Mače su „Lokomotiv-Kuban“ žalgiriečiai pademonstravo dar vieną kovingumo pamoką (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems žiūrovams ir vėl padovanojo emocijų pilną spektaklį. Iki paskutinės sekundės kovoję kauniečiai nusileido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 85:86 (22:23, 19:27, 20:15, 24:21).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Mačą žalgiriečiai pradėjo lyg iš natų. Robertas Javtokas iškart įveikė varžovo gynybą, o gynyboje šeimininkai privertė klysti „Lokomotiv-Kuban“ lietuvius. Netrukus R.Javtokas puikiu perdavimu surado Artūrą Gudaitį, šis kitoje aikštės pusėje įspūdingai blokavo Manto Kalniečio metimą, Martynas Pocius smeigė tritaškį (7:0) ir rusų ekipa buvo priversta minutės pertraukėlės. Po jos Krasnodaro komanda atidarė savo taškų sąskaitą, bet A.Gudaitis ir toliau žaidė energingai (9:4), iš vidutinio nuotolio pataikė R.Javtokas (11:8). Svečiai į priekį išsiveržė tik pasinaudodami netaikliais Justino Dentmono metimais, kurie apmaudžiai išsisukdavo iš krepšio. Į aikštę žengęs Šarūnas Jasikevičius iškart iškišo perdavimą Mindaugui Kupšui, baudas sumetė Tomas Dimša, o dar vieną idealią ataką užbaigė A.Gudaičio perdavimas M.Kupšui (17:16). Baudų neprametė ir Š.Jasikevičius, kitoje atakoje sugebėjęs per 4 sekundes surasti iš kampo tritaškį pataikiusį Artūrą Milaknį (22:20). Deja, nuo paskutinės „Lokomotiv-Kuban“ atakos pirmajame kėlinyje žalgiriečiai neapsigynė – 22:23.

Antrajame ketvirtyje į priekį truktelėjo Rusijos komanda. Po baudą įmetė M.Kupšas ir jį keitęs R.Javtokas. Robertas dar pataisė netaiklų komandos draugo metimą, bet Krasnodaro krepšininkai persvėrė rezultatą – 32:28. Nors Vytenio Lipkevičiaus prasiveržimas ir Artūro Milaknio tritaškis džiugino „Žalgirio“ arenoje susirinkusius žiūrovus (31:32), svečiai išnaudojo savo tvirtus aukštaūgius ir atsiplėšė – 38:31. R.Javtokas jiems atsakė dar vienu dvitaškiu, greitoje atakoje įmetė M.Pocius, bet „Lokomotiv-Kuban“ taip pat įveikdavo kauniečių gynybą – 43:35. J.Dentmono baudų metimai ir M.Pociaus tritaškis nublanko prieš pat didžiąją pertrauką Simo Jasaičio pelnytus 5 taškus – 41:50.

Trečiąjį kėlinį atidarė J.Dentmono tritaškis. Į tai M.Kalnietis atsakė 5 taškais ir padidino savo komandos pranašumą iki dviženklio (54:44). Vėl įmetė R.Javtokas, po J.Dentmono perdavimo įdėjo A.Gudaitis, bet rusai dar labiau nutolo 60:48. „Žalgiris“ nepasidavė: baudas sumetė A.Gudaitis, tritaškį smeigė A.Milaknis (53:60). Gerą gynybą kauniečiai pavertė taškais puolime – įdėjo R.Javtokas, o dar 5 taškus surinkęs A.Milaknis sumažino skirtumą iki 2 taškų (60:62). Per paskutines dvi trečiojo kėlinio žalgiriečių puolimas kiek prislopo – 61:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje keli žalgiriečių tritaškiai nepasiekė tikslo. Tuo pasinaudodami svečiai pamažu vėl susikrovė solidų pranašumą – 74:61. Po 4 tuščių minučių tylą nutraukė R.Javtokas, surinkęs 4 taškus. Įsižaidė ir Š.Jasikevičius, kuris aštuntuoju rezultatyviu perdavimu pakabino kamuolį M.Pociui bei netrukus perėmęs kamuolį užbaigė „2+1“ ataką (71:76). Kauniečiai nesustojo: M.Pocius sumetė baudas, A.Gudaitis pataikė svarbų metimą iš vidutinio nuotolio, o kamuolį ištraukęs T.Dimša perdavė jį M.Pociui, kuris atliko reidą per visą aikštę – 77:79. Tada tiek R.Javtokas, tiek svečiai dukart įmetė po baudą, bet šie dar pridėjo 2 taškus – 78:82. M.Pocius įmetė mindamas tritaškio liniją, taiklūs buvo ir rusai, bet Š.Jasikevičius, likus žaisti minutę, tritaškiu švelnino rezultatą (83:84). Dėjimu rezultatą vėl švelnino A.Gudaitis, o žalgiriečiai net dukart turėjo šansus paskutinei atakai. Deja, prametė tiek M.Pocius, tiek su sirena Š.Jasikevičius ir puikiai kovojusiems žalgiriečiams teko pripažinti varžovų pranašumą – 85:86.

„Žalgiris“: R.Javtokas 18 (8/13 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), M.Pocius 16 (5 atk. kam.), A.Gudaitis 14 (5/5 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), A.Milaknis 14 (4/7 trit., 4 atk. kam.), Š.Jasikevičius 8 (9 rez. perd.), M.Kupšas 5, J.Dentmonas 5 (5 rez. perd.), V.Lipkevičius 3, T.Dimša 2, T.Klimavičius 0.

„Lokomotiv-Kuban“: D.Brownas 15 (9 atk. kam.), R.Hendrixas 15 (7/7 dvit., 8 atk. kam.), M.Williamsas 11, M.Kalnietis 11 (5/7 dvit.).