Madride žalgiriečiai „Real“ ekipai nepasipriešino 0

Eurolygos „Top 16“ etapo pirmąjį ratą Kauno „Žalgirio“ komanda užbaigė svečiuose rungtynėmis su Madrido „Real“ komanda. Žalgiriečiams teko pripažinti Europos krepšinio lyderių milžinišką pranašumą – 72:108 (21:34, 16:26, 13:32, 22:16). Per septynerias rungtynes F grupėje kauniečiai turi iškovoję vieną pergalę ir dalijasi 7-8 poziciją su Belgrado „Partizan“ komanda.

Pačioje rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pirmavo, kai po krepšiu prasiveržė Justinas Dentmonas, iš vidutinio nuotolio pataikė Paulius Jankūnas, kitoje atakoje dar asistavęs ir Robertui Javtokui – 6:4. „Real“ į tai atsakė 7 taškais, bet žalgiriečiai nepasimetė. Ta pati P.Jankūno, J.Dentmono ir R.Javtoko trijulė surinko dar po 2 taškus – 12:16. Netrukus šeimininkai kiek atsiplėšė (21:12), tačiau Vytenis Lipkevičius ir J.Dentmonas apsikeitė perdavimais ir pataikė po tritaškį – 18:21. Būtent tuomet Madrido ekipa užkūrė nesustabdomą savo puolimo mašiną. Žalgiriečių klaidos ir netaiklūs metimai virsdavo žaibiškomis ispanų atakomis. Spurtą 13:0 nutraukė tik R.Javtoko tritaškis su pirmojo kėlinio sirena – 21:34.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, dar dvi „Žalgirio“ klaidos ir dar keturi „Real“ taškai… Tada kauniečiai sugebėjo surengti savo atsaką: Artūras Milaknis įmetė dvitaškį iš kampo, o Šarūnas Jasikevičius pridėjo du tritaškius, sumažinusius atsilikimą iki vienženklio (29:38). Tuo nepatenkinti šeimininkai pasinaudojo tiek teisėjų dovanėlėmis, tiek savo puolimo universalumu ir vėl truktelėjo į priekį – 47:29. Svečių gretose tylą nutraukė asmenines taškų sąskaitas atidarę Martynas Pocius ir Mindaugas Kupšas. Devintuosius savo taškus pelnė ir R.Javtokas bei J.Dentmonas (37:52), bet antrąjį kėlinį Madrido komanda baigė 8 „sausais“ taškais – 37:60.

Trečiąjį kėlinį pelnydami po 3 taškus pradėjo Rudy Fernandezas ir Felipe Reyesas. R.Javtoko dėjimas ir J.Dentmono tritaškis buvo tikslūs kitoje aikštės pusėje (42:68), bet įsižaidusio R.Fernandezo nebuvo įmanoma sustabdyti. Jis pelnė dar 10 taškų, padidinusių „Real“ pranašumą – 84:48. Trečiajam kėliniui einant į pabaigą „Žalgiriui“ kelis taškus surinko P.Jankūnas, J.Dentmonas ir R.Javtokas, o šeimininkams du neįtikėtinus tritaškius pataikė Sergio Llulas – 50:92.

Nepaisant M.Kupšo taškų po gražaus Vytenio Čižausko perdavimo, „Real“ dar kartą susikūrė rekordinę persvarą – 99:52. Šimtojo taško ispanų gerbėjams teko palaukti, nes žalgiriečiai keliose atakose apsigynė, o V.Čižauskas kartą bei A.Milaknis dusyk baudė varžovus tritaškiais (61:99). Be to, prieš prasižengdamas penktąjį kartą V.Čižauskas pasižymėjo iš po krepšio. Kiek vėliau pirmuosius savo taškus Eurolygoje pelnė jaunasis Artūras Gudaitis, o į aikštę grįžęs J.Dentmonas pridėjo dar 7 – 72:103. Galutinis rungtynių rezultatas – 72:108.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 21 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Javtokas 15 (2 blk.), A.Milaknis 8, P.Jankūnas 6, Š.Jasikevičius 6 (3 rez. perd.), V.Čižauskas 5 (3 rez. perd.), M.Kupšas 4, V.Lipkevičius 3, M.Pocius 2, A.Gudaitis 2, T.Klimavičius 0 (5 atk. kam., 2 blk.), T.Dimša 0 (3 rez. perd.).

„Real“: R.Fernandezas 20 (4/8 trit., 4 rez. perd.), S.Llulas 15 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), I.Bourousis 13, S.Rodriguezas 12 (9 rez. perd.), F.Reyesas 12 (6 atk. kam.), N.Mirotičius 11.