Kovingas „Žalgiris“ mačo pabaigoje nusileido „Maccabi“ (FOTO, VIDEO) 0

Įspūdingą kovą pademonstravusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams kol kas nebuvo lemta iškovoti pirmosios pergalės Eurolygos „Top 16“ etape. Trečiojo turo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nusileido Tel Avivo „Maccabi“ komandai 78:87 (25:19, 21:19, 17:25, 15:24).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Žalgiriečiai mačą pradėjo su galinga sprogstamąja jėga. Po Justino Dentmono perdavimų tritaškį smeigė Paulius Jankūnas bei įdėjo Robertas Javtokas (5:2). „Žalgirio“ aukštaūgiai nesustojo: R.Javtokas pelnė dar 4 taškus, P.Jankūnas vienas prieš vieną apžaidė varžovą – 11:8. Tada šeimininkai tiesiog puikiai sužaidė gynyboje, o J.Dentmonas dviem identiškais perdavimais greitose atakose dėjimams išvedė P.Jankūną ir Vytenį Lipkevičių – 15:8. Po minutės pertraukėlės kamuolį perėmęs V.Lipkevičius ir vėliau tritaškį įmetęs Tomas Dimša padidino Kauno komandos persvarą iki 9 taškų (20:13). Galiausiai pasižymėjo ir J.Dentmonas bei Kšištofas Lavrinovičius, o sužaidus 10 minučių „Žalgiris“ pirmavo 25:19.

Pirmuosius 6 antrojo kėlinio taškus pelnė „Maccabi“ (24:25). „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Dentmonas ir antrąjį tritaškį įmetęs P.Jankūnas – 30:24. Tel Avivo ekipa vėl priartėjo, bet iš toli pataikė ir K.Lavrinovičius (33:27). Kėliniui persiritus į antrąją pusę Kasparas Vecvagaras puikiai įvedė porą kamuolių P.Jankūnui, o J.Dentmonas pridėjo 7 taškus – 44:36. Prieš pat didžiąją pertrauką aštuntasis J.Dentmono perdavimas leido P.Jankūnui pelnyti 16-ąjį tašką, o „Žalgiriui“ pirmauti 46:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Dentmonas dviem taikliais metimais išlaikė 8 taškų persvarą (50:42). Jo perdavimas prie trijų taškų linijos stovinčiam P.Jankūnui ir šio tritaškis pranašumą dar padidino – 53:44. Gražų perdavimą po krepšiu įkirtusiam V.Lipkevičiui atliko ir R.Javtokas, bet du svečių tritaškiai per keletą sekundžių skaudžiai sumažino skirtumą (55:52). Žalgiriečiams nepadėjo nei minutės pertraukėlė, nei K.Vecvagaro prasiveržimas, nes „Maccabi“ pelnė dar 8 taškus ir pirmą kartą persvėrė rezultatą – 60:57. Situacija pagerėjo, kai po tritaškį pataikė K.Lavrinovičius ir Artūras Milaknis, o po trečiojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 63:63.

Pirmosios „Maccabi“ atakos metu ketvirtajame kėlinyje svečiams tiesiog „nuskilo“ – T.Rice‘as įmetė desperatišką tritaškį su sirena. Jam iškart tuo pačiu atsakė J.Dentmonas, o jo pavyzdžiu pasekė T.Dimša, pataikęs iš kampo. Apsigynę žalgiriečiai surengė greitą ataką, kurią po dešimtojo J.Dentmono rezultatyvaus perdavimo dėjimu pabaigė T.Dimša – 71:68. Tada žalgiriečiams apmaudžiai išsisuko keli metimai iš po krepšio ir svečiai už tai neatleido, pelnydami 8 taškus be atsako – 71:76. Žalgiriečius gelbėjo varžovų surinktos asmeninės pražangos, po kurių baudas realizavo K.Lavrinovičius ir P.Jankūnas (75:78). Apsigynus, situaciją galėjo pakeisti P.Jankūno ataka, bet teisėjai jam skyrė pražangą puolime. Tai pavirto į „Maccabi“ tritaškį (75:81), kurį pabandė neutralizuoti J.Dentmono šūvis (78:82). Deja, per paskutinę minutę žalgiriečiai porą kartų apmaudžiai paslydo pradėdami atakas ir pakeisti rungtynių eigos nebepavyko – 78:87.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (3/3 trit.), J.Dentmonas 21 (6 atk. kam., 10 rez. perd.), K.Lavrinovičius 10 (5 atk. kam.), T.Dimša 8, V.Lipkevičius 6 (3/3 dvit.), R.Javtokas 6 (3/4 dvit.), A.Milaknis 3, K.Vecvagaras 2 (5 rez. perd.), T.Klimavičius 1 (5 atk. kam.), V.Čižauskas 0.

„Maccabi Electra“: T.Rice‘as 20 (3/3 trit.), D.Smithas 15 (8 atk. kam.), S.Jamesas 10, A.Tyusas 10 (4/4 dvit., 7 atk. kam.), Y.Ohayonas 10 (11 rez. perd.).