NKL: „Žalgiris-2“ nepasinaudojo galimybe atitrūkti aštuntfinalio serijoje 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris-2“ šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje priėmė „Šilutės“ komandą. Kauniečiai turėjo puikią galimybę įtvirtinti savo pozicijas aštuntfinalio serijoje, tačiau subyrėjo ketvirtojo kėlinio metu ir buvo priversti pripažinti svečių pranašumą 63:83. Serijoje iki trijų pergalių lygybė – 1:1.

Mačą žalgiriečiai pradėjo taikliais metimais – iš dviejų taškų zonos pataikė Lukas Lekavičius, Donatas Tarolis ir Justas Tamulis, o tolimu metimu pasižymėjo Vytenis Jasikevičius (9:2). Svečiai greitai sustygavo žaidimą ir pelnę 7 taškus be atsako lygino rezultatą – 9:9. Nors „Žalgirio“ dubleriai po D.Tarolio ir L.Lekavičiaus taškų buvo priekyje, šilutiškiai sėkmingai užbaigė ketvirtį ir po jo turėjo trijų taškų persvarą 17:14.

Antrasis kėlinys vyko dinamiškai. Ketvirčio pradžioje svečiai tęsė sėkmingą atkarpą ir pelnė dar keturis taškus, tačiau Alehas Kojenetsas dukart rezultatyviai užbaigė ataką ir mažino atsilikimą (18:23). Kėlinys ir toliau vyko permainingai – „Šilutė“ buvo nutolus 7 taškais, bet D.Tarolis pelnė penkis, o A.Kojenetsas dar du taškus (28:30). Tuomet Arvydo Straupio auklėtiniai spurtavo (7:0) ir kiek atsiplėšė, tačiau, tolimą metimą pataikius J.Tamuliui, komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant – 37:31 „Šilutės“ naudai.

„Žalgirio“ dubleriai sėkmingai pradėjo trečiąjį ketvirtį – antrąjį tritaškį pataikė J.Tamulis, po du taškus pridėjo L.Lekavičius bei A.Kojenetsas ir deficitas sumažėjo perpus (39:42). Užtikrintai baudos aikštelėje žaidė A.Kojenetsas, dukart pergudravęs oponentą, tritaškį realizavo Vytenis Jasikevičius (46:50). V.Jasikevičius pelnė dar penkis taškus, tačiau apmaudžiai paskutinę sekundę tritaškį nuo lentos įskraidino Eivydas Mološčiakas – 59:52.

Lemiamame kėlinyje „Žalgiris-2“ kapituliavo. Jaunieji žalgiriečiai net pusę kėlinio nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, o šie tuo pasinaudoję pavojingai nutolo (69:52). Pirmuosius taškus pelnęs Martynas Echodas kiek sumažino atsilikimą, tačiau Evaldas Šaulys surinko septynis taškus, tolimą metimą pataikė Arnas Kazlauskas ir šilutiškiai galutinai pabėgo (79:55). Per likusį laiką šeimininkų gretose dar keturis taškus pelnė M.Echodas, po du pridėjo Ernestas Serkevičius ir Nerijus Barauskas. Tai nieko nebepakeitė ir „Šilutė“ išsivežė svarbią pergalę iš Kauno – 83:63.

„Žalgiris-2“: A.Kojenetsas 12, V.Jasikevičius 11 (3/4 trit.), D.Tarolis 11 (11 atk. kam., 3 blk.), L.Lekavičius 9 (5 rez. perd.), J.Tamulis 8, M.Echodas 7, N.Barauskas 3, E.Serkevičius 2, P.Valinskas 0, J.Klimavičius 0, M.Varnas 0.

„Šilutė“: E.Šaulys 15 (11 atk. kam.), E.Sosnovskis 14 (12 atk. kam.), A.Kazlauskas 14 (3/4 trit., 4 per. kam.), E.Mološčiakas 11, N.Anglickis 10 (10 atk. kam.).