„Žalgirio“ arenoje „Budivelnik“ pratęsė pergalių seriją 0

BasketNews.lt inf.

Kijevo „Budivelnik“ Kauno „Žalgirio“ arenoje išlieka nepralaimėjusi. Tačiau kaip ir pirmą kartą, ukrainiečiai visus reikalus spręs atsakomajame mače.

Europos taurės ketvirtfinalio mače Ainaro Bagatskio auklėtiniai namie 82:79 (22:16, 19:23, 25:19, 16:21) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ ir įgijo trijų taškų pranašumą. Atsakomoji dvikova kitą savaitę, trečiadienį, vyks Serbijos sostinėje.

Nors ukrainiečiai pirmavo didžiąją dalį rungtynių, mačo pabaigoje serbai išlygino rezultatą. „Budivelnik“ gynėjas Janis Strelniekas likus žaisti 2,2 sekundes išprovokavo pražangą ir realizavo tris baudas, kurios lėmė Kijevo klubo pergalę.

Trečio kėlinio pabaigoje „Budivelnik“ spurtavo 12:2 ir įgijo didžiausią persvarą rungtynėse (64:53), tačiau ja džiaugėsi neilgai. „Crvena Zvezda“ ketvirtą kėlinį pradėjo dviem tolimais metimais iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 68:70.

Visą kėlinį kvėpavę varžovams į nugaras, serbai rezultatą išlygino likus žaisti 89 sekundes, kai dvitaškį pataikė Marko Simonovičius (77:77).

Komandoms apsikeitus taikliais metimais, pergalę Kijevo komandai lėmė Strelnieko baudų metimai.

23 minutes rungtyniavęs Darjušas Lavrinovičius pelnė 11 taškų (4/7 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 0/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, 3 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Jo komandos draugas Dainius Šalengaper 20 minučių pelnė 4 taškus (1/2 tritaškių, 1/2 baudų) ir kartą prasižengė.

Michailas Anisimovas per 17 minučių surinko 6 taškus (2/4 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Budivelnik“ Kaune namų teisėmis vėl žaidė dėl įtemptos politinės situacijos Ukrainoje. Pirmąsias namų rungtynes čia kijeviečiai žaidė Europos taurės aštuntfinalyje ir taip pat laimėjo 86:82.

Mačą Kaune šį kartą stebėjo 2775 žiūrovai.

„Budivelnik“: Janis Strelniekas 20 (6/7 dvit.), Blake’as Ahearnas 16, Dajuanas Summersas 13, Darjušas Lavrinovičius 11, Ricky Minardas 10.

„Crvena Zvezda“: Raško Katičius 20, DeMarcusas Nelsonas 16, Charlesas Jenkinsas 11, Marko Simonovičius 10.