NKL: vėl laimėjęs Šilutėje „Žalgirio“ jaunimas išsiveržė į priekį 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „Žalgiris-2“ komanda trečiosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse išvykoje susikovė su „Šilutės“ krepšininkais. Be vieno iš lyderių rungtyniavę kauniečiai ne tik neleido dominuoti šeimininkams, bet ir, sėkmingai sužaidę rungtynių pabaigą, išsivežė pergalę – 79:73 bei serijoje pirmauja 2:1.

Dėl sumuštų šonkaulių negalėjusio žaisti Luko Lekavičiaus laikiną netektį puikiai kompensavo Justas Tamulis. 32 taškus pelnęs J.Tamulis pasiekė asmeninį savo rezultatyvumo rekordą NKL.

Ketvirtąsias ir galbūt lemiamas serijos rungtynes žalgiriečiai žais ketvirtadienį savų žiūrovų akivaizdoje. Rungtynių pradžia – 16.30 val. „Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose).

Mačą Šilutėje sėkmingiau pradėjo vietos krepšininkai. Jie vedami Evaldo Šaulio susikrovė 7 taškų persvarą (10:3). Tiesa, po Tomo Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės svečiai panaikino deficitą. Tris taškus pelnė J.Tamulis, po du pridėjo Donatas Tarolis ir Ernestas Serkevičius (10:10). Antroje kėlinio dalyje žalgiriečiams toliau taškus rinko J.Tamulis ir D.Tarolis, iš viršaus įkrovė Martynas Varnas ir po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas – 20:20.

Antrasis ketvirtis tik patvirtino abiejų komandų pajėgumo panašumą. „Žalgirio“ dublerių gretose taškus rinko Alehas Kojenetsas ir J.Tamulis, tačiau niekaip nesisekė stabdyti įsibėgėjusio Arno Kazlausko (27:31). Pirmą kartą šiose rungtynėse kauniečiai į priekį išsiveržė įpusėjus kėliniui – tritaškį realizavo Vytenis Jasikevičius, o dvitaškį pelnė D.Tarolis (32:31). Ilgai pirmaujančiųjų vaidmenyje svečiai neužsibuvo, tačiau rezultatyvios V.Jasikevičiaus ir A.Kojenetso atakos varžovams įgyti apčiuopiamesnės persvaros neleido – 36:37.

Po didžiosios pertraukos pirmieji taškus pelnė žalgiriečiai J.Tamulis ir A.Kojenetsas, bet šeimininkai atsakė septyniais ir buvo priekyje (44:40). Kauniečių gretose iš trijų taškų zonos pasižymėjo J.Tamulis, po vieną baudos metimą pataikė D.Tarolis, E.Serkevičius bei Martynas Echodas (46:46). Sėkmingas Eivydo Mološčiako žaidimas buvo leidęs „Šilutės“ komandai įgyti penkių taškų pranašumą (53:48). Tiesa, ketvirtį geriau užbaigė svečiai ir M.Varno dėjimas varžovams paliko vos vieno taško persvarą – 52:53.

Lemiamo kėlinio pradžioje puikiai veikė E.Šaulio ir E.Mološčiako tandemas, išvedęs šilutiškius grėsmingai į priekį (61:54). Tomo Masiulio auklėtiniai taip pat tarė savo žodį – po du taškus pelnė J.Tamulis ir A.Kojenetsas, tolimą metimą realizavo E.Serkevičius ir rezultatas vėl tapo lygus (61:61). Keturi E.Šaulio taškai buvo sukūrę šeimininkams keturių taškų persvarą. Svečiams dvitaškį pataikė A.Kojenetsas, J.Tamulis neklydo nuo baudų metimo linijos ir, pataikęs iš trijų taškų zonos, išvedė kauniečius į priekį (70:67). Kuomet „Šilutė“ lygino rezultatą, iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio“ dublerių lyderis J.Tamulis, jis dukart pataikė iš dviejų taškų zonos, baudas realizavo V.Jasikevičius ir svečiai buvo arti antrosios pergalės (76:72). Per likusį laiką „Šilutė“ neišsigelbėjo ir jaunieji žalgiriečiai dar kartą parklupdė varžovus jų pačių arenoje – 79:73.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 32 (9/14 dvit., 5 atk. kam., 30 naud. bal.), A.Kojenetsas 19 (8/12 dvit., 11 atk. kam.), D.Tarolis 8, V.Jasikevičius 7 (5 rez. perd., 3 per. kam.), E.Serkevičius 6 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Varnas 4, N.Barauskas 2, M.Echodas 1 (5 atk. kam.), P.Valinskas 0.

„Šilutė“: E.Šaulys 24 (7/11 dvit., 10 atk. kam., 6 per. kam., 37 naud. bal.), E.Mološčiakas 17 (5 rez. perd.), E.Sosnovskis 11 (8 atk. kam.), A.Kazlauskas 11.