NKL: laimėjęs Šilutėje „Žalgiris-2“ pergalingai pradėjo aštuntfinalio seriją 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai sėkmingai pradėjo atkrintamąsias kovas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Iki trijų pergalių truksiančią aštuntfinalio seriją Tomo Masiulio auklėtiniai atidarė Šilutėje. Ryžtingai nusiteikę kauniečiai priekyje buvo visų rungtynių metu. Lyg iš natų sužaistą trečiąjį kėlinį svečiai laimėjo (30:12) ir, nors „Šilutė“ įnirtingai priešinosi, tačiau jaunieji žalgiriečių iškovojo pergalę 80:66.

Laimėjęs „Žalgiris-2” ne tik išsiveržė į priekį, bet ir atėmė svarbų kozirį – namų aikštės pranašumą. Jį išlaikyti kauniečiai stengsis šeštadienį antrosiose serijos rungtynėse, kurios prasidės 16.00 val. „Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose).

Mačą Šilutėje dvitaškiu metimu pradėjo Donatas Tarolis, po du taškus pelnė Vytenis Jasikevičius bei Alehas Kojenetsas (6:4). Svečiai nutolo po sėkmingo V.Jasikevičiaus ir Justo Tamulio žaidimo – pirmasis pataikė iš toli, realizavo tris baudos metimus, o J.Tamulis surinko 5 taškus. Kauniečiai, pademonstravę solidų žaidimą gynyboje, po pirmojo kėlinio užtikrintai pirmavo 21:12.

Antrajame kėlinyje „Šilutė“ pabandė pristabdyti įsibėgėjusius varžovus. Ir toliau „Žalgirio“ rezervinę komandą į priekį tempė užtikrintai rungtyniavę J.Tamulis bei V.Jasikevičius, trimis taškais pasižymėjo D.Tarolis ir svečiai įgijo dviženklį pranašumą (29:19). Komandinėmis pastangomis žalgiriečiai surengė spurtą (6:0) – po du taškus pelnė A.Kojenetsas, D.Tarolis be Ernestas Serkevičius (35:21). Po Martyno Varno tritaškio „Žalgiris-2“ vis dar turėjo 14 taškų atsargą, tačiau šeimininkai ketvirtį užbaigė septyniais taškais ir atotrūkis sumenko iki penkių – 38:33.

Po didžiosios pertraukos įvyko lemiamas lūžis. Trečiasis kėlinys prasidėjo permainingai – keturi J.Tamulio taškai bei V.Jasikevičiaus pataikytas tritaškis neleido įnirtingai kovojusiems šeimininkams panaikinti deficito (45:41). Tuomet „Žalgirio“ dubleriai galingai spurtavo. Be klaidų atakavę žalgiriečiai sužaidė idealias tris minutes ir pasiuntė varžovus į nokdauną. Spurtą dvitaškiu pradėjo iki šiol tylėjęs Lukas Lekavičius, po tris taškus pelnė D.Tarolis ir A.Kojenetsas, o minėtasis L.Lekavičius pelnė dar aštuonis taškus ir T.Masiulio auklėtiniai įgijo triuškinantį pranašumą 61:43. Ketvirtį sėkmingiau užbaigė kauniečiai, kurie po keturių iš eilės pelnytų D.Tarolio taškų turėjo net 23 taškų persvarą – 68:45.

Ketvirtąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo nuo suolo pakilęs Martynas Echodas. Jis pelnė keturis taškus, du pridėjo L.Lekavičius (74:49). Suaktyvinę gynybą šeimininkai be atsako pelnė aštuonis taškus ir kiek sumažino atsilikimą – 57:74. „Žalgirio“ komandos tylą nutraukė Justas Klimavičius, tačiau Arno Kazlausko vedami šilutiškiai baltos vėliavos nekėlė (64:76). Tas pats J.Klimavičius pelnė dar du taškus, o A.Kojenetsas taikliu dvitaškiu padėjo galutinį tašką. Per likusį laiką nieko reikšmingo neįvyko ir „Žalgirio“ dubleriai seriją pradėjo užtikrinta pergale rezultatu 80:66.

„Žalgiris-2“: L.Lekavičius 16 (2 per. kam.), D.Tarolis 16 (7/8 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), V.Jasikevičius 14 (3/4 trit., 5 atk. kam.), J.Tamulis 11, A.Kojenetsas 10 (9 atk. kam.), J.Klimavičius 4, M.Echodas 4, M.Varnas 3, E.Serkevičius 2, P.Valinskas 0, P.Mykolaitis 0, N.Barauskas 0.

„Šilutė“: D.Pukis 13, A.Kazlauskas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), E.Šaulys 11 (6 atk. kam.), V.Kamarūnas 10 (4 per. kam.).