„Top 16“ starte – pralaimėjimas „Bayern“ ekipai (FOTO, VIDEO) 0

Naujuosius metus Kauno „Žalgiris“ pradėjo skaudžia nesėkme. Pirmosios „Top 16“ etapo rungtynės Eurolygos F grupėje Miuncheno „Bayern“ komandai buvo pralaimėtos 66:84 (10:15, 26:33, 12:24, 18:12).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje pradeda pasirodymą Eurolygos „Top 16“ etape. F grupės pirmosiose rungtynėse žalgiriečiai susitinka su Miuncheno „Bayern“ komanda. Po trečiojo kėlinio rezultatu 72:48 pirmauja vokiečiai.

Iškart po startinio teisėjų švilpuko kamuolį puolime atsikovoję žalgiriečiai pirmąją ataką baigė Justino Dentmono tritaškiu. Deja, po to net 5 minutes mūsiškių puolimas nebuvo rezultatyvus. Tikslo nepasiekė net Pauliaus Jankūno dėjimas, kamuolys iš lanko išsisuko ir po Vytenio Lipkevičiaus prasiveržimo (3:5). Užtat kauniečiai neblogai darbavosi gynyboje ir Artūro Milaknio tolimas metimas persvėrė rezultatą – 6:5. Tada po šeimininkų krepšiu įsisiautėjo Deonas Thompsonas, kurio 6 taškai suteikė „Bayern“ ekipai pranašumą. Tomo Dimšos baudos metimai ir Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškis baigė nerezultatyvų pirmąjį kėlinį – 10:15.

Nors antrąjį kėlinį taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Šarūnas Jasikevičius, vokiečiai atsakė 7 taškais – 12:22. Po „Žalgirio“ minutės pertraukėlės Š.Jasikevičius vėl buvo taiklus, po krepšiu praskrido T.Dimša, ryžtingą reidą atliko ir Kasparas Vecvagaras – 18:24. Žalgiriečių spurtą pratęsė Š.Jasikevičius ir Tado Klimavičiaus duetas. Po Šaro juvelyrinių perdavimų T.Klimavičius užbaigė dvi atakas iš eilės ir priartino komandą iki 2 taškų (24:26). „Žalgirio“ spurtą nutraukė apmaudi klaida po jau atsikovoto kamuolio. Tuo pasinaudoję „Bayern“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir Heiko Schaffartzikas trimis tritaškiais per minutę sugrąžino dviženklį pranašumą svečiams – 25:35. Po prieš tai įmesto A.Milaknio tritaškio, P.Jankūnas realizavo baudų metimus, o V.Lipkevičius – tolimą metimą (30:39). Vytenis pelnė dar 2 taškus, keturis pridėjo J.Dentmonas, bet Robinas Benzingas tritaškiu surinko 33-iąjį „Bayern“ tašką per antrąjį kėlinį ir „Žalgiris“ atsilikinėjo 36:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje puikiai varžovą suklaidinęs A.Milaknis smeigė tritaškį (39:50), po krepšiu gražiai pranėrė J.Dentmonas (41:55), bet „Žalgirio“ gynyba buvo itin skylėta. Be to, abejotina nesportinė pražanga virto 5 taškais į mūsiškių krepšį ir Miuncheno komanda atsiplėšė net 65:41. Ryžtingai pabandė sužaisti K.Vecvagaras, pelnęs 4 taškus iš eilės – 45:65. Deja, per likusias 5 trečiojo kėlinio minutes „Žalgiriui“ vos 3 taškus sukrapštė T.Klimavičius. Po 30 minučių žaidimo šeimininkų deficitas siekė 24 taškus – 48:72.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas įgavo greitesnį tempą, tačiau žalgiriečiams tiesiog fatališkai nesisekė. Tikslo nepasiekė net 8 kauniečių tritaškiai metimai, kurių dauguma buvo laisvi. Iš po krepšio taiklesnis buvo T.Klimavičius ir K.Lavrinovičius. Brolis ir J.Dentmonas dar pridėjo po 3 baudų metimus ir skirtumas kiek aptirpo – 58:76. Tritaškiai galiausiai pataikė P.Jankūnas, dar pridėjęs ir prasiveržimą, o paskutinius taškus rungtynėse pelnė T.Dimša ir K.Vecvagaras – 66:84.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 12 (3/3 dvit.), A.Milaknis 9, T.Klimavičius 9 (4/5 dvit.), K.Vecvagaras 8, K.Lavrinovičius 7, P.Jankūnas 7 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 5, T.Dimša 5, Š.Jasikevičius 4 (5 rez. perd.), V.Čižauskas 0, R.Javtokas 0 (8 atk. kam.), T.Jogėla 0.

„Bayern“: M.Delaney 14 (6 rez. perd.), T.Bryce‘as 12, H.Schaffartzikas 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), R.Benzingas 10.