NKL: Kauno miesto derbyje triuškinanti žalgiriečių pergalė 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar dvejas rungtynes. Laikinosios sostinės komanda penktadienį namuose priėmė vieną čempionato favoričių Molėtų „Tiumenas-Ežerūnas“ ekipą, o kitą dieną išvykoje susikovė su Kauno „JAZZ-KTU“. Jaunieji žalgiriečiai nesugebėjo įveikti užtikrintai rungtyniaujančių molėtiškių – 72:78, tačiau trijų pralaimėjimų seriją nutraukė nugalėdami „JAZZ-KTU“ klubą rezultatu 75:52.

„Žalgiris-2“ komanda devynioliktajame ture ginklus surėmė su antroje vietoje žygiuojančia Molėtų „Tiumenas-Ežerūnas“ ekipa. Nors ketvirtąjį kėlinį užtikrintai laimėjo žalgiriečiai (26:15), to nepakako. Sėkmingai sužaidę pirmoje rungtynių pusėje pergalę šventė svečiai – 78:72.

Pirmojo kėlinio pradžioje Kauno ekipai taškus rinko pagrindiniai žaidėjai – Justas Tamulis, Lukas Lekavičius ir Donatas Tarolis, tačiau šių jaunųjų žaidėjų pastangų buvo per mažą prieš galingai rungtyniavusį Nerijų Varnelį, kuris per pusę kėlinio surinko daugiau taškų (10) nei visa šeimininkų komanda 9:16. To paties N.Varnelio ir Tomo Gaidamavičiaus vedamas Molėtų klubas per pirmąsias dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą – 28:16.

Antro kėlinio pirmoje pusėje ir toliau galingai rungtyniavo patyrę svečių krepšininkai, kurie pranoko kur kas jaunesnius „Žalgirio“ dublerius bei įgijo rekordinę persvarą (38:20). „Tiumenas-Ežerūnas“ neleido pavojingai priartėti kauniečiams ir prieš antrąją rungtynių dalį jautėsi saugiai 44:28.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Molėtiškiai tiek komandiniais, tiek individualiais veiksmais atrodė galingesni už šeimininkus (58:38). Tuomet prabilo Kauno komandos snaiperis J.Tamulis, smeigęs du tritaškius paeiliui ir kiek sušvelninęs situaciją (44:58). Prieš ketvirtąjį kėlinį kauniečiai turėjo 17 taškų deficitą 46:63.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ jaunimas rankų nenuleido. Esminis šturmas prasidėjo antroje kėlinio dalyje – du tolimus metimus pataikė Vytenis Jasikevičius, penkis taškus pridėjo D.Tarolis ir atsilikimas sumažėjo viso labo iki 7 taškų (68:75). Nors kauniečiai turėjo puikią progą dar labiau sugrąžinti intrigą, du tritaškiai skriejo pro šalį ir tai galutinai palaidojo viltis pakovoti dėl aštuntosios pergalės – 72:78.

„Žalgiris-2”: D.Tarolis 25 (8 atk. kam.), A.Kojenetsas 12, V.Jasikevičius 11, J.Tamulis 10 (3/6 trit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 8 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Echodas 4, P.Valinskas 2, I.Fiodorovas 0, J.Klimavičius 0, N.Barauskas 0, E.Serkevičius 0, R.Ulvydas 0.

„Tiumenas-Ežerūnas“: N.Varnelis 25 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), S.Kuzminskas 12 (10 atk. kam.), T.Gaidamavičius 10 (10 rez. perd.).

Kitą dieną įvyko Kauno miesto derbis. „JAZZ-KTU“ savų žiūrovų aikštėje neatrado priešnuodžių prieš „Žalgirio“ dublerius ir patyrė vienuoliktą nesėkmę iš eilės. Savo ruožtu žaliai-balti nutraukė pralaimėjimų seriją ir po ilgesnio laiko pademonstravo galingą žaidimą, laimėdami rungtynes 75:52.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris-2” niekaip nesugebėjo surasti savojo žaidimo ir tik Aleho Kojenetso pastangų dėka neleido pavojingai nutolti šeimininkams 13:17.

Antrajam kėliniui įpusėjus vis dar priekyje buvo „JAZZ-KTU“ krepšininkai (22:21), tačiau tai buvo paskutinis kartas, kuomet Rolando Urkio auklėtiniai pirmavo. Po V.Jasikevičiaus ir J.Tamulio tritaškių žalgiriečiai nutolo ir po dviejų kėlinių pirmavo 8 taškais – 35:27.

Per trečiąjį kėlinį dar labiau išryškėjo „Žalgirio“ dublerių jėga. Svečiai puikiai išnaudojo galingesnius aukštaūgius. D.Tarolio, A.Kojenetso bei Nerijaus Barausko dėka persvara dar labiau išaugo (49:34). Prie minėtųjų krepšininkų prisijungė sėkmingą atkarpą sužaidęs Ernestas Serkevičius ir „Žalgiris-2” prieš lemiamą ketvirtį pirmavo rezultatu 62:41.

Ketvirtajame kėlinyje daugiau laiko pasireikšti gavo atsarginiai „Žalgirio“ dublerių krepšininkai. Visus taškus šiame kėlinyje svečiams surinko du žaidėjai – D.Tarolis bei Martynas Varnas. Puikios gynybos dėka žalgiriečiai laimėjo ir ketvirtąjį kėlinį, galiausiai sutriuškindami kitą Kauno miesto komandą 75:52.

„Žalgiris-2”: D.Tarolis 23 (9/10 dvit., 11 atk. kam.), A.Kojenetsas 11 (7 atk. kam.), J.Tamulis 7 (7 atk. kam.), M.Varnas 7, M.Echodas 7, N.Barauskas 6, E.Serkevičius 5, L.Lekavičius 4 (5 atk. kam.), P.Valinskas 0, I.Fiodorovas 0, J.Klimavičius 0.

„JAZZ-KTU“: R.Ostreika 13 (5 atk. kam.), K.Kokoška 8, M.Jakštas 6.