M.Pociaus ir R.Javtoko puikų žaidimą apkartino nesėkmė Stambule 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovingai rungtyniavo Turkijoje, bet parsivežti pergalės iš Stambulo jiems nepavyko. Puikias rungtynes sužaidusių M. Pociaus ir R.Javtoko pastangų neužteko – žalgiriečiai pralaimėjo „Galatasaray“ ekipai 83:90 (25:17, 10:23, 22:25, 26:25).

Mačą žalgiriečiai pradėjo dviem idealiomis atakomis, kai Justinas Dentmonas prie tritaškio linijos surado Paulių Jankūną ir veržliai sužaidė Martynas Pocius – 6:0. Šeimininkai pelnė 5 taškus, bet po J.Dentmono perdavimo tritaškį smeigė ir Vytenis Lipkevičius (9:5). Tada M.Pocius sužaidė puikų „2 prieš 2“ su R.Javtoku, Robertas įmetė ir kablį – 13:8. Prieš žemesnį Carlosą Arroyo galingai rungtnyiavo P.Jankūnas, o R.Javtokas pajuto antrąjį kvėpavimą. Po P.Jankūno ir J.Dentmono perdavimų jis pelnė dar 8 taškus, iš viso R.Javtokas pataikė visus 6 dvitaškius pirmajame kėlinyje ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki 23:12. Kėlinio pabaigoje Kšištofas Lavrinovičius sumetė baudas, išlaikiusias solidų pranašumą – 25:17.

Antrąjį kėlinį dviem taikliais metimais ir savo 12-ojo taško pelnymu pradėjo C.Arroyo. Kitoje aikštės pusėje greitą ataką užbaigė M.Pocius, o P.Jankūnas sudrebino varžovų krepšį dėjimu – 29:24. Po penktojo J.Dentmono perdavimo įmetė K.Lavrinovičius, kamuolį puolime atkovojęs pasižymėjo V.Lipkevičius, bet šeimininkai prisivijo „Žalgirį“ – 32:33. Nors trejetą minučių kauniečiai gerai gynėsi bei Vytenis Čižauskas tiksliai perdavė kamuolį R.Javtokui (35:32), „Galatasaray“ sugebėjo pataikyti du metimus su atakos pabaigos sirenomis. Iki didžiosios pertraukos svečiai savo puolimo neatgaivino ir atsilikinėjo 35:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai prasileido tritaškį, bet M.Pociaus metimas iš vidutinio nuotolio bei V.Lipkevičiaus ir to paties M.Pociaus tritaškiai palaipsniui sumažino skirtumą – 43:45. J.Dentmonui tiesiog fatališkai nesisekė puolime, o turkai tuo naudojosi ir pelnė greitus taškus. R.Javtoko gražus dvitaškis nublanko prieš „Galatasaray“ spurtą – 45:57. R.Javtokas pelnė ir savo 18-ąjį tašką, V.Čižauskas surado P.Jankūną ir „Žalgirio“ puolimas atsigavo. Jį dar labiau paaštrino M.Pocius, pelnęs paskutinius aštuonis „Žalgirio“ taškus trečiajame kėlinyje – 57:65.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Cenkas Akyolas šovė tritaškį ir iškart sulaukė identiško atsakymo iš M.Pociaus (60:68). Martynas ir toliau rungtyniavo kovingai bei savo 23-iąjį tašką pelnė po atkovoto kamuolio puolime – 63:70. Nors „Galatasaray“ pelnydavo po du taškus, bet J.Dentmonas ir Artūras Milaknis trimis tritaškiais po tašką nukirpdavo – 72:76. Kiek vėliau tą patį padarė savo rezultatyvumo Eurolygoje rekordą tritaškiu pagerinęs M.Pocius ir, likus žaisti 3 minutes, antrąjį tolimą šūvį smeigęs A.Milaknis – 78:80. Deja, iškart po to žalgiriečiai gynyboje nesulaikė C.Arroyo, kuris dviem taškais ir dviem rezultatyviais perdavimais grąžino persvarą „Galatasaray“ – 87:79. Kauniečiai nepasidavė ir P.Jankūnas bei taip pat rezultatyvumo rekordą sumušęs R.Javtokas privertė šeimininkus prašyti minutės pertraukėlės (83:87). Po jos žalgiriečiai taškų nebepelnė ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 83:90.

„Žalgiris“: M.Pocius 26 (5/6 dvit., 5/9 trit.), R.Javtokas 21 (10/14 dvit., 9 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (3 rez. perd.), V.Lipkevičius 8, J.Dentmonas 6 (7 rez. perd.), A.Milaknis 6, K.Lavrinovičius 4, V.Čižauskas 1 (5 rez. perd.), M.Kupšas 0.

„Galatasaray“: C.Arroyo 22 (9 rez. perd.), C.Akyolas 13, Z.Ercegas 12 (3/4 trit., 8 atk. kam.), E.Arslanas 12 (4 rez. perd.), M.Mačvanas 11.