Žalgirio“ persvarą iki 6 taškų (19:13), bet šeimininkai tiesiog fantastiškai atakavo iš trijų taškų zonos. Johnas Goldsberry, Antonas Gavelas ir Rakimas Sandersas smeigė po 2 tritaškius, lėmusiu spurtą 13:0. Šarūnas Jasikevičius įmetė iš arčiau, tačiau po pirmojo kėlinio žalgiriečiai atsilikinėjo 21:28.

Nepaisant Šaro tritaškio, „Brose Baskets“ buvo padidinę skirtumą iki 9 taškų – 33:24. Žalgiriečiai susiėmė ir skirtumas sumenko iki minimumo po Kšištofo Lavrinovičiaus verpstės ir A.Milaknio bei J.Dentmono tritaškių – 32:33. Kiek vėliau varžovo gynybą įveikė P.Jankūnas, o puikiai rungtyniavę A.Milaknis ir J.Dentmonas tritaškiais vėl išvedė Kauno komandą į priekį (42:40). Iš viso po 11 taškų per pirmąją žaidimo pusę pelnę šie du „Žalgirio“ gynėjai leido svečiams pirmauti 44:43.

Trečiąjį kėlinį Bambergo ekipa pradėjo pelnydama 6 taškus be atsako. Su tuo nesitaikstė A.Milaknis ir J.Dentmonas, pataikę savo ketvirtuosius tritaškius (50:51). „Brose Baskets“ vėl kiek nutolo, o „Žalgiriui“ priartėti neleido netaiklios baudos – 51:59. Galiausiai iš žaidimo įmetė Š.Jasikevičius, du taškus pridėjo K.Lavrinovičius, bet sunkų metimą su pražanga pataikęs R.Sandersas, padidinęs savo komandos pranašumą iki 10 taškų (65:55). Iki kėlinio pabaigos J.Dentmonas realizavo 3 baudas bei metimą su sirena pataisė K.Lavrinovičius – 60:69.

Puikią asmeninę atkarpą K.Lavrinovičius pratęsė prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Jis pelnė dvitaškį su pražanga, perėmė kamuolį ir perdavė jį per visą aikštę V.Lipkevičiui. Spurtą 12:0 įtvirtino dar 5 taškus surinkęs J.Dentmonas, kurio juvelyrinis prasiveržimas persvėrė rezultatą – 70:69. Tada J.Dentmonas dviem rezultatyviais perdavimais surado K.Lavrinovičių ir Tomą Dimšą – 74:71. Pelnęs taškus T.Dimša žaidė drąsiau ir perdavė kamuolį po krepšiu kertantį R.Javtoką. Atkarpą 22:2 vainikavo J.Dentmono 4 baudų metimai, padidinę „Žalgirio“ persvarą iki 80:71. Likus žaisti 2 minutes, „Brose Baskets“ pakilo į paskutinį šturmą, ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (77:80). Priešpaskutinė „Žalgirio“ ataka buvo tiesiog ideali, o po to Š.Jasikevičius baudų metimais dviem baudomis nubraukė Bambergo viltis iškopti į „Top 16“ etapą – 84:80.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 26 (5/10 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), P.Jankūnas 11 (5 atk. kam.), K.Lavrinovičius 11 (5 atk. kam., 2 blk.), Š.Jasikevičius 9, R.Javtokas 6 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 4, T.Dimša 2, T.Klimavičius 1, K.Vecvagaras 0, V.Čižauskas 0.

„Brose Baskets“: A.Gavelas 16 (8 rez. perd.), R.Sandersas 14 (6 atk. kam.), D.Fischeris 12, M.Zirbesas 10 (7 atk. kam.).