NKL: solidi „Žalgiris-2“ pergalė prieš vilniečius bei apmaudus pralaimėjimas Šilutėje 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda savaitgalį savo pergalių kraitį papildė viena pergale. Penktadienį žalgiriečiai nesunkiai nugalėjo sostinės „Vilnius-MRU“ komandą 83:68, bet kitą dieną patyrė nesėkmę prieš „Šilutės“ ekipą 72:76.

Pirmojoje savaitgalio dvikovoje laukė principinis mūšis su sostinės „Vilniaus-MRU“ krepšininkais. Namuose žaidę „Žalgiris-2“ krepšininkai užtikrintai nugalėjo vilniečius – 83:68. Statistinėse grafose žalgiriečiai varžovų pernelyg nepranoko, tačiau kur kas labiau brangino kamuolį (9 klaidos prieš 18) ir pasinaudojo susikrauta persvara per pirmuosius tris kėlinius.

Pirmajame kėlinyje vyko nuožmi, permaininga kova. Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai (9:2), tuomet Vilniaus komandoje iniciatyvos ėmėsi Tadas Padegimas, šis pelnė 8 taškus ir persvėrė svarstykles savo komandos pusėn (16:14). Po pirmojo kėlinio visgi priekyje buvo „Žalgirio“ jaunimas – 20:18.

Antrojo kėlinio metu išryškėjo kauniečių pranašumas. Šis kėlinys prasidėjo Aleho Kojenetso galingu žaidimu – aukštaūgis pataikė tris dvitaškius iš eilės, po tritaškį pridėjo Justas Tamulis ir Nerijus Barauskas (32:24). Sostinės ekipa neleido žalgiriečiams dar labiau nutolti ir, vedama T.Padegimo, priartėjo iki dviejų taškų (30:32). Kėlinio pabaiga priklausė Tomo Masiulio auklėtiniams. Nesulaikomai rungtyniavo Lukas Lekavičius su Donatu Taroliu ir šių žaidėjų tandemas sukrovė rekordinę persvarą kauniečiams prieš antrąją rungtynių dalį – 44:31.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris-2“ susikrovė triuškinantį pranašumą. Nors kėlinukas prasidėjo keturiais iš eilės svečių taškais (35:44), tai buvo tik laikini atsigavimo ženklai. Du tritaškius šeimininkų gretose pataikė Vytenis Jasikevičius, puikiai baudos aikštelėje rungtyniavo D.Tarolis ir N.Barauskas, tolimą metimą pridėjo L.Lekavičius ir žaliai-baltų pranašumas išaugo iki 20 taškų (57:37). Į laikinosios sostinės komandos spurtą vilniečiai atsakė penkiais taškais, tačiau žalgiriečiai kėlinį užbaigė surengę dar vieną spurtą (9:0) ir prieš lemiamą ketvirtį jautėsi saugiai – 66:44.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ dubleriai kiek atleido vadžias. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Pauliaus Valinsko tritaškiu, kuris leido kauniečiams įgyti rekordinę persvarą (69:44). Tuomet „Vilnius-MRU“ gretose iniciatyvos ėmėsi Lukas Motiejūnas. Gynėjas pelnė aštuonis taškus ir taip privertė T.Masiulį prašyti minutės pertraukėlės (57:71). Po jos šeimininkai sustabdė įsibėgėjusį L.Motiejūną, tačiau jo komandos draugai dar pavojingiau priartėjo (64:74). Vis dėlto svečių ekipai pritrūko jėgų sėkmingiau pakovoti dėl pergalės ir „Žalgiris-2” galingai užbaigė rungtynes bei antrą kartą šį sezoną įveikė jaunuosius vilniečius 83:68.

„Žalgiris-2”: D.Tarolis 16 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 13 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), N.Barauskas 12, P.Valinskas 10 (5 atk. kam.), A.Kojenetsas 10 (5/7 dvit.), J.Tamulis 9, V.Jasikevičius 9 (3/3 trit.), P.Mykolaitis 2, M.Echodas 2, J.Klimavičius 0, R.Ulvydas 0, E.Serkevičius 0.

„Vilnius-MRU“: T.Padegimas 18 (4/6 dvit.), L.Motiejūnas 13, P.Semaška 8, A.Udras 8 (4/5 dvit., 6 atk. kam.).

Kitą dieną Šilutėje įvyko turnyrinės lentelės kaimynų dvikova. Pirmajame kėlinyje bei antrojo pradžioje dominavę šeimininkai buvo susikrovę triuškinantį 25 taškų pranašumą, tačiau jį išvaistė ir buvo priversti vytis kauniečius. Vis dėlto šaltakraujiškiau rungtynių pabaigą sužaidę „Šilutės“ krepšininkai parklupdė „Žalgirio“ jaunimą 76:72 ir privertė juos patirti 13-ąją nesėkmę.

Pirmajame kėlinyje šeimininkų snaiperių šou. Rungtynių pradžioje žalgiriečiams taškus pelnė tik L.Lekavičius, neleidęs pavojingai nutolti šilutiškiams (6:7). Tačiau tuomet prabilo „Šilutės“ toliašaudė artilerija – aikštės šeimininkai pataikė net penkis tolimus metimus iš eilės ir įgijo solidų pranašumą (22:8). „Žalgiris-2“ niekaip neatrado priešnuodžių prieš varžovų puolimą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo gilioje duobėje – 12:30.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis Šilutės ekipa ir toliau atakavo be klaidų bei susikrovė dar didesnę taškų atsargą (37:12). Kovingai nusiteikę kauniečiai rankų nenuleido ir sparčiai pradėjo mažinti atotrūkį. Šešis taškus pelnė naudingiausias lygos krepšininkas D.Tarolis, du taškus pridėjo L.Lekavičius ir skirtumas sumažėjo iki septyniolikos (20:37). Dar labiau svečiai priartėjo po keturių J.Tamulio taškų bei dviejų V.Jasikevičiaus tritaškių (30:40). Kėlinio pabaigoje dar vieną tolimą metimą smeigė V.Jasikevičius ir po dvidešimties žaidimo minučių ekipas teskyrė viso labo devyni taškai – 37:46.

„Žalgirio“ dubleriai po didžiosios pertraukos dar labiau suaktyvino gynybą, naudojosi galingesniais aukštaūgiais bei kartoję vieną metimą po kito įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo pusėn (51:50). Eivido Mološčiako pastangų dėka šeimininkai nei per žingsnį neleido nutolti kauniečiams ir prieš ketvirtąjį kėlinį švieslentėje degė lygus rezultatas – 56:56.

Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova. Viso kėlinio metu komandos keitėsi taškais ir rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinių minučių metu. Nepaisant išvaistytos solidžios persvaros, veterano Arno Kazlausko keturi taškai kėliniui baigiantis atnešė pergalę „Šilutės“ komandai rezultatu 76:72.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 22 (10/13 dvit., 9 atk. kam.), V.Jasikevičius 15, L.Lekavičius 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Kojenetsas 10 (12 atk. kam.), J.Tamulis 6, E.Serkevičius 3, N.Barauskas 2, P.Valinskas 0, I.Fiodorovas 0.

„Šilutė“: E.Mološčiakas 25 (4/6 trit.), A.Kazlauskas19 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), N.Anglickis 14, E.Šaulys 10 (7 atk. kam.).