NKL: savaitgalį „Žalgiris-2“ pademonstravo du skirtingus veidus ir įsirašė vieną pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai ir toliau grumiasi Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Žalgiriečiai savaitgalį sužaidė du atkeltus mačus ir iškovojo vieną pergalę. Kauniečiai išvykoje nepasipriešino Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ekipai 61:107, tačiau gerbėjus pradžiugino po įnirtingos kovos palaužę penktoje vietoje žygiuojančius Jonavos „Petrochema“ krepšininkus 74:71.

Pirmose atkeltose rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai Marijampolėje susitiko su vis sėkmingiau rungtyniaujančiais vietos „Sūduva-Mantinga“ krepšininkais. Visų rungtynių metu dominavę šeimininkai lyg tanku pervažiavo per rezervinę „Žalgirio“ komandą – 107:61.

Simono Kymanto vedami suvalkiečiai rungtynes pradėjo galingu žaidimu ir nuo pat pirmų minučių susikrovė milžinišką persvarą (19:2). Po Justo Tamulio tritaškio atsilikimas kiek sumažėjo (7:19), tačiau tuomet penkis taškus be atsako surinko Žilvinas Kuklierius bei taip atstatė 17 taškų persvarą (24:7). Sėkmingiau kėlinį užbaigė svečiai. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilę krepšininkai suaktyvino žaidimą ir po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė 11 taškų – 16:27.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2“ komandai taškus rinko tik aukštaūgiai Donatas Tarolis ir Nerijus Barauskas. Jų dėka šeimininkai pernelyg nenutolo (24:36). Antroje kėlinio dalyje išryškėjo „Sūduva-Mantinga“ komandos pajėgumas. Patyrę marijampoliečiai pranoko žalgiriečius tik puolime, tiek gynyboje ir po dviejų kėlinių buvo susikrovę solidų pranašumą 49:28

Po didžiosios pertraukos svečiai įkrito į dar didesnę duobę. Marijampolės ekipai šešis taškus pelnė Marius Valukonis, po tritaškį pridėjo Ž.Kuklierius bei Audrius Mineikis ir kauniečių deficitas išaugo iki naujų aukštumų (61:30). Šeimininkai apsukų nemažino ir prieš ketvirtąjį ketvirtį jau buvę išsprendę visas problemas – 78:40.

Ketvirtajame kėlinyje netikėtumų nebuvo. „Sūduva-Mantinga“ sutvarkė visus formalumus ir vedama S.Kymanto ir Deivido Sabeckio tik dar labiau padidino triuškinantį atotrūkį. Marijampoliečiai rungtynes laimėjo rezultatu 107:61, o kauniečius naudingumu lenkė daugiau nei triskart (143:43).

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 11 (7 rez. perd.), D.Tarolis 10 (8 atk. kam.), P.Valinskas 7, A.Kojenetsas 6, N.Barauskas 6, I.Fiodorovas 5 (5 atk. kam.), V.Jasikevičius 5, J.Klimavičius 4, J.Tamulis 3, M.Echodas 2, E.Serkevičius 2.

„Sūduva-Mantinga“: M.Valukonis 19 (6 atk. kam.), D.Sabeckis 16, S.Kymantas 15 (9 atk. kam., 3 blk.), A.Mineikis 12 (8 atk. kam.), I.Labutis 12, Ž.Kuklierius 10.

Vienintelėse šeštadienį žaistose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ dubleriai atsitiesė ir iškovojo pergalę. Atkakliai vykusiame mače nugalėtojas sprendėsi per paskutines minutes. Sėkmingą žaidimą lemiamomis akimirkomis pademonstravę žalgiriečiai pasiekė dešimtąją pergalę – 74:71.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu žaidimu, įpusėjus jam priekyje buvo svečiai (7:5). Kauniečiams penkis taškus pelnė Vytenis Jasikevičius, tris pridėjo Lukas Lekavičius ir šeimininkai kiek atitrūko (13:7). Tiesa, „Petrochema“ ekipa greitai sustygavo žaidimą ir sumažino atsilikimą iki minimumo (14:15). Kėlinį sėkmingiau užbaigė „Žalgiris-2“ krepšininkai, kurie, nepaisant praleisto tritaškio paskutinėmis sekundėmis, užtikrintai laimėjo pirmąjį kėlinį 23:17.

Antrojo kėlinio pradžioje sėkmingai rungtyniavę jonaviškiai atstatė pusiausvyrą (25:25). Aikštelėn grįžęs L.Lekavičius ir toliau tęsė puikų pasirodymą. 10 taškų per pirmąjį kėlinį pelnęs įžaidėjas pridėjo dar penkis ir T.Masiulio auklėtiniai pavojingai nutolo (36:28). Tačiau nebe pirmą kartą šeimininkų šturmas nesunkiai buvo numalšintas ir rungtynėms įpusėjus jie turėjo viso labo trijų taškų atsargą – 40:37.

Trečiasis kėlinys tik patvirtino komandų pajėgumo panašumą. Net keturis kartus švieslentėje degė lygus rezultatas ir tik šeši N.Barausko taškai kėliniui baigiantis leido kauniečiams pirmauti prieš lemiamą kėlinį 55:53.

Ketvirtajame ketvirtyje užvirė tikras nervų mūšis, viso kėlinio metu vyko nuožmi kova. Galingas naudingiausio lygos krepšininko D.Tarolio žaidimas lemiamu metu, šalti nervai bei sėkmingas darbas gynyboje sukūrė šeimininkams pranašumą, kurį jie išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos ir taip privertė pasiduoti Jonavos „Petrochema“ krepšininkus 74:71.

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 23 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 35 naud.bal.), N.Barauskas 14 (6/8 dvit.), J.Tamulis 12 (5 atk. kam.), D.Tarolis 8 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), V.Jasikevičius 7 (5 atk. kam.), A.Kojenetsas 6, M.Echodas 4, P.Valinskas 0, P.Mykolaitis 0, J.Klimavičius 0.

„Petrochema“: T.Sebežiovas 20 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud. bal.), L.Grabauskas 12, H.Vorotnikovas 10 (6 atk. kam.).