NKL: „Žalgiris-2“ savaitgalį patyrė du pralaimėjimus 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) 2013-uosius metus užbaigė dviem pralaimėjimais. Laikinosios sostinės komanda savų žiūrovų akivaizdoje nepasipriešino Joniškio „Delikatesas“ komandai 67:93, o Radviliškyje kiek netikėtai suklupo prieš vietos „Radviliškis-Juodeliai“ ekipą 55:75.

Penktadienį „Žalgiris-2” namie priėmė užtikrintai rungtyniaujančią Joniškio „Delikatesas“ komandą. Nors pirmosiomis minutėmis jaunieji žalgiriečiai niekuo nenusileido patyrusiems varžovams, kėliniui įpusėjus atotrūkis pradėjo augti (6:10). Persvara iki dviženklės šoktelėjo svečiams dukart sėkmingai pataikius iš toli. Kėlinio pabaigoje „Delikatesas“ ir toliau žibėjo puolime bei išsaugojo susikrautą pranašumą 26:15.

Antrajame kėlinyje didžiausiu šeimininkų galvos skausmu išliko nedarni gynyba. Joniškio ekipa ir toliau nesulaikomai rungtyniavo puolime bei įgijo rekordinę persvarą (39:23). „Žalgirio“ jaunimo lyderiai ėmėsi darbo ir surengė spurtą, po kurio deficitas ištirpo vos iki 5taškų (34:39). Rungtynėms įpusėjus, ekipas teskyrė kelios rezultatyvios atakos 37:41.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai dar intensyviau pradėjo mažinti atsilikimą ir vedini patyrusio Aleho Kojenetso priartėjo iki dviejų taškų (45:47). Kėliniui baigiantis tolimų metimų dėka svečiai padidino persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį vėl susikrovė dviženklį pranašumą 62:52.

Ketvirtajame kėlinyje „Delikatesas“ komanda nutolo. Po šešis taškus pelnė Edvinas Vaupšas bei Žilvinas Petraitis ir po spurto 12:2 svečiai nebepavejamai atsiplėšė (74:54). „Žalgiris-2“ bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau šie tikslo nepasiekė ir T.Masiulio auklėtiniai patyrė dešimtąją nesėkmę 67:93.

„Žalgiris-2”: D.Tarolis 15 (8 atk. kam.), A.Kojenetsas 14 (5/9 dvit.), J.Tamulis 8 (5 atk. kam.), M.Varnas 8, L.Lekavičius 5 (7 rez. perd.), V.Jasikevičius 5, E.Serkevičius 5, N.Barauskas 4, M.Echodas 3, P.Valinskas 0, I.Fiodorovas 0, J.Klimavičius 0.

„Delikatesas“: A.Kvedaravičius 18 (5/6 dvit.), Ž.Petraitis 18 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), M.Pukinskas 13 (3/6 trit., 4 rez. perd.), T.Rinkūnas 12 (4/4 dvit.).

Kitą dieną žaliai-balti vyko į Radviliškį. Kauniečiai ginklus surėmė su vienais iš NKL autsaiderių, tačiau neatradę savojo žaidimo turėjo pripažinti „Radviliškis-Juodeliai“ ekipos pranašumą 55:75.

Pirmąjį kėlinį kauniečiai, vedami Donato Tarolio (9 tšk.) ir Justo Tamulio (7 tšk.), netgi sugebėjo minimaliu skirtumu laimėti 18:17.

Įpusėjus antrajam po Luko Lekavičiaus tolimo metimo ekipas skyrė vos taškas, tačiau Radviliškio komanda surengė spurtą 12:2 bei nutolo (40:29). Tiesa, kėlinio pabaiga priklausė „Žalgirio“ dubleriams, kurie kiek sumažino atsilikimą 36:43.

Antroje rungtynių pusėje vyko lygi kova. Šeimininkai tvirtai laikėsi į įgytą persvarą ir, nepaisant D.Tarolio pastangų persverti svarstykles savo komandos pusėn, išlaikė saugų atstumą 58:50. Nors po Vytenio Jasikevičiaus tritaškio rezultatas buvo 55:66, „Radviliškis-Juodeliai“ įspūdingai užbaigė ketvirtąjį ketvirtį ir privertė žalgiriečius aikštelę palikti nuleidus galvas 75:55.

„Žalgiris-2”: D.Tarolis 20 (6 atk. kam.), J.Tamulis 11, A.Kojenetsas 6 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 5 (6 rez. perd.), V.Jasikevičius 5, M.Varnas 5, N,Barauskas 3 (8 atk. kam.), P.Valinskas 0, P.Mykolaitis 0, J.Klimavičius 0, M.Echodas 0, E.Serkevičius 0.

„Radviliškis-Juodeliai“: V.Pancerevas 17 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), E.Alunderis 12 (10 atk. kam.), L.Pipiras 11 (4/6 dvit.).