NKL: „Žalgiris-2“ reguliariojo sezono finiše patiesė pirmenybių lyderius 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda sėkmingai užbaigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarųjį sezoną. Laikinosios sostinės ekipa savaitgalį iškovojo dvi pergales. Svečiuose buvo nugalėta „Palangos“ ekipa – 86:69, o šeštadienį po kauniečių kojomis krito ir reguliariojo sezono nugalėtojai „Mažeikių“ krepšininkai – 80:71. Ši pergalė išsaugojo kauniečiams devintąją vietą. Kitame etape „Žalgiris-2“ varžovė bus „Šilutės“ komanda.

Penktadienį žalgiriečiai rungtyniavo Palangoje. Nepaisant didelio klaidų skaičiaus (23) svečiai užtikrintai nugalėjo vietos „Palangos“ komandą ir savaitgalį pradėjo pergalingai – 86:69.

Mačas prasidėjo didele sparta. „Žalgirio“ komandoje dvitaškiu rungtynes atidarė Alehas Kojenetsas, penkis taškus surinko Justas Tamulis, keturis pridėjo Lukas Lekavičius, tačiau puolime puikiai rungtyniavo ir šeimininkai, vis lyginę rezultatą (11:11). Antroje ketvirčio pusėje abiejų komandų taikiklis kiek nusimušė. Po Paulius Valinsko tritaškio kauniečiai pirmavo 18:13.

Antrajame kėlinyje „Palangos“ komandą į priekį tempė amerikietis Jermaine‘as Love‘as ir Deividas Anužis. Šių žaidėjų tandemas panaikino deficitą ir padėjo savo komandai išsiveržti į priekį. Tiesa, pabėgti pajūrio komandai sutrukdė puikiai darbavęsi „Žalgiris-2“ snaiperiai. Po tritaškį pataikė P.Valinskas, L.Lekavičius bei Martynas Varnas, o du taškus su pražanga įmetė Vytenis Jasikevičius (32:35). Tomo Masiulio auklėtiniai galingai užbaigė pirmąją rungtynių pusę. Krepšį dėjimu sudrebino Martynas Echodas, o J.Tamulis savo taškų kraitį papildė septyniais taškais – 43:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dubleriai ir toliau užtikrintai atakavo krepšį iš toli. Pirmasis tolimu metimu pasižymėjo J.Tamulis, tritaškį realizavo V.Jasikevičius, o po L.Lekavičiaus dviejų taškų persvara išaugo iki devynių (51:42). Gynybą suaktyvinę šeimininkai privertė klysti kauniečius, iš kurių pranašumo liko vos trys taškai (55:52). Tuomet iniciatyvos ėmėsi 4 taškus surinkęs A.Kojenetsas. Ketvirtį tolimu metimu užbaigė Ernestas Serkevičius, savo komandai prieš ketvirtąjį kėlinį leidęs įgyti dviženklį pranašumą – 62:52.

Lemiamame kėlinyje „Žalgiris-2“ išnaudojo ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį ir pabaigoje galutinai atitrūko. Šeimininkai, kurių vežimą tempė keturi žaidėjai, vis pavojingai alsavo „Žalgirio“ jaunimui į nugarą (67:74). Tačiau lemiamas rungtynių lūžis įvyko likus trims minutėms. Po dvitaškį pelnė J.Tamulis, Nerijus Barauskas, keturis taškus pridėjo L.Lekavičius ir Kauno komanda nutolo – 82:67. Per likusį laiką palangiškiai stebuklo nebesukūrė ir jaunieji žalgiriečiai užtikrintai nugalėjo varžovus – 86:69.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 19 (3/5 trit.), L.Lekavičius 17 (7/9 dvit..), V.Jasikevičius 12 (4/4 dvit.), A.Kojenetsas 12 (12 atk. kam.), P.Valinskas 6, D.Tarolis 6, N.Barauskas 4 (9 atk. kam.), M.Varnas 3, E.Serkevičius 3, P.Mykolaitis 2, M.Echodas 2 (2 blk.), R.Ulvydas 0.

„Palanga“: J.Love‘as 18 (6 atk. kam., 3 per. kam.), D.Anužis 14, E.Kubilius 12 (4 per. kam.).

Kitą dieną „Žalgirio“ dubleriai namuose priėmė praėjusio sezono čempionus. Nepabūgę galingo varžovo žalgiriečiai didžiąją laiko dalį pirmavo ir, užtikrintai sužaidę rungtynių pabaigą, palaužė Mažeikių „Mažeikiai“ krepšininkus – 80:71.

Pirmajame kėlinyje vyko nuožmi kova. „Žalgiris-2” komandą į priekį tempė aukštaūgiai – D.Tarolis ir A.Kojenetsas, o pirmąjį šeimininkų tritaškį realizavo L.Lekavičius (11:10). Didesnės persvaros nei vienai komandai įgyti nepavyko. Ketvirtį užbaigė lyg iš natų derinį atlikę žalgiriečiai, po P.Valinsko tolimo metimo pirmavo būtent jie – 16:15.

Antrasis kėlinys vyko permainingai. Igno Vaitkaus ir Igno Razučio vedami mažeikiškiai sužaidė rezultatyvią atkarpą ir pradėjo pavojingai tolti (27:21). Tuomet galingai iššovė naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos žaidėjas – M.Varnas. Puolėjas ne tik įkrovė kamuolį iš viršaus, bet ir pasižymėjo tolimu metimu iš krašto, kuris vėl išvedė šeimininkus į priekį (30:27). Užtikrintas D.Tarolio žaidimas baudos aikštelėje leido „Žalgirio“ rezervinei komandai pirmauti ir po dviejų kėlinių (36:32).

Kauniečiai po pertraukos išnaudojo snaiperių sugebėjimus ir dar labiau nutolo. Tolimų metimų seriją pradėjo V.Jasikevičius, po tritaškį pataikė J.Tamulis bei D.Tarolis ir žaliai-balti įgijo rekordinę persvarą (49:36). Svečiai rankų nenuleido ir buvo priartėję iki šešių taškų (45:51), tačiau solo šou surengė L.Lekavičius, tritaškį kėliniui baigiantis įmetė M.Varnas ir ekipas po trisdešimties minučių skyrė 10 taškų –60:50.

Ketvirtojo kėlinio metu „Mažeikiai“ bandė išmušti iš vėžių žalgiriečius, tačiau šie nepalūžo. Nuo pat pirmų minučių mažeikiškiai naudojo spaudimą, neleido varžovams net pagalvoti apie lengvus taškus. Toks žaidimas pasiteisino tik iš dalies – Aloyzo Rudžio auklėtiniai buvo sumažinę atsilikimą iki dviejų taškų (66:68), tačiau vėliau išsikvėpė ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai pelnytai iškovojo pergalę – 80:71.

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 19 (3/4 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Tarolis 19 (9 atk. kam., 3 per. kam.),V.Jasikevičius 13 (6 atk. kam.), M.Varnas 9, A.Kojenetsas 8, J.Tamulis 5, P.Valinskas 3, N.Barauskas 2, E.Serkevičius 2, M.Echodas 0.

„Mažeikiai“: V.Pikalavičius 13 (6 atk. kam.), R.Petrauskas 12 (6 atk. kam.), I.Vaitkus 11 (7 atk. kam.).