NKL: „Žalgiris-2“ atsirevanšavo „Zanavykui“, tačiau suklupo Plungėje 0

Kauno „Žalgirio“ rezervinė komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) savaitgalį pradėjo svarbia pergale prieš Šakių „Zanavyką“ – 92:85, tačiau kitą dieną Plungėje turėjo pripažinti vietos „Olimpo“ pranašumą 79:93.

„Žalgiris-2“ savo žiūrovų akivaizdoje palaužė šakiečių pasipriešinimą ir atsirevanšavo turnyrinės lentelės kaimynams už pralaimėjimą Šakiuose. Tai buvo 11-oji kauniečių pergalė NKL pirmenybėse.

Rungtynių pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, po Marijaus Užupio dviejų taškų priekyje buvo svečiai (13:10). Luko Lekavičiaus ir Donato Tarolio vedami žalgiriečiai kėlinį užbaigė spurtu (12:0) ir po dešimties žaidimo minučių pirmavo devyniais taškais – 22:13.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje laikinosios sostinės komandos vedliais tapo Justas Tamulis ir Nerijus Barauskas. Tik šiems žaidėjams pavyko pergudrauti suaktyvėjusią priešininkų gynybą bei taip išsaugoti trapią trijų taškų persvarą (30:27). Ketvirčio pabaigoje Ernesto Serkevičiaus ir J.Tamulio tritaškiai bei galingas D.Tarolio žaidimas baudos aikštelėje sukrovė „Žalgirio“ dubleriams dviženklę taškų atsargą prieš antrąją rungtynių dalį – 48:36.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečių atotrūkis pradėjo mažėti. Trečiojo kėlinio pradžioje susirinkę žiūrovai išvydo aukštaūgių D.Tarolio bei Viliaus Šumskio dvikovą. Prie minėtojo Šakių komandos „bokšto“ prisijungė Paulius Kleiza ir Paulius Abramavičius, jų dėka deficitas sumažėjo iki trijų taškų (57:60). Tuomet šeimininkams keturis taškus pelnė Alehas Kojenetsas, tritaškį pataikė Martynas Varnas. Tačiau sėkmingai kėlinį tolimu metimu užbaigė šakiečiai ir prieš ketvirtąjį ketvirtį komandas teskyrė vienas tolimas metimas – 64:67.

Lemiamame kėlinyje šaltakraujiškai rungtyniavo J.Tamulis bei patyręs A.Kojenetsas, šių žaidėjų tandemas greitai atstatė dviženklį pranašumą (78:68). „Zanavyko“ komandą gelbėti bandė V.Šumskis. Aukštaūgis pelnė šešis taškus, tačiau pavojingai svečiams priartėti nepavyko (74:82). Po Pauliaus Beliavičiaus tritaškio skirtumas buvo sumažėjęs iki keturių, bet kauniečiai be klaidų atakavo nuo baudų metimo linijos ir iškovojo pergalę rezultatu 92:85.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 20 (6/8 dvit.), D.Tarolis 20 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 17 (6 rez. perd.), A.Kojenetsas 12, N.Barauskas 9 (6 atk. kam.), E.Serkevičius 6,V.Jasikevičius 5, M.Varnas 3, P.Valinskas 0, P.Mykolaitis 0, R.Ulvydas 0.

„Zanavykas“: P.Kleiza 28, V.Šumskis 18 (10 atk. kam.), P.Beliavičius 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Abramavičius 12.

Šeštadienį žalgiriečiai rungtyniavo Plungėje. Dvigubai dažniau klydę svečiai tragiškai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir buvo priversti kapituliuoti bei nepasinaudojo galimybe pakilti į septintąją turnyrinės lentelės vietą.

Mačo pradžioje vyko nuožmi kova. Elvino Gintvainio ir Deivido Keburio vedami plungiškiai vis buvo priekyje (20:18). „Žalgiris-2“ komandą į priekį tempė taipogi du žaidėjai – L.Lekavičius ir A.Kojenetsas, tačiau po pirmųjų dešimties minučių minimalia persvara pirmavo šeimininkai 27:26.

Atkakliai rungtynės klostėsi ir antrajame ketvirtyje. Kauniečiams keturis taškus pelnė D.Tarolis, du tritaškius pataikė N.Barauskas, tris taškus pridėjo Vytenis Jasikevičius, bet „Olimpo“ krepšininkai tvirtai laikėsi įsikibę į pirmaujančiųjų poziciją (43:41). Kėlinio pabaiga staigmenų nepateikė ir prieš antrą rungtynių pusę komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui – 48:48.

Po didžiosios pertraukos ir toliau vyko lygių varžovų dvikova. J.Tamulis ir D.Tarolis pelnė visus Kauno komandos taškus ir jų dėka svečiai įsiveržė į priekį (63:61). Sėkmingai į žaidimą įsiliejo veteranas A.Kojenetsas bei „Žalgirio“ dubleriai turėjo vieno taško atsargą prieš ketvirtąjį kėlinį – 68:67.

Paskutiniame ketvirtyje kauniečiai subyrėjo. Po D.Tarolio dvitaškio žalgiriečiai dar buvo priekyje (75:73), tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartas kuomet žemaičiai vijosi svečius. Plungės komanda surengė spurtą (10:0) ir susikrovė rekordinį pranašumą (83:75). Padėtį gelbėti bandė D.Tarolis, pelnęs keturis taškus (79:85), tačiau šeimininkai galingai užbaigė rungtynes ir įveikdami „Žalgirio“ dublerius nutraukė penkių pralaimėjimų seriją 93:79.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 20 (8/11 dvit.), L.Lekavičius 15 (5/5 dvit., 5 rez. perd.), J.Tamulis 12, V.Jasikevičius 12, A.Kojenetsas 10 (5 atk. kam.), N.Barauskas 6, M.Varnas 3, E.Serkevičius 1 (6 atk. kam.), P.Valinskas 0, P.Mykolaitis 0, R.Ulvydas 0.

„Olimpas“: E.Gintvainis 21 (7 rez. perd.), D.Vaitelis 17 (8 atk. kam.), D.Keburys 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Norvaišas 15 (5/8 trit.), O.Kaminskis 11, E.Lengvinas 10 (5 rez. perd.).