Solidžiai žaidęs „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Nevėžį“ 0

Beveik visą mačą pirmavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturėjo vargo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kėdainiuose. Žalgiriečiai įveikė „Nevėžio“ ekipą 84:65 (24:17, 21:16, 26:15, 13:17) ir iškovojo šeštąją pergalę LKL pirmenybėse.

„Nevėžio“ ekipa tik pačioje mačo pradžioje pirmavo 4:2. Po to „Žalgiris“ spurtavo 12:1 ir išsiveržė į priekį. Po dvi atakas sėkmingai užbaigė Paulius Jankūnas ir Tomas Dimša, tritaškį pridėjo Justinas Dentmonas – 14:5. Skirtumas dar labiau išaugo, kai Kšištofas Lavrinovičius įmetė puskablį, o vos aikštelėje pasirodęs Artūras Milaknis smeigė du tritaškius – 22:7. Kėdainiškiai nepasidavė ir paskutines 3 pirmojo kėlinio minutes laimėjo 10:2. „Žalgirio“ gretose per tą laiką pasižymėjo tik K.Lavrinovičius – 24:17.

Antrąjį kėlinį prasiveržimu pradėjo Kasparas Vecvagaras, dvitaškį įmetė K.Lavrinovičius, tritaškį – Šarūnas Jasikevičius (31:22). „Nevėžis“ ir vėl sugebėjo priartėti (29:31), tačiau tai svečius tik supykdė. J.Dentmonas pataikė tritaškį ir tolimą dvitaškį, antrąjį tritaškį pridėjo Š.Jasikevičius ir „Žalgiris“ vėl atsiplėšė dviženkle persvara – 39:29. Antrajam kėliniui einant į pabaigą pasižymėjo Robertas Javtokas, Vytenis Lipkevičius ir P.Jankūnas – 45:33.

„Žalgiriui“ užteko vos 4 trečiojo kėlinio minučių, kad skirtumas pasiektų 20 taškų ribą. A.Milaknis sėkmingai užbaigė du reidus link krepšio, K.Lavrinovičius ir T.Klimavičius pelnė po dvitaškį su pražanga, o J.Dentmonas pataikė neįtikėtiną tritaškį iš kampo – 58:38. Šeimininkams ir toliau nesisekė sulaikyti dar 6 taškus pelniusio K.Lavrinovičiaus. Po du taškus surinko ir V.Lipkevičius bei T.Dimša. Trečiąjį kėlinį dėjimu po Vytenio Čižausko perdavimo ir baudos metimu baigė T.Klimavičius – 71:48.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Š.Jasikevičius po krepšiu surado R.Javtoką, o V.Čižauskas pataikė iš vidutinio nuotolio – 75:50. Po poros minučių pauzės V.Čižauskas jau pasižymėjo prasiveržęs po krepšiu, baudas sumetė P.Jankūnas – 79:55. LKL čempionate debiutavo Artūras Gudaitis, kuris įdėjo po K.Vecvagaro perdavimo ir tapo paskutiniu žalgiriečiu, pasižymėjusiu šiame mače (81:59). Paskutiniosios minutės buvo kiek chaotiškos, tačiau tai nesumenkino „Žalgirio“ pergalės – 84:65.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 15 (5 atk. akm.), P.Jankūnas 11 (10 atk. kam.), J.Dentmonas 11 (4 rez. perd.), A.Milaknis 10, T.Klimavičius 8, T.Dimša 7, Š.Jasikevičius 6, V.Lipkevičius 4 (6 atk. kam.), V.Čižauskas 4, R.Javtokas 3, K.Vecvagaras 3, A.Gudaitis 2.

„Nevėžis“: G.Leonavičius 17 (4 rez. perd.), V.Dabkus 17 (11 atk. kam.), A.Šikšnius 12.